swietokrzyskie.info

Poniedziałek, 22 czerwca 2026, Do końca roku 192 dni Imieniny: Pauliny, Sabiny, Tomasza

Wiadomosci

Festyn 'Dzień Ogórka' w Widuchowej (foto)

Dodane: Milena Data: 2014-08-04 10:01:34 (czytane: 33362)  Wersja do druku

W minioną niedzielę, 3 sierpnia 2014 r., przy świetlicy wiejskiej w Widuchowej, odbył się festyn 'Dzień Ogórka'.

W samo południe, w Kaplicy w Widuchowej odprawiona została Msza Święta Odpustowa. Później odbyło się uroczyste otwarcie festynu, którego dokonał sołtys Tadeusz Grochowina oraz Burmistrz Miasta i Gminy Busko-Zdrój Waldemar Sikora.

Jako pierwsze na scenie zaprezentowały się panie z Koła Gospodyń Wiejskich z Widuchowej. O godzinie 16, przed publicznością wystąpił zespół "Zlepce".

swieto_ogorka0006.jpg

swieto_ogorka.jpg

swieto_ogorka1.jpg

Część artystyczną zakończył występ Zespołu Pieśni i Tańca "Wierna Rzeka" z Piekoszowa.

Wieczorem rozpoczęła się zabawa taneczna, która potrwała do późnych godzin nocnych. Organizatorami festynu byli: Rada Sołecka oraz Koło Gospodyń Wiejskich w Widuchowej.



/mb/




  • Wiadomości z regionu
  • Aktualności
  • Sport
  • Kultura, rozrywka
  • Polityka

Uwaga: Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy.

  Komentarze (19)
     

*** (2014-08-02 13:13:42)

Nie - ogórki, czosnek, fasola i wszelkiej maści warzywa i owoce są w całej Polsce, u nas też i nic szczególnego, co by je wyróżniało w nich nie ma. Wszystko to wymyśla się po to, aby zmarnować unijne pieniądze. Wymyśla się różne festyny, projekty, szkolenia, warsztaty, najlepiej koleżkom, koleżankom, rodzince, krewnym królika - jedni popiją, drudzy zarobią i się kręci.

(2014-08-02 11:10:11)

rolnicy zbierzmy ogórki na festyn w widuchowej . żeby ogórek był po 40 gr a sałąta po 5 gr ;.

x (2014-07-24 21:32:12)

Mam nadzieję,ze będzie Msza w kaplicy ,a nie na boisku, tyle lat był odpust, a nie święto ogórka. Nic nie mam do takich świat, ale wszyscy tyłkiem do Kaplicy, młodzież tyłkami na murze kaplicy i Ty Matuchno patrzysz na to.Gdzie proboszcz, ludzie jeszcze biskup chyba się nie dowiedział i nie widział zdjęć z ubiegłego roku. Ja chcę normalnego odpustu, może być ten ogórek,ale po Mszy. Tradycja od lat, szło się na odpust do Widuchowej, a teraz co Komunię Świętą przyjmować trzeba było obok młokosów porozbieranych,pokazujących mięśnie i rozmawiających przez całą Mszę,dobrze, że piwa nie sprzedawali podczas tej godziny. Z całym szacunkiem do organizatorów, ludzie jak tak można, czy po Mszy na występy nie można się przenieść niżej na boisko. Myślę że pan Burmistrz jest mieszkańcem i przemyśli ten wielki błąd. Ta kaplica to duma i historia tej wioski,więc uszanujcie to i zostawcie godzinę odpustu tak jak było wiele lat, a propo to nie takie zabawy były i wszystko było ok. Mam nadzieję,że Msza będzie w Kaplicy....., a poświęcić scenę nową można było po lub w trakcie mszy, a nie msza na scenie. Bardzo to brzydko wyglądało.

xyz (2014-07-24 15:42:24)

czy ogórki z Widuchowej to jakiś rarytas nadzwyczajny?

<< poprzednie 15

Nasz patronat

Data: 2026-06-27, godz:

Międzynarodowy Festiwal Muzyczny im. Krystyny Jamroz w Busku-Zdroju

Buskie Samorządowe Centrum Kultury zaprasza na XXXII Międzynarodowy Festiwal Muzyczny im. Krystyny Jamroz, który odbędzie się w dniach od 27 czerwca do 5 lipca w Busku-Zdroju. Wydarzenie od lat przyciąga miłośników muzyki klasycznej i stanowi jedno z najważniejszych wydarzeń kulturalnych w regionie. Sprawdźcie program tegorocznego festiwalu.



Wróć do góry