Festyn 'Dzień Ogórka' w Widuchowej (foto)
2014-08-04 10:01:34

W minioną niedzielę, 3 sierpnia 2014 r., przy świetlicy wiejskiej w Widuchowej, odbył się festyn 'Dzień Ogórka'.


W samo południe, w Kaplicy w Widuchowej odprawiona została Msza Święta Odpustowa. Później odbyło się uroczyste otwarcie festynu, którego dokonał sołtys Tadeusz Grochowina oraz Burmistrz Miasta i Gminy Busko-Zdrój Waldemar Sikora.

Jako pierwsze na scenie zaprezentowały się panie z Koła Gospodyń Wiejskich z Widuchowej. O
godzinie 16, przed publicznością wystąpił zespół "Zlepce".

swieto_ogorka0006.jpg

swieto_ogorka.jpg

swieto_ogorka1.jpg

Część artystyczną zakończył występ Zespołu Pieśni i Tańca "Wierna Rzeka" z
Piekoszowa.

Wieczorem rozpoczęła się zabawa taneczna, która potrwała do późnych godzin nocnych. Organizatorami festynu byli: Rada Sołecka oraz Koło Gospodyń Wiejskich w Widuchowej.



/mb/



















https://swietokrzyskie.info/printnews.php?id=17271