swietokrzyskie.info

Poniedziałek, 22 czerwca 2026, Do końca roku 192 dni Imieniny: Pauliny, Sabiny, Tomasza

Wiadomosci

Rondo przy trasie 73 będzie nosić imię św. Jana Pawła II (video)

Dodane: Milena Data: 2014-07-03 22:01:26 (czytane: 20241)  Wersja do druku

Rondo w pasie drogi krajowej nr 73 Wiśniówka-Kielce-Busko-Zdrój-Tarnów-Jasło, u zbiegu ulic Wojska Polskiego, Objazdowej i Romana Dmowskiego, decyzją radnych, będzie nosić imię św. Jana Pawła II

Wniosek o nadanie nazwy złożył Oddział Akcji Katolickiej działający przy Parafii Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Marii Panny w Busku-Zdroju. Po pozytywnym zaopiniowaniu przez Generalną Dyrekcję Dróg Krajowych i Autostrad w Kielcach wniosek trafił do porządku obrad 40 sesji Rady Miejskiej


rondo_jana_pawla0004.jpg

rondo_jana_pawla0001.jpg

rondo_jana_pawla0003.jpg

Radni mieli wątpliwości, czy rondo to miejsce/obiekt adekwatny do wielkości postaci wielkiego Polaka Papieża, ale ostatecznie jednogłośnie przegłosowali wniosek.

/red/

  • Wiadomości z regionu
  • Aktualności
  • Sport
  • Kultura, rozrywka
  • Polityka

Uwaga: Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy.

  Komentarze (23)
     

do.......... OLO (2014-07-24 18:12:22)

Kolego to co wyrabiają nasi radni to zwykłe wchodzenie w d..... bez mydła klerowi.
Bo to nie od dziś wiadomo kto i z czyjego nakazu rządzi, sprawuje urzędy, kieruje instytucjami ( np. Straż Pożarna ) itd, itd
Władze myślą że naród jest tak durny, niedouczony, ślepy, że nie widzi tego wszystkiego.

Parafia Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Marii Panny w Busku-Zdroju. CZY ONA RZĄDZI W BUSKU ???? (2014-07-24 18:05:37)

Dziwne nastały czasy, znieczulica społeczna, państwo wyznaniowe. Radni to chyba nie mają pojęcia o stanie prawnym drogi krajowej. Nazwać to oni mogą wychodek w centrum miasta a nie rondo które nie jest w zarządzaniu przez miasto.
Nie ujmując nic śp. św. Janowi Pawłowi II to to trochę za mało aby nazwać prowincjonalne rondo jego imieniem. No ale cóż jeśli radni mają wydmuszki zamiast mózgu to zrozumiałe.

smerf (2014-07-14 21:59:17)

Kto się wywyższa zostanie poniżony. Ostatni będą pierwszymi. Tyle w temacie Ewangelii na której opierało się cało życie Jana Pawła 2. Myślę że to był człowiek na tyle skromny że nie chciałby być powodem wymiany 5 tysięcy dowód osobistych i innych dokumentów. Wiarę nosi się w sercu a nie na sztandarach. Bóg z wami !!!

gebels (2014-07-06 20:57:51)

to drugie rondo nazwac im dyrektora rydzyka

(2014-07-05 13:20:41)

Rondo koło szpitala będzie nosiło nazwę: Karola Wojtyły
Natępne będzie nazywać się: Świętego Jana Pawła II
a jeszcze następne nazywać się będzie : Błogosławionego Jana Pawła II
Osobiście uważam że z uwagi na szacunek dla osoby Świętej nazwanie tego ronda jego imieniem jest mało poważne.
Pewnie w niedługim czasie ktoś wpadnie na pomysł aby ustawić tam krzyż lub pomnik .
A tak naprawdę to szacunek dla Jana Pawła II okazujemy mu w swoim postępowaniu, w czynach które na codzień wykonujemy, w tym czy stosujemy się do jego nauk, a nie w wyścigu na nazwy ulic, rond, placów.
Ciekaw jestem co zrobią ci wszyscy agitatorzy jak rondo zarośnie chwastem lub jak jakiś idiota znowu przejedzie dżipem przez środek.
Powstaje nowa ulica po co nazywać ją ul. Miodowicza osoby która niewiele miała wspólnego z Buskiem i niewiele dla niego zrobiła można ją nazwać imieniem Jana Pawła II

XYz (2014-07-05 09:32:55)

Może by na tym rondzie nawierzchnie odświeżyli, bo koleiny już od podjazdu są...

do: gorynycz (2014-07-05 04:58:53)

nie wiesz o czym mówisz, laicka Europa zachodnia niedługo się nie obroni przed muzułmanami , którzy jak nikt dążą do dominacji nad nami. Lewactwo niedługo samo upadnie przez swoje poglądy wyniszczą je ci, którym dało prawa. Dziękuje że mieszka w uprzedzonej zakompleksionej Polce bo jak nigdzie indziej od urodzenia miałem wpojone jakieś wartości. Zachwycajcie się gównem, pozdro!

paweł (2014-07-04 23:06:18)

w busku powstaje jeszcze trzy ronda jedno proponuję nazwać Jahwe , następne Allach,oraz Budda

gorynycz (2014-07-04 18:38:09)

Państwo wyznaniowe

Marian (2014-07-04 12:00:08)

Trzeba iść za ciosem. Czekamy teraz na ulicę Jana Pawła II

gg (2014-07-03 21:55:59)

A czy to rondo nie może się nazywać po prostu "Buskie"?!

Rondo służy do upłynniania ruchu pojazdów.. (2014-07-03 21:20:35)

i nie powinno być w jego rejonie reklam, nazw i innych napisów, które mogą odwrócić uwagę kierowców od jezdni, (oprócz drogowskazów). I to wszystko w temacie.

olo (2014-07-03 20:59:48)

zaważyłem ,że posty nie naruszające netykiety są usuwane. To marny obraz redakcji portalu.
Ustalmy jednak następujące kwestie:

1. ranga miejsca / obiektu/ powinna uwzględniać rangę osoby której planuje się nadać imię temu miejscu/ obiektowi/

2 Wnioskodawcy zapewne zdają sobie z tego sprawę lecz pomysł / marny/ forsują.
Pytanie: dlaczego? Już raz była podobna próba, która nie wywołała zachwytu mieszkańców. Głównie z powodu czekających kosztów wymiany dokumentów

3. Wnioskodawcy uparci w swoim dążeniu postanowili podobnego problemu uniknąć a zadanie wykonać więc przyjęli bezludne rondo jako miejsc właściwe dla uhonorowania imieniem wielkiego Polaka.

4. To .że nie jest zaszczytem nazwanie ronda w polu imieniem papieża, nikt się przejmować nie będzie. Wykazano się tu działaniem bezproblemowym / nie trzeba pytać i konsultować/ a imię papieża znalazło się na dalszym planie

5.takim działaniem wnioskodawcy uniemożliwili na długi czas godne i właściwe miejsce
dla patrona jakim w tym przypadku jest Jan Paweł II. Bo takich miejsc jest w Busku kilka

Rada Gminy nic nie ma do nazwy ronda... (2014-07-03 20:33:12)

które stanowi połączenie drogi krajowej, wojewódzkiej i powiatowej, czyli ulicy Wojska Polskiego od Placu Zwycięstwa.

do fana (2014-07-03 18:50:31)

masz rację, ja bym jednak nadał nazwę ... nie wjeżdżaj tu, Busko nie żyje - jedź dalej, Busko nie istnieje . Następna moja propozycja to RONDO WIELMOŻA LESZKA G. I JEGO BANDY.

Nasz patronat

Data: 2026-06-27, godz:

Międzynarodowy Festiwal Muzyczny im. Krystyny Jamroz w Busku-Zdroju

Buskie Samorządowe Centrum Kultury zaprasza na XXXII Międzynarodowy Festiwal Muzyczny im. Krystyny Jamroz, który odbędzie się w dniach od 27 czerwca do 5 lipca w Busku-Zdroju. Wydarzenie od lat przyciąga miłośników muzyki klasycznej i stanowi jedno z najważniejszych wydarzeń kulturalnych w regionie. Sprawdźcie program tegorocznego festiwalu.



Wróć do góry