swietokrzyskie.info

Poniedziałek, 22 czerwca 2026, Do końca roku 192 dni Imieniny: Pauliny, Sabiny, Tomasza

Wiadomosci

Solarów ciąg dalszy!

Dodane: Milena Data: 2014-06-12 15:55:30 (czytane: 14786)  Wersja do druku

2 czerwca br. w buskim ratuszu odbyło się spotkanie informacyjne dotyczące realizacji projektu pn.: „Instalacja systemów energii odnawialnej na budynkach użyteczności publicznej oraz domach prywatnych w gminach powiatu buskiego i pińczowskiego".

Zostało ono zorganizowane dla pierwszej grupy mieszkańców gminy, która zadeklarowała udział w projekcie i podpisała umowy z gminą na montaż kolektorów słonecznych.

Zgromadzonych na sali powitał burmistrz miasta i gminy Waldemar Sikora. Przedstawił on zarys projektu oraz jego ogólne założenia. Uczestnicy spotkania zostali również poinformowani o celach Szwajcarsko-Polskiego Programu Współpracy tj. zmniejszeniu różnic społeczno-gospodarczych pomiędzy Polską, a rozwiniętymi państwami Unii Europejskiej, a także ekologicznym aspekcie projektu.

solary.JPG

W drugiej części spotkania przedstawiciel wykonawcy robót - firmy EKO-TEAM Jerzy Pałuszka - szczegółowo omówił procedury związane z procesem projektowania instalacji oraz ich montażu. Podał również charakterystykę montowanych urządzeń oraz wymagania jakie muszą być spełnione, aby urządzenia te mogły być włączone w istniejące w budynkach instalacje wody użytkowej. Odpowiedział również na pytania obecnych na spotkaniu mieszkańców.

Projekt pn. „Instalacja systemów energii odnawialnej na budynkach użyteczności publicznej oraz domach prywatnych w gminach powiatu buskiego i pińczowskiego" współfinansowany jest przez Szwajcarię w ramach szwajcarskiego programu współpracy z nowymi krajami członkowskimi Unii Europejskiej. Dofinansowanie projektu w ramach Szwajcarsko – Polskiego Programu Współpracy stanowi 75% kosztów kwalifikowanych.

Opr. AR / UMiG w Busku-Zdroju



  • Wiadomości z regionu
  • Aktualności
  • Sport
  • Kultura, rozrywka
  • Polityka

Uwaga: Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy.

  Komentarze (0)
     

Nasz patronat

Data: 2026-06-27, godz:

Międzynarodowy Festiwal Muzyczny im. Krystyny Jamroz w Busku-Zdroju

Buskie Samorządowe Centrum Kultury zaprasza na XXXII Międzynarodowy Festiwal Muzyczny im. Krystyny Jamroz, który odbędzie się w dniach od 27 czerwca do 5 lipca w Busku-Zdroju. Wydarzenie od lat przyciąga miłośników muzyki klasycznej i stanowi jedno z najważniejszych wydarzeń kulturalnych w regionie. Sprawdźcie program tegorocznego festiwalu.




Wróć do góry