Solarów ciąg dalszy!
2014-06-12 15:55:30

2 czerwca br. w buskim ratuszu odbyło się spotkanie informacyjne dotyczące realizacji projektu pn.: „Instalacja systemów energii odnawialnej na budynkach użyteczności publicznej oraz domach prywatnych w gminach powiatu buskiego i pińczowskiego".


Zostało ono zorganizowane dla pierwszej grupy mieszkańców gminy, która zadeklarowała udział w projekcie i podpisała umowy z gminą na montaż kolektorów słonecznych.

Zgromadzonych na sali powitał burmistrz miasta i gminy Waldemar Sikora. Przedstawił on zarys projektu oraz jego ogólne założenia. Uczestnicy spotkania zostali również poinformowani o celach Szwajcarsko-Polskiego Programu Współpracy tj. zmniejszeniu różnic społeczno-gospodarczych pomiędzy Polską, a rozwiniętymi państwami Unii Europejskiej, a także ekologicznym aspekcie projektu.

solary.JPG

W drugiej części spotkania przedstawiciel wykonawcy robót - firmy EKO-TEAM Jerzy Pałuszka - szczegółowo omówił procedury związane z procesem projektowania instalacji oraz ich montażu. Podał również charakterystykę montowanych urządzeń oraz wymagania jakie muszą być spełnione, aby urządzenia te mogły być włączone w istniejące w budynkach instalacje wody użytkowej. Odpowiedział również na pytania obecnych na spotkaniu mieszkańców.

Projekt pn. „Instalacja systemów energii odnawialnej na budynkach użyteczności publicznej oraz domach prywatnych w gminach powiatu buskiego i pińczowskiego" współfinansowany jest przez Szwajcarię w ramach szwajcarskiego programu współpracy z nowymi krajami członkowskimi Unii Europejskiej. Dofinansowanie projektu w ramach Szwajcarsko – Polskiego Programu Współpracy stanowi 75% kosztów kwalifikowanych.

Opr. AR / UMiG w Busku-Zdroju









https://swietokrzyskie.info/printnews.php?id=16963