swietokrzyskie.info

Poniedziałek, 22 czerwca 2026, Do końca roku 192 dni Imieniny: Pauliny, Sabiny, Tomasza

Wiadomosci

Koniec 'komisu przy pływalni'? Będzie parking płatny (video)

Dodane: admin Data: 2014-05-30 16:35:10 (czytane: 23785)  Wersja do druku

Podczas 39 Sesji Rady Miejskiej przyjęto uchwałę w sprawie przyjęcia regulaminu parkingu płatnego - niestrzeżonego przy Pływalni Miejskiej w Busku-Zdroju.

Intencją projektujących uchwałę było przede wszystkim zdobycie narzędzi prawnych do walki z problemem "komisu przy pływalni", czyli samochodów wystawionych na sprzedaż, zajmujących na wiele dni miejsca parkingowe przy skrzyżowaniu ulic Partyzantów i Grotta.

plywalnia_komis001.jpg

plywalnia_komis002.jpg

plywalnia_komis003.jpg

Parking czynny będzie w godz. 8 do 21, 7 dni w tygodniu. Dla klientów pływalni i odwiedzających kompleks sportowy nadal będzie bezpłatny i według założeń, będą oni mieli pierwszeństwo w korzystaniu z miejsc parkingowych.

Osobiście mam mieszane uczucia co do tej uchwały. To było jedno z nielicznych miejsc gdzie można było zaparkować bezpłatnie auto i przejść do rynku. Oczywiście doskonale rozumiem intencje zarządu pływalni.

Samochody, które tam parkowały (prócz tych "wystawowych") gdzieś będą musiały zaparkować. Kierowcy mając do wyboru parking przy pływalni i parking w rynku za taką samą cenę - pewnie wybiorą ten drugi, a ci, którzy nie będą chcieli zapłacić, zapewne wjadą na osiedlowe uliczki i parkingi zajmując miejsca mieszkańcom. Budowane są nowe parkingi, może to rozwiąże problem.

Kolejna kwestia to spora liczba samochodów z młodzieżą stojących wieczorami na parkingu. Młodzież też musi gdzieś się podziać. Nie jestem zwolennikiem takiej formy spędzania czasu, ale w końcu żyjemy w wolnym kraju i każdy powinien mieć możliwość wyboru jak chce spędzać czas, jeśli tylko nie łamie prawa. Wokół siebie mamy coraz więcej ograniczeń, ale w sumie sami jesteśmy sobie winni naginając zasady, a przykładem są "wystawcy komisowi" z parkingu przy pływalni.

Zobacz video: Dyskusja w sprawie parkingu płatnego przy pływalni, podczas sesji Rady Miejskiej.

parking_plywalnia_video.jpg
Kliknij i oglądaj


/MC/

  • Wiadomości z regionu
  • Aktualności
  • Sport
  • Kultura, rozrywka
  • Polityka

Uwaga: Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy.

  Komentarze (33)
     

- (2014-05-30 18:06:56)

to jak teraz bedzie wywiadowka w podstawowce czy gimnazjum to w ogole nie bedzie mozna zaparkowac na sikorskiego. zgadzam sie z przedmowczynia: mandat, placowe albo holowanie na koszt wlasciciela

-Gosia (2014-05-30 17:51:25)

komunizm komunizm,,,kogo my do rady wybieramy...Powinni ludzie którzy korzystają z parkingu na komis dostać mandat lub wykupić placowe,, a nie ograniczać każdemu obywatelowi Buska parkingu;;;
Faktycznie młodzież tam parkuje ,jeżdżę Grotta co dziennie i nic tam się nie dzieje prócz komisu ale my mieszkańcy nie możemy być poszkodowani przez nie ład i problem władz miasta,,,

(2014-05-30 17:41:13)

Odpowiedzialność zbiorowa. Policyjne miasto. Komunistyczne myślenie. ZAKAZY, ZAKAZY...

<< poprzednie 15

Nasz patronat

Data: 2026-06-27, godz:

Międzynarodowy Festiwal Muzyczny im. Krystyny Jamroz w Busku-Zdroju

Buskie Samorządowe Centrum Kultury zaprasza na XXXII Międzynarodowy Festiwal Muzyczny im. Krystyny Jamroz, który odbędzie się w dniach od 27 czerwca do 5 lipca w Busku-Zdroju. Wydarzenie od lat przyciąga miłośników muzyki klasycznej i stanowi jedno z najważniejszych wydarzeń kulturalnych w regionie. Sprawdźcie program tegorocznego festiwalu.




Wróć do góry