swietokrzyskie.info


Poniedziałek, 22 czerwca 2026, Do końca roku 192 dni Imieniny: Pauliny, Sabiny, Tomasza

Wiadomosci

Koniec 'komisu przy pływalni'? Będzie parking płatny (video)

Dodane: admin Data: 2014-05-30 16:35:10 (czytane: 23783)  Wersja do druku

Podczas 39 Sesji Rady Miejskiej przyjęto uchwałę w sprawie przyjęcia regulaminu parkingu płatnego - niestrzeżonego przy Pływalni Miejskiej w Busku-Zdroju.

Intencją projektujących uchwałę było przede wszystkim zdobycie narzędzi prawnych do walki z problemem "komisu przy pływalni", czyli samochodów wystawionych na sprzedaż, zajmujących na wiele dni miejsca parkingowe przy skrzyżowaniu ulic Partyzantów i Grotta.

plywalnia_komis001.jpg

plywalnia_komis002.jpg

plywalnia_komis003.jpg

Parking czynny będzie w godz. 8 do 21, 7 dni w tygodniu. Dla klientów pływalni i odwiedzających kompleks sportowy nadal będzie bezpłatny i według założeń, będą oni mieli pierwszeństwo w korzystaniu z miejsc parkingowych.

Osobiście mam mieszane uczucia co do tej uchwały. To było jedno z nielicznych miejsc gdzie można było zaparkować bezpłatnie auto i przejść do rynku. Oczywiście doskonale rozumiem intencje zarządu pływalni.

Samochody, które tam parkowały (prócz tych "wystawowych") gdzieś będą musiały zaparkować. Kierowcy mając do wyboru parking przy pływalni i parking w rynku za taką samą cenę - pewnie wybiorą ten drugi, a ci, którzy nie będą chcieli zapłacić, zapewne wjadą na osiedlowe uliczki i parkingi zajmując miejsca mieszkańcom. Budowane są nowe parkingi, może to rozwiąże problem.

Kolejna kwestia to spora liczba samochodów z młodzieżą stojących wieczorami na parkingu. Młodzież też musi gdzieś się podziać. Nie jestem zwolennikiem takiej formy spędzania czasu, ale w końcu żyjemy w wolnym kraju i każdy powinien mieć możliwość wyboru jak chce spędzać czas, jeśli tylko nie łamie prawa. Wokół siebie mamy coraz więcej ograniczeń, ale w sumie sami jesteśmy sobie winni naginając zasady, a przykładem są "wystawcy komisowi" z parkingu przy pływalni.

Zobacz video: Dyskusja w sprawie parkingu płatnego przy pływalni, podczas sesji Rady Miejskiej.

parking_plywalnia_video.jpg
Kliknij i oglądaj


/MC/

  • Wiadomości z regionu
  • Aktualności
  • Sport
  • Kultura, rozrywka
  • Polityka

Uwaga: Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy.

  Komentarze (33)
     

-ali (2014-05-31 16:05:20)

czy aby nie nie obecny ,,burmistrz" miał hasło wyborcze :przyjazne miasto.Czy temu facetowi już do reszty odbiło tylko patrzeć jak wprowadzi opłatę za spacer po Mickiewce jak to on nazywa al.Mickiewicza .Gdzie kres głupoty i sobiepaństwa w tym mieście????gdzie?

super (2014-05-31 12:36:22)

Nareszcie ktoś się wziął za te samochody, stały i tylko zajmowały miejsca parkingowe. Skoro chcieliście sobie robić komis to teraz będziecie płacić. Wystarczyło pomyśleć wcześniej i nie robić bagna z prawie jedynego darmowego parkingu w rynku. To jest na wasze życzenie, ale oczywiście znowu wszyscy krytykują, bo im źle. Jak było darmowe to nie umieli docenić to teraz macie :). Ci którzy będą pływać lub korzystać z pływalni będą mieli za darmo a inni, maja płacić, dzięki temu nauczą się że tak się nie robi.

-TADZIU (2014-05-31 10:52:38)

niech płaca ci co stawiają, samochody na sprzedaż , i tak niema gdzie zaparkować w tym mieście.

-x (2014-05-31 10:33:02)

Sorry, pisałem do Marty :-)

-x (2014-05-31 10:32:36)

boby - słyszałeś o czymś takim, jak bramki parkingowe? Są stosowane przez wiele sklepów.

- (2014-05-31 08:55:24)

W naszym mieście niestety coraz więcej nakazów i zakazów, mam nadzieję, żę społeczeństwo pokaże co myśłi o obecnych radnych podczas wyborów. Ani jeden z tych obecnie zasiadających nie powinien zostać wybrany.

kris (2014-05-30 22:56:58)

Wielkie pomysły i uchwały gminne są potrzebne? Regulamin parkingu wystarczy wprowadzić - tj. pierwsze 8 godzin gratis każda następna 2 zł/h monitoring + w nocy pracownik basenu po sprawdzeniu jakie samochody stoją od rana wychodzi i za wycieraczkę bilecik... Proste???

mieszkaniec (2014-05-30 21:39:16)

ja popieram inicjatywę płatnego parkingu

- (2014-05-30 21:36:29)

Pod starostwem i urzędem miasta proszę opłaty przegłosować. Nie można zaparkować żeby sprawy załatwić w tych urzędach. Może wprowadźmy opłaty procentowe od zarobków i radni, urzędnicy, burmistrz, starosta miech też zapłacą.
Będzie sprawiedliwie.
W Indiach święte białe krowy leżą na ulicach i za parking nie płacą.

boby (2014-05-30 20:29:20)

po takiej "reklamie" to te auta sprzedadzą się w trymiga :)

-Marta (2014-05-30 20:03:42)

Jaja...po prostu jaja...ciekawe, kto będzie stał i pilnował czy dany samochód należy do osoby, która jest na basenie, czy nie..od razu mandat wlepią..
Ludzie myślcie troche!!!

-....... (2014-05-30 19:39:14)

A czemu pracodawca nie zapewnia parkingu pracownikowi ?? Skoro go stać na biznes to powinno być stać na parking.

-....... (2014-05-30 19:37:56)

A dlaczego zarabiamy po 1200 zł/netto ? Zacznijmy zarabiać więcej !

- (2014-05-30 18:59:22)

A kto wydał pozwolenie na sklep monopolowy tak blisko szkoły? Nagle się dziwią że jest niebezpiecznie:)

(2014-05-30 18:39:30)

Zgadzam się z Panem Gawinem ,większość pakingów jest płatna gdzie więc parkować skoro nie każdy zakład pracy posiada swój parking czy też parking dla klientów ? Spakować samochód w walizke i zabrać go ze sobą na 8 godzin do pracy czy zastawiać chodniki ( które już są zastawione ) czy może zastawiać parkingi osiedlowe ? Za chwile wszytskie parkingi będą płatne a my zarabiający 1200 zł netto będziemy parkować samochody na podmiejskich polach bo kogo stać na to aby płacić 16 zł dziennie za płatne postoje na każdym kroku. Wystarczyłoby zająć się tzw KOMISEM skoro on razi po oczach nasze władze.

<< poprzednie 15

Nasz patronat

Data: 2026-06-27, godz:

Międzynarodowy Festiwal Muzyczny im. Krystyny Jamroz w Busku-Zdroju

Buskie Samorządowe Centrum Kultury zaprasza na XXXII Międzynarodowy Festiwal Muzyczny im. Krystyny Jamroz, który odbędzie się w dniach od 27 czerwca do 5 lipca w Busku-Zdroju. Wydarzenie od lat przyciąga miłośników muzyki klasycznej i stanowi jedno z najważniejszych wydarzeń kulturalnych w regionie. Sprawdźcie program tegorocznego festiwalu.




Wróć do góry