swietokrzyskie.info

Poniedziałek, 22 czerwca 2026, Do końca roku 192 dni Imieniny: Pauliny, Sabiny, Tomasza

Wiadomosci

Festiwal Sportu zakończony!

Dodane: Milena Data: 2014-05-23 15:51:16 (czytane: 11898)  Wersja do druku

W Zespole Placówek Oświatowych w Złotej już po raz szósty odbył się Festiwal Sportu, który trwał 5 dni. Honorowy patronat nad tegorocznym Festiwalem objęli Wójt Gminy Złota Tadeusz Sułek oraz Dyrektor Zespołu Placówek Oświatowych w Złotej Mariola Warzecha.

W pierwszym dniu przedszkolaki oraz dzieci z ,,zerówki” rywalizowały w turnieju pod nazwą „Spartakiada Krainy Przedszkolaka”.

Wtorek był dniem mini piłki nożnej halowej chłopców z klas IV- VI szkól podstawowych. Rywalizowały zespoły z Chrobrza, Gacek i Złotej.

Środa upłynęła w duchu rozgrywek koszykarskich dziewcząt i chłopców szkół podstawowych z klas IV –VI.  Do rozgrywek stanęły zespoły dziewcząt: gospodarze, Kraków- uczennice klasy czwartej o profilu koszykarskim, Kielce i Kazimierza Wielka oraz chłopców: Kraków i Kielce. Zaproszeni goście z Krakowa mogli powalczyć w tenisie stołowym oraz w turnieju szachowo- warcabowym. W zmaganiach koszykarskich dziewcząt pierwsze miejsce zajęły koszykarki z ZPO Złota.

festiwal_sportu.jpg

W czwartek rywalizowali gimnazjaliści. Dziewczęta z Kościelca, Węchadłowa i Złotej  rozegrały mecze koszykówki ,,każdy z każdym”. Drużyna koszykarek ze Złotej wywalczyła pierwsze miejsce. Natomiast chłopcy z Kościelca, Jarosławic i Złotej rywalizowali w piłkę nożna halową. Po zaciętej walce nasi gimnazjaliści zdobyli srebrny medal.

Na zakończenie  turnieju, w piątek  w piłkarskich rozgrywkach rywalizowali uczniowie klas I –III szkół podstawowych z Chrobrza, Miernowa, Gacek i oczywiście Złotej.
Sportowców podczas zmagań dopingowała widownia-szkolna młodzież, znajomi, rodzice i dziadkowie.

festiwal_sportu1.jpg

Nad prawidłowym przebiegiem turniejów czuwali sędziowie stolikowi: Paulina Orzełek, Oliwia Burek, Magda Dynia  oraz zaproszeni sędziowie: Łukasz Sęsoła, Paweł Bochniak, Przemek Płatek, Adrian Oziębłowski, Arkadiusz Kurek, Mirosław Rumas,  nauczyciele z ZPO w Złotej.

Wszyscy uczestnicy zmagań sportowych, ponad 300 uczestników w ciągu całego turnieju  zostali zwycięzcami. Otrzymali pamiątkowe medale, dyplomy, puchary, słodkie upominki i napoje. Dekoracji młodych sportowców medalami dokonał Wójt Gminy Złota Tadeusz Sułek w asyście Dyrektor Marioli Warzechy.

Źródło: gminazlota.pl

  • Wiadomości z regionu
  • Aktualności
  • Sport
  • Kultura, rozrywka
  • Polityka

Uwaga: Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy.

  Komentarze (0)
     

Nasz patronat

Data: 2026-06-27, godz:

Międzynarodowy Festiwal Muzyczny im. Krystyny Jamroz w Busku-Zdroju

Buskie Samorządowe Centrum Kultury zaprasza na XXXII Międzynarodowy Festiwal Muzyczny im. Krystyny Jamroz, który odbędzie się w dniach od 27 czerwca do 5 lipca w Busku-Zdroju. Wydarzenie od lat przyciąga miłośników muzyki klasycznej i stanowi jedno z najważniejszych wydarzeń kulturalnych w regionie. Sprawdźcie program tegorocznego festiwalu.



Wróć do góry