Festiwal Sportu zakończony! 2014-05-23 15:51:16
W Zespole Placówek Oświatowych w Złotej już po raz szósty odbył się Festiwal Sportu, który trwał 5 dni. Honorowy patronat nad tegorocznym Festiwalem objęli Wójt Gminy Złota Tadeusz Sułek oraz Dyrektor Zespołu Placówek Oświatowych w Złotej Mariola Warzecha.
W pierwszym dniu przedszkolaki oraz dzieci z ,,zerówki” rywalizowały w turnieju pod nazwą „Spartakiada Krainy Przedszkolaka”.
Wtorek był dniem mini piłki nożnej halowej chłopców z klas IV- VI szkól podstawowych. Rywalizowały zespoły z Chrobrza, Gacek i Złotej.
Środa upłynęła w duchu rozgrywek koszykarskich dziewcząt i chłopców szkół podstawowych z klas IV –VI. Do rozgrywek stanęły zespoły dziewcząt: gospodarze, Kraków- uczennice klasy czwartej o profilu koszykarskim, Kielce i Kazimierza Wielka oraz chłopców: Kraków i Kielce. Zaproszeni goście z Krakowa mogli powalczyć w tenisie stołowym oraz w turnieju szachowo- warcabowym. W zmaganiach koszykarskich dziewcząt pierwsze miejsce zajęły koszykarki z ZPO Złota.
W czwartek rywalizowali gimnazjaliści. Dziewczęta z Kościelca, Węchadłowa i Złotej rozegrały mecze koszykówki ,,każdy z każdym”. Drużyna koszykarek ze Złotej wywalczyła pierwsze miejsce. Natomiast chłopcy z Kościelca, Jarosławic i Złotej rywalizowali w piłkę nożna halową. Po zaciętej walce nasi gimnazjaliści zdobyli srebrny medal.
Na zakończenie turnieju, w piątek w piłkarskich rozgrywkach rywalizowali uczniowie klas I –III szkół podstawowych z Chrobrza, Miernowa, Gacek i oczywiście Złotej. Sportowców podczas zmagań dopingowała widownia-szkolna młodzież, znajomi, rodzice i dziadkowie.
Nad prawidłowym przebiegiem turniejów czuwali sędziowie stolikowi: Paulina Orzełek, Oliwia Burek, Magda Dynia oraz zaproszeni sędziowie: Łukasz Sęsoła, Paweł Bochniak, Przemek Płatek, Adrian Oziębłowski, Arkadiusz Kurek, Mirosław Rumas, nauczyciele z ZPO w Złotej.
Wszyscy uczestnicy zmagań sportowych, ponad 300 uczestników w ciągu całego turnieju zostali zwycięzcami. Otrzymali pamiątkowe medale, dyplomy, puchary, słodkie upominki i napoje. Dekoracji młodych sportowców medalami dokonał Wójt Gminy Złota Tadeusz Sułek w asyście Dyrektor Marioli Warzechy.
Źródło: gminazlota.pl
|
|
|