swietokrzyskie.info

Poniedziałek, 22 czerwca 2026, Do końca roku 192 dni Imieniny: Pauliny, Sabiny, Tomasza

Wiadomosci

Busko nostalgicznie - zapraszamy na fascynującą wystawę zdjęć

Dodane: admin Data: 2014-05-23 09:51:23 (czytane: 41902)  Wersja do druku

Buskie Samorządowe Centrum Kultury zaprasza na otwarcie wystawy fotograficznej Piotra Kalety i Wojciecha P. Kowalczyka "Busko nostalgicznie" Wystawa inauguruje internetową galerię buskonostalgicznie.pl

 buskonostalgicznie.jpg

Otwarcie odbędzie się w dniu 23.05.2014 (piątek) o godzinie 19.00 w holu BSCK (Busko-Zdrój, Aleja Mickiewicza 22)

Wystawa oficjalnie otwarta będzie 23 maja, ale już od kilku dni funkcjonuje strona internetowa www.buskonostalgicznie.pl na której obejrzeć można tysiące zdjęć autorstwa Piotra Kalety. Strona mimo, że nie było jeszcze oficjalnej premiery, cieszy się ogromnym zainteresowaniem.  Dzięki "poczcie pantoflowej" i linkom na facebook'u o stronie dowiedzieli się już prawie wszyscy busczanie.

Autorami projektu są dwaj panowie: Piotr Kaleta - wybitny fotografik i dokumentalista  i Wojtek P. Kowalczyk - informatyk, zapalony fotograf. Piotr udostępnił swoje fotografie, Wojtek, jak opisuje na stronie, spędził  żmudne i jednocześnie arcyciekawe godziny, wieczory, noce skanowania, w czasie których z wypiekami na twarzy odkrywał Busko na nowo. A było co skanować. Autorzy zamieścili już kilka tysięcy fotografii - a to jeszcze nie koniec...

piotr_wojtek.jpg
(foto: T.Ura)

Muszę przyznać, że sam przejrzałem już chyba wszystkie zdjęcia w galerii (niektóre kilkukrotnie) i spędziłem na stronie wiele godzin analizując fotografie sprzed wielu lat, na których widnieją bliskie sercu miejsca. Bardzo się cieszę, że taki projekt powstał i czekam niecierpliwie na kolejne zdjęcia.

Piotrze i Wojtku - dziękuję w imieniu swoim i większości moich znajomych zauroczonych zdjęciami - naprawdę dobra robota!

Zapraszamy na wystawę do BSCK i oczywiście na stronę internetową: 

www.buskonostalgicznie.pl

/M.Ciszewski/



  • Wiadomości z regionu
  • Aktualności
  • Sport
  • Kultura, rozrywka
  • Polityka

Uwaga: Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy.

  Komentarze (20)
     

-olo (2014-05-19 16:13:41)

Ciekawa inicjatywa. Myślę, że warto zwrócić się do mieszkańców Buska z prośba o udostępnienie starszych fotografii.Z międzywojnia, okresu okupacji .Pewnie też należałoby rozbudować kategoryzację zbioru np o tematy buskie rody i rodziny, kuracja w Busku, obyczaje i zwyczaje, buscy Żydzi, zabawne sytuacje itp itd.I propozycja najważniejsza to dbałość o jakość tematyczną zbioru a nie tylko o ilość fotografii.

jurek (2014-05-19 12:41:01)

Dzienki zate fotki jestem zbuska kompalem się na niemieckim stawie>Zobaczylem swoich kolegów z dawnych lat jak te busko wygladalo kiedyś a dziś jak wyglanda to spaniale jeszcze raz dzienkuje pozdrawiam ..Już staruszek buskowiak ...

xxxx (2014-05-19 12:03:19)

chodnik nowo ułożony na ulicy w Siesławicach od nr.domu 200 - do 215 woła o pomste do nieba .Nie dokończone wjazdy na posesję krawężniki i kostka osówa się do rowu ,nie rozsypany piach -SZOK .Pan wykonawca prawdopodobnie S -CZ od początku nie budził zaufania trzymał w deszczu śniegu i w ciemnościach do godz.19 ,świecił lampami od koparki i pracownicy pracowali """Gdzie BHP??? zmarznięci w ciemnościach i nie trzeba było długo czekać na wyniki pracy . Prosimy my mieszkańcy tej ulicy o interwęcję

-M (2014-05-19 11:54:51)

Te zdjęcia są niesamowite!
Panie Piotrze, dziękujemy po raz kolejny!

-*** (2014-05-19 11:12:46)

Piękne zdjęcia!!!

<< poprzednie 15

Nasz patronat

Data: 2026-06-27, godz:

Międzynarodowy Festiwal Muzyczny im. Krystyny Jamroz w Busku-Zdroju

Buskie Samorządowe Centrum Kultury zaprasza na XXXII Międzynarodowy Festiwal Muzyczny im. Krystyny Jamroz, który odbędzie się w dniach od 27 czerwca do 5 lipca w Busku-Zdroju. Wydarzenie od lat przyciąga miłośników muzyki klasycznej i stanowi jedno z najważniejszych wydarzeń kulturalnych w regionie. Sprawdźcie program tegorocznego festiwalu.




Wróć do góry