Buskie Samorządowe Centrum Kultury zaprasza na otwarcie wystawy fotograficznej Piotra Kalety i
Wojciecha P. Kowalczyka "Busko nostalgicznie" Wystawa inauguruje internetową galerię buskonostalgicznie.pl

Otwarcie odbędzie się w dniu 23.05.2014 (piątek) o godzinie 19.00 w holu BSCK (Busko-Zdrój, Aleja Mickiewicza 22)
Wystawa oficjalnie otwarta będzie 23 maja, ale już od kilku dni funkcjonuje strona internetowa www.buskonostalgicznie.pl na której obejrzeć można tysiące zdjęć autorstwa Piotra Kalety. Strona mimo, że nie było jeszcze oficjalnej premiery, cieszy się ogromnym zainteresowaniem. Dzięki "poczcie pantoflowej" i linkom na facebook'u o stronie dowiedzieli się już prawie wszyscy busczanie.
Autorami projektu są dwaj panowie: Piotr Kaleta - wybitny fotografik i dokumentalista i Wojtek P. Kowalczyk - informatyk, zapalony fotograf. Piotr udostępnił swoje fotografie, Wojtek, jak opisuje na stronie, spędził żmudne i jednocześnie arcyciekawe godziny, wieczory, noce skanowania, w czasie których z wypiekami na twarzy odkrywał Busko na nowo. A było co skanować. Autorzy zamieścili już kilka tysięcy fotografii - a to jeszcze nie koniec...

(foto: T.Ura)
Muszę przyznać, że sam przejrzałem już chyba wszystkie zdjęcia w galerii
(niektóre kilkukrotnie) i spędziłem na stronie wiele godzin analizując
fotografie sprzed wielu lat, na których widnieją bliskie sercu miejsca. Bardzo się cieszę, że taki projekt powstał i czekam niecierpliwie na kolejne zdjęcia.
Piotrze i Wojtku - dziękuję w imieniu swoim i większości moich znajomych zauroczonych zdjęciami - naprawdę dobra robota!
Zapraszamy na wystawę do BSCK i oczywiście na stronę internetową:
www.buskonostalgicznie.pl
/M.Ciszewski/