swietokrzyskie.info

Poniedziałek, 22 czerwca 2026, Do końca roku 192 dni Imieniny: Pauliny, Sabiny, Tomasza

Wiadomosci

Zmiany w Buskiej Federacji Stowarzyszenia Służb Mundurowych

Dodane: admin Data: 2014-05-04 12:09:15 (czytane: 16914)  Wersja do druku

27 kwietnia 2014 r odbyło się posiedzenie Federacji Stowarzyszenia Służb Mundurowych powiatu buskiego. W trakcie zebrania dokonano zmian w składzie Zarządu.

Prezesem  Federacji  wybrany został płk. rez. Stanisław  Kozioł (Związek  Żołnierzy Wojska Polskiego)

Zastępcami Prezesa zostali:
- aspirant sztabowy w st. spocz. Tadeusz Wożniak (Związek Emerytów Policyjnych )
- mł. aspirant. w st. spocz. Grzegorz Jankowski  (Związek Emerytów i Rencistów  Straży Pożarnych.).

bfssm.jpg


Sekretarzem Zarządu wybrano por. Mariusza Żabińskiego, (Związek Żołnierzy Wojska Polskiego);
Członkiem Zarządu został kpt. w st. spocz. Władysław Olszowy (Stowarzyszenie Emerytów Policyjnych).

Zarząd ustalił, że jednym z najważniejszych zadań będzie doprowadzenie do aktywnego współdziałania skupionych w Federacji organizacji wokół programu Federacji Stowarzyszeń Służb Mundurowych .

W połowie maja zaplanowano kolejne zebranie poświęconego sprawom organizacyjnym

/BFS M/

 

  • Wiadomości z regionu
  • Aktualności
  • Sport
  • Kultura, rozrywka
  • Polityka

Uwaga: Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy.

  Komentarze (30)
     

-- (2014-05-08 06:44:36)

Jóź się porozumiałem z kompetentną osobą.Przyjdę do Was .Służyłem w armii mundur dla mnie to duże zobowiązanie -znów się zaśpiewa rezerwę,lubię to.

-- (2014-05-07 14:28:52)

zostało ci tylko ujadanie-szczekaj sobie szczekaj ale nie skacz nie skacz bo się zesrasz

-ader (2014-05-07 14:25:22)

Jest taki dobry lekarz Jan on ci pomoże.Gdyby głupota twa była zbyt głęboka odeśle do Morawicy tam wydobrzejesz

- (2014-05-07 05:50:42)

nawet komuchy i sb-cja

-do emil (2014-05-06 10:44:30)

Oj Emil Emil módl się o zdrowie bo o rozum za późno.Czy znowu się naćpałeś?. Tępaku teraz mamy demokracje i wolność, mogą robić co chcą w ramach praw Najjaśniejszej RP.

-do kuku (2014-05-06 07:37:01)

dziękuję za informacje !Popatrz, jakby nie ty nie zauważyłabym.

- (2014-05-05 18:35:34)

kuku , bo wybory idą...

--kuk (2014-05-05 18:11:18)

W dniu 7 marca 2014 r wybrane zostało Prezydium Zarządu FSSM RP w następującym składzie: Zdzisław Czarnecki,Zdzisław Przeszłowski,Henryk Borowiński,Albin Piątkowski,Janusz Kwiecień,Michał Otrębski,Jan Kruszyński,Ewa Grzegorczyk,Jan Pyrcak,Henryk Grobelny.
Przypuszczam,że zalecono uaktualnienie struktur federacji w Województwach i powiatach-tak to się stało i w Busku-Zdroju. Środowisko służb mundurowych w Polsce tworzą żołnierze ( 100.000),funkcjonariusze policji( 100 000 ,straży granicznej (25 000),(państwowej straży pożarnej 32 000)emeryci i renciści mundurowi (350 000).Statystycznie rzecz ujmując środowisko to liczy 1.200.000 osób.Federacja posiada swój Statut i wybrane władze Prezydentem Federacji jest Pan Zdzisław Czarnecki a Sekretarzem Generalnym Jan Kacprzak.

- (2014-05-05 18:09:49)

o i mieczysław k był na zebraniu

-do molo (2014-05-05 17:38:32)

Co cię to obchodzi. Konstytucja gwarantuje każdemu prawo do zrzeszania się.Wiem,że -różnych ale nowym Zarządzie są i bezpartyjni.Czy nie można być bezpartyjnym działaczem?

-do molo (2014-05-05 17:34:10)

p. olszowy to nie działacz PZPR-u i funkcjonariusz SB ?

-do molo (2014-05-05 17:14:19)

Aktywni działacze jakiej partii ?

-molo (2014-05-05 16:41:03)

Każda z tych osób to aktywni działacze jak nie wiesz to bzdur nie pisz bo ośmieszasz się.Stowarzyszenie posiada struktury na szczeblu krajowym,województwa- dziwne by było gdyby nie miało u nas.

-Edward (2014-05-05 16:31:09)

Ja tam nie widzę innego Prezesa służby mundurowej nad płk Kozła- człowiek haruje społecznie od wielu lat .Skoro jako były oficer polityczny zdobył zaufanie i został szefem wszystkich służb to na to walnie zasłużył.Federacja służb działa od wielu lat w Busku powstała późno ale powstała.Informacja bardzo ciekawa Mam prytanie jakie warunki należy spełnić by wstąpić do Związku Żołnierzy WP.Służyłem w LWP w służbie zasadniczej prze 3 lata w marynarce i chciałbym wstąpić bo wojsko mnie bardzo interesuje. Róbcie Panowie jakieś ćwiczenia strzelania itp bo jesteście bardzo potrzebni.Polsce służy się takiej jaka jest- a nie takiej jakiej się chce -amen

- (2014-05-05 15:52:08)

A pan prezes Olszowy to nie PRL-owskie służby bezpieczeństwa ?

Nasz patronat

Data: 2026-06-27, godz:

Międzynarodowy Festiwal Muzyczny im. Krystyny Jamroz w Busku-Zdroju

Buskie Samorządowe Centrum Kultury zaprasza na XXXII Międzynarodowy Festiwal Muzyczny im. Krystyny Jamroz, który odbędzie się w dniach od 27 czerwca do 5 lipca w Busku-Zdroju. Wydarzenie od lat przyciąga miłośników muzyki klasycznej i stanowi jedno z najważniejszych wydarzeń kulturalnych w regionie. Sprawdźcie program tegorocznego festiwalu.




Wróć do góry