swietokrzyskie.info

Poniedziałek, 22 czerwca 2026, Do końca roku 192 dni Imieniny: Pauliny, Sabiny, Tomasza

Wiadomosci

MISTRZOSTWA POLSKI QINGDA/SANDA

Dodane: Agnieszka Data: 2014-04-15 11:08:31 (czytane: 18941)  Wersja do druku

W dniach 11-13 kwietnia 2014 roku w hali sportowej gimnazjum nr 72 przy ulicy Stefana Batorego 37 w miejscowości Ząbki koło Warszawy odbyły się XX Mistrzostwa Polski SANDA/QINGDA. Zawody zostały zorganizowane przez Polski Związek Wushu.

Patronat honorowy nad zawodami przejął Burmistrz miasta Ząbki. Zawody zgromadziły około 160 zawodników z wiodących klubów w Polsce nie zabrakło też skromnej reprezentacji Buskiego Klubu Kung-Fu Yantai.

Zawodnicy reprezentujący Buski Klub zdobyli łącznie 3 złote medale i 1 srebrny charakteryzując się niesamowitą walecznością i duchem walki.

W QINGDA (walka odbywała się na tzw leitai „ring bez lin na podwyższeniu”, z możliwością podcięć, wyniesień do pasa, z możliwością uderzeń w bok twarzy 2 rundy 2 minutowe w przypadku remisu dogrywka 2 minutowa regulamin EWUF), SANDA (w regulaminie dopuszczalne uderzenia na twarz z możliwością wysokich wynoszeń - formuła full contact rundy 3 minutowe regulamin IWUF).

mistrzostwa_zabki_warszawa001.jpg 

Bezdyskusyjne zwycięstwo w QINGDA chłopcy w kategorii wiekowej 10 lat, wadze 35 kg odniósł Konrad Gołuzd. Złoto w kategorii QINGDA chłopcy w kategorii wiekowej 12 lat,w wadze 59 kg wywalczył Krzysztof Obara. Drugie miejsce w konkurencji QINGDA chłopcy 9-10 lat, 37-39kg po bardzo emocjonującej walce finałowej zdobył Kacper Zych. Złoto w kategorii QINGDA mężczyźni 19-36 lat, 75 kg po pięcioletniej przerwie i dogrywce  wywalczył Przemek Bezak.

Był to  udany start moich podopiecznych. Należy zwrócić uwagę na start jeszcze Aleksandra Skowrona, który niestety przegrał pierwszą walkę eliminacyjną i niestety musiał odpaść z  dalszej rywalizacji. Jeszcze długa droga żmudnego mozolnego i ciężkiego treningu przed nimi-tak skomentował start swoich zawodników trener tradycyjnego kung-fu Andrzej Cupryjak-Socha.

mistrzostwa_zabki_warszawa003.jpg 

Bardzo dziękujemy  panu Jarosławowi Grabda, właścicielowi firmy Biuro Ubezpieczeń, Mieczysławowi Sas, Drukarni Stemag za to że mogliśmy wykupić licencję klubową na 2014 rok bez której nie moglibyśmy wystartować w tej rangi zawodach. Dziękujemy UmiG  Busko-Zdrój na czele z Burmistrzem Waldemarem Sikorą za uzyskaną dotację bez której w ogóle nasz wyjazd nie doszedł by do skutku. Szczególne podziękowania dla wspaniałych rodziców …   


  • Wiadomości z regionu
  • Aktualności
  • Sport
  • Kultura, rozrywka
  • Polityka

Uwaga: Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy.

  Komentarze (7)
     

-znajoma c.d. (2014-04-17 15:59:00)

poplątałeś się w opiniach. Najpierw dzici siedzą przed lkomputerem i grają na kompach , a później zarzyt, że z pewnością nie umieją w nic grać. To może na nożną dziecko wyślę jak 99% społeczeństwa? Jestem otwarta na twoje rady.
P.S. moje dzicko nie ogranicza się tylko do tej dyscypliny. Pewnie po tej wypowiedzi dostanę komentarz: co jest do wszystkiego, to jest do niczego...:)
Dziwni jesteści ludzi... To zazdrość...???

-do znajomej (2014-04-16 22:41:10)

A idze ciołki same tam chodzą co ledwo
chodzą i nie umieją w nic grać.

-znajoma miśka (2014-04-16 09:11:53)

Powiem ci, że cała ta "zabawa" ma głębsze dno i z pewnością poprą mnie wszyscy, którzy wysyłają dzieci na zajęcia z kung fu, że nie są te zabiegi tak płytkie jak ty.
A jedzenie przed komputerem ziemniaków to raczej twoja domena, bo o tej godzinie to tylko zakompleksieni ludzie siedzą i piszą tak bzdurne komentarze...

-Do bolek (2014-04-15 23:47:44)

Ciekawe jak wali z mawacha ten misiek?
Chyba poniżej pępka usiro zapodaje.

-bolek (2014-04-15 23:45:35)

Zdrowy bo siedzą przed kompem i ziemniaki jedzą z cipsami, brzuchy rosną to trzeba wysłać na ćwiczenia ale nie ma na co bo dziecko nie umie biegać, a tu niby walki wschodu i nie trzeba się wysilać- to dalej niech chodzi.

rex (2014-04-15 22:10:11)

vgratulacje patrzcie jakie czasy jak to trzeba wszystkim dziekowac bo klub promujacy zdrowy tryb zycia nie moze sie utrzyac sam.
UMiG powinien sam dokladac a nie trzeba im dziekowac za to ze dali. smiech

-retep (2014-04-15 18:51:33)

Bravo. Morituri te salutant.

Nasz patronat

Data: 2026-06-27, godz:

Międzynarodowy Festiwal Muzyczny im. Krystyny Jamroz w Busku-Zdroju

Buskie Samorządowe Centrum Kultury zaprasza na XXXII Międzynarodowy Festiwal Muzyczny im. Krystyny Jamroz, który odbędzie się w dniach od 27 czerwca do 5 lipca w Busku-Zdroju. Wydarzenie od lat przyciąga miłośników muzyki klasycznej i stanowi jedno z najważniejszych wydarzeń kulturalnych w regionie. Sprawdźcie program tegorocznego festiwalu.



Wróć do góry