W dniach 11-13 kwietnia 2014 roku w hali sportowej gimnazjum nr 72 przy ulicy Stefana Batorego 37 w miejscowości Ząbki koło Warszawy odbyły się XX Mistrzostwa Polski SANDA/QINGDA. Zawody zostały zorganizowane przez Polski Związek Wushu.
Patronat honorowy nad zawodami przejął Burmistrz miasta Ząbki. Zawody zgromadziły około 160 zawodników z wiodących klubów w Polsce nie zabrakło też skromnej reprezentacji Buskiego Klubu Kung-Fu Yantai.
Zawodnicy reprezentujący Buski Klub zdobyli łącznie 3 złote medale i 1 srebrny charakteryzując się niesamowitą walecznością i duchem walki.
W QINGDA (walka odbywała się na tzw leitai „ring bez lin na podwyższeniu”, z możliwością podcięć, wyniesień do pasa, z możliwością uderzeń w bok twarzy 2 rundy 2 minutowe w przypadku remisu dogrywka 2 minutowa regulamin EWUF), SANDA (w regulaminie dopuszczalne uderzenia na twarz z możliwością wysokich wynoszeń - formuła full contact rundy 3 minutowe regulamin IWUF).
Bezdyskusyjne zwycięstwo w QINGDA chłopcy w kategorii wiekowej 10 lat, wadze 35 kg odniósł Konrad Gołuzd. Złoto w kategorii QINGDA chłopcy w kategorii wiekowej 12 lat,w wadze 59 kg wywalczył Krzysztof Obara. Drugie miejsce w konkurencji QINGDA chłopcy 9-10 lat, 37-39kg po bardzo emocjonującej walce finałowej zdobył Kacper Zych. Złoto w kategorii QINGDA mężczyźni 19-36 lat, 75 kg po pięcioletniej przerwie i dogrywce wywalczył Przemek Bezak.
Był to udany start moich podopiecznych. Należy zwrócić uwagę na start jeszcze Aleksandra Skowrona, który niestety przegrał pierwszą walkę eliminacyjną i niestety musiał odpaść z dalszej rywalizacji. Jeszcze długa droga żmudnego mozolnego i ciężkiego treningu przed nimi-tak skomentował start swoich zawodników trener tradycyjnego kung-fu Andrzej Cupryjak-Socha.
Bardzo dziękujemy panu Jarosławowi Grabda, właścicielowi firmy Biuro Ubezpieczeń, Mieczysławowi Sas, Drukarni Stemag za to że mogliśmy wykupić licencję klubową na 2014 rok bez której nie moglibyśmy wystartować w tej rangi zawodach. Dziękujemy UmiG Busko-Zdrój na czele z Burmistrzem Waldemarem Sikorą za uzyskaną dotację bez której w ogóle nasz wyjazd nie doszedł by do skutku. Szczególne podziękowania dla wspaniałych rodziców …