swietokrzyskie.info

Poniedziałek, 22 czerwca 2026, Do końca roku 192 dni Imieniny: Pauliny, Sabiny, Tomasza

Wiadomosci

Przebudowa ulicy Armii Krajowej

Dodane: Milena Data: 2014-04-08 12:04:57 (czytane: 23175)  Wersja do druku

Ruszyły prace remontowe mające na celu usprawnić ruch komunikacyjny w Busku-Zdroju w obrębie ulicy Armii Krajowej i ulic przyległych.

Ulica Armii Krajowej zyska nowy wizerunek za sprawą rozpoczętego tam generalnego remontu. Droga zostanie poszerzona o nowe elementy infrastruktury drogowej, jak chodniki i zatoki postojowe. Natomiast dotychczasowa nawierzchnia ulicy zostanie kompleksowo przebudowana i otrzyma regularną szerokość, co usprawni komunikację w tym rejonie. W ramach remontu przebudowana zostanie również ulica Spacerowa i Moniuszki. Na ulicy Armii Krajowej prowadzone są prace przygotowawcze dla umożliwienia rozpoczęcia robót drogowych.

przebudowa_ul_armi_krajowej001_1.jpg

przebudowa_ul_armi_krajowej002_1.jpg

przebudowa_ul_armi_krajowej003_1.jpg

Łącznik dopełni całość przedsięwzięcia
System komunikacyjny w rejonie ul. Armii Krajowej usprawni nowa ulica, która połączy ul. Armii Krajowej z ulicą Grotta. Powstanie droga z obustronnymi chodnikami oraz miejscem na zaparkowanie samochodu, co ułatwi służbom komunalnym obsługę i utrzymanie systemu komunikacyjnego. Nowy łącznik usprawni dojazd do takich instytucji jak: Starostwo Powiatowe, KRUS, Agencja Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa, Policja. Trwające roboty ziemne mają na celu budowę konstrukcji dla miejsc obsługi pasażerów.

przebudowa_ul_armi_krajowej004_1.jpg

przebudowa_ul_armi_krajowej005_1.jpg

przebudowa_ul_armi_krajowej006_1.jpg

Nowe miejsca parkingowe
Znacznie zmniejszy się problem z zaparkowaniem samochodu w mieście ale przede wszystkim w obrębie alei Mickiewicza. Inwestycja przyniesie blisko 200 nowych miejsc postojowych! To dobra wiadomość, tym bardziej, że po zakończeniu budowy pawilonu handlowego na ul. Targowej i wznowieniu tam handlu miejsca postojowe blisko targu będą wręcz niezbędne.



przebudowa_ul_armi_krajowej007_1.jpg

przebudowa_ul_armi_krajowej008_1.jpg

przebudowa_ul_armi_krajowej009_1.jpg

przebudowa_ul_armi_krajowej010_1.jpg




Przebudowa kanalizacji deszczowej
Inwestycja przewiduje również przebudowę istniejącego kolektora deszczowego będącego głównym odbiornikiem wód deszczowych dla os. Świerczewskiego i Sikorskiego oraz ulic przyległych. Nowa sieć kanalizacji deszczowej odwodni buskie ulice.
Miejskie Przedsiębiorstwo Gospodarki Komunalnej wymienia obecnie sieć wodociągową przy ul. Armii Krajowej. To przedsięwzięcie dopełni rewitalizację ulicy Armii Krajowej i ulic przyległych.

przebudowa_ul_armi_krajowej011_1.jpg

przebudowa_ul_armi_krajowej012_1.jpg

przebudowa_ul_armi_krajowej013_1.jpg

przebudowa_ul_armi_krajowej014_1.jpg

Bezpieczeństwo mieszkańców
Przebudowa ulicy Armii Krajowej i dróg przyległych poprawi bezpieczeństwo na buskich drogach. Poszerzona ulica, nowa nawierzchnia, obustronne chodniki wpłyną na komfort przemieszczania się pieszych. Ważne i znaczące dla bezpieczeństwa mieszkańców będzie również oświetlenie. Istniejące oświetlenie zostanie przebudowane, co więcej wybudowane zostaną nowe lampy typu LED.

Inwestycja dofinansowana została z Narodowego Programu Przebudowy Dróg Lokalnych -etap II Bezpieczeństwo – Dostępność – Rozwój.

Tekst EHR
Źródło: http://www.umig.busko.pl/



  • Wiadomości z regionu
  • Aktualności
  • Sport
  • Kultura, rozrywka
  • Polityka

Uwaga: Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy.

  Komentarze (37)
     

-obywatel b-z (2014-04-08 15:49:16)

Potrzebna ta droga przez osiedle jak dziura w moscie. Za to wszelkiej masci urzedasy beda mieli blizej ze swej wiochy pod buskie urzedy.

-- (2014-04-08 15:04:22)

Szpital to sprawa rowerzysty,jakby miał mądrzejszych u góry i lepszych pod sobą to lepiej by to wyglądało a tak to jest jak w piosence (malowane i składane.składane i malowane).Otwierają i zamykają zamykają i otwierają.Co jakiś czas,kolejny zasłużony kolega uzdrowiciel w błysku fleszy i szumnych zapowiedziach medialnych władz przecina wstęgę i podejmuje się wyprowadzić na prosto.Po nachapaniu się idzie i uzdrawia w ościennych powiatach.Gdzie te czasy?gdzież ta słynna Buska służba zdrowia o której tak szeroko pisała prasa.Może należałoby się również przyjrzeć NFOZ czy tam nie ma hamulcowych.Sikora robi wiele i popieram go za to natomiast u sąsiadów cienko przędą.

-Bronek (2014-04-08 14:43:36)

na pierwszym zdjęci to tak podkopali że dom się przechylil,będzie katastrofa budowlana.

-BRAWO (2014-04-08 14:25:56)

naprawde super, jak sie to wszystko skonczy, to bedzie wszystko i parking i zielen. nareszcie widac dobrego gospodarza! zeby nam tylko nie zmienili po wyborach, bo znowu ktos przyjdzie naobiecuje, a idioci to lykna!!

- (2014-04-08 12:48:46)

Rondo pod szpitalem właśnie się robi. Tyle lat nie było i jakoś się jeździło więc jeszcze miesiąc czy dwa się wytrzyma. Wąsowicz jakoś tego nie załatwił choć według niektórych przygotował wszystkie inwestycje w Busku ....

-niezbuska (2014-04-08 12:30:01)

władzo! zrób w końcu to rondo koło szpitala! jeżdżą tam jak chcą, o stłuczkę nie trudno!

-porządek (2014-04-01 17:57:42)

A juz nie przesadzajcie z tymi drzewami ,wkoło jest pełno ugorów co produkuja tlen,wystarczy wiaterek i wam dostarczy prosto po nochal.Przynajmniej nie będzie na Świerczewskiego przed tym blokiem komunalnym wysypiska butelek po alkoholu które lądują z okien.Wiosna jak śnig stpnieje tam nie uświadczysz miejsca bez butelki,syf jakiego nigdzie nie ma,kto tam mieszka,sama patologia chyba.

-do jonka (2014-04-01 13:36:30)

patologią jonek to jesteś ty - bo nie odróżniasz Starostwa od Urzedu Miasta,

-Sofia (2014-04-01 13:22:33)

Nikt nie myśli o mieszkańcach przyległych bloków. Piękne orzechy wycięto. Ani nie ma możliwości okien wiecznie brudnych otworzyć, ani powietrzem bez spalin pooddychać. A człowiek biedny do tych mieszkań, bardzo drogich, przypisany jak chłop do ziemi. Najważniejsze by pracownicy Krusu i starostwa mieli dojazd. Oni maja wille na wsi. A przeciętny mieszkaniec uzdrowiskowego Buska - ma beton i coraz mniej zieleni. Firma budowlana obcina gałęzie drzew po samym pniu. Żenada i wstyd.

-jonek (2014-04-01 12:29:40)

Za szpital odpowiada starosta ale to burmistrz po wsiach jeździł. No patologia jakaś.

ekolog (2014-04-01 11:55:39)

A nic się nie mówi o pasie zieleni ( drzew, krzewów) chroniących przed spalinami mieszkańców bloków.

-oczywiście, że jest to potrzebne (2014-04-01 09:31:23)

a, najważniejsze to 200 miejsc postojowych, przecież był problem z parkowaniem. Brawo!

- (2014-04-01 08:08:34)

A odkąd to burmistrz za szpital odpowiada?
Po drugie Polakowi zawsze źle: nie robią drogi jest źle, robią drogę jest źle itd. Taki dziwny naród dlatego jest jak jest

-jonek (2014-03-31 22:32:03)

Tragedia! Burmistrzu, opamiętaj się! A gdzie zieleń? Bo w Busku coraz mniej jej widzę. Przecież Pan, starosta i wasza świta możecie dojechać do pracy z drugiej strony!
I jeszcze mała dygresja: parę tygodni temu mówił Pan na wsiach że otwieracie w szpitalu oddział urologiczny. Teraz by wypadało tam pojechać i powiedzieć że zamykacie. I wytłumaczyć ludziom dlaczego. Jak się Pan boisz to ja wytłumaczę, ale wtedy będzie wstyd i heca! Straciłeś Pan u mnie i wielu osób szacunek. Na pewno głosy wielu wyborców będą oddane na kogoś innego. Howgh!

-Tu na razie jest ściernisko ale będzie pselowisko (2014-03-31 21:00:05)

A może lotnisko żeby ułatwić dojazd do starostwa? Przecież 300 metrów niżej jest droga i dojechać do starostwa się da.

<< poprzednie 15

Nasz patronat

Data: 2026-06-27, godz:

Międzynarodowy Festiwal Muzyczny im. Krystyny Jamroz w Busku-Zdroju

Buskie Samorządowe Centrum Kultury zaprasza na XXXII Międzynarodowy Festiwal Muzyczny im. Krystyny Jamroz, który odbędzie się w dniach od 27 czerwca do 5 lipca w Busku-Zdroju. Wydarzenie od lat przyciąga miłośników muzyki klasycznej i stanowi jedno z najważniejszych wydarzeń kulturalnych w regionie. Sprawdźcie program tegorocznego festiwalu.



Wróć do góry