Dodane: Milena Data: 2014-04-08 12:04:57 (czytane: 23176) 
Ruszyły prace remontowe mające na celu usprawnić ruch komunikacyjny w Busku-Zdroju w obrębie ulicy Armii Krajowej i ulic przyległych.
Ulica Armii Krajowej zyska nowy wizerunek za sprawą rozpoczętego tam generalnego remontu. Droga zostanie poszerzona o nowe elementy infrastruktury drogowej, jak chodniki i zatoki postojowe. Natomiast dotychczasowa nawierzchnia ulicy zostanie kompleksowo przebudowana i otrzyma regularną szerokość, co usprawni komunikację w tym rejonie. W ramach remontu przebudowana zostanie również ulica Spacerowa i Moniuszki. Na ulicy Armii Krajowej prowadzone są prace przygotowawcze dla umożliwienia rozpoczęcia robót drogowych.














Poszukiwany za zabójstwo 49-latek zatrzymany. Policja zakończyła obławę (video)
Dni Ponidzia 2026 w Pińczowie. Trzy dni koncertów i atrakcji. SKOLIM gwiazdą sobotniego wieczoru
List gończy za Dariuszem Równickim. Policja apeluje o pomoc w ustaleniu miejsca pobytu
e-Doręczenia w aplikacji mObywatel. Urzędową korespondencję odbierzesz teraz w telefonie
Skolim i Zenon Martyniuk wystąpią w Kielcach. Kielecka Gala Disco Polo 2026
Literacki sukces uczennic Publicznej Szkoły Podstawowej nr 1 w Busku-Zdroju
Organizacje pozarządowe: apteka powinna być pełnoprawnym ogniwem systemu ochrony zdrowia
II Buskie Ogólnopolskie Spotkania Taneczne już w czerwcu
Festiwal Kwiatów 2026 w Busku-Zdroju. Trzy dni pełne natury, muzyki i wyjątkowych atrakcji
e-Doręczenia w aplikacji mObywatel. Urzędową korespondencję odbierzesz teraz w telefonie
Organizacje pozarządowe: apteka powinna być pełnoprawnym ogniwem systemu ochrony zdrowia
Największy bieg na świecie, który pomaga innym
Dzień Matki - Święto Miłości i Wdzięczności
Nie żyje Stanisław Janicki. Legendarny twórca programu 'W starym kinie' miał 92 lata
Dni Połańca 2026: Anna Wyszkoni i Czerwone Gitary gwiazdami święta miasta
Iga Świątek, Livka i Zeppy Zep głosem młodego pokolenia w nowym projekcie OSHEE
Tydzień Bibliotek zakończy się literackim weekendem z Adamem Ochwanowskim
Disco atmosfera i rodzinna integracja w Słoneczku. Radosne święto dzieci i rodziców (foto/video)
Wakacje inne niż wszystkie. WOT zaprasza na letnie szkolenie
II Buskie Ogólnopolskie Spotkania Taneczne już w czerwcu
Buscy karatecy z medalami Ogólnopolskiego Turnieju w Starachowicach
Trwają zapisy do Pucharu Tymbark. Dominika Grabowska zachęca do udziału
Nowe wzmocnienia AKS 1947 Busko-Zdrój przed sezonem 2025/26
80-lecie Pogoni Staszów: Mecz Przyjaźni z Ruchem Chorzów już w sobotę
Dziś weczorem Wiktor Skiba i Marian Ivanitskiy walczą w Polskiej Lidze Boksu!
Wiktor Skiba zwycięża w walce z Krystianem Kopciem! W niedzielę walczy Partryk Głuch!
Brązowy medal Mistrzostw Polski dla Połańca!
Dni Ponidzia 2026 w Pińczowie. Trzy dni koncertów i atrakcji. SKOLIM gwiazdą sobotniego wieczoru
Skolim i Zenon Martyniuk wystąpią w Kielcach. Kielecka Gala Disco Polo 2026
Festiwal Kwiatów 2026 w Busku-Zdroju. Trzy dni pełne natury, muzyki i wyjątkowych atrakcji
Eko Dzień Dziecka w Mikułowicach. Strażacy i mieszkańcy wspólnie zadbali o naturę (foto)
Dni Jędrzejowa 2026. B.R.O i Oskar Cyms gwiazdami trzydniowego święta miasta
Święto Chęcin 2026: SKOLIM, koncerty i laserowe widowisko
24. Festiwal Kultury Dziecięcej - Pacanów 2026
18. Ogólnopolski Festiwal Piosenki im. Wojtka Belona - (foto/zapisTransmisji)
XVII Ogólnopolski Festiwal Muzyki Akordeonowej w Solcu-Zdroju
Dwór w ogniu 1655. Dwa dni walk, wybuchów i rekonstrukcji historycznych
Marcin Wojniak oficjalnie burmistrzem Pińczowa (foto)
Poseł Michał Cieślak interweniuje ws. systemu SENT
Marcin Wojniak wygrał przedterminowe wybory na burmistrza Pińczowa
Obchody Święta Pracy w Kielcach. Zaplanowano przemarsz i wydarzenia towarzyszące
Grzegorz Braun w Pińczowie. Finał kampanii Konrada Liberka - zapis transmisji
Wybory burmistrza Pińczowa: ośmiu kandydatów spotka się na debacie
Świętokrzyskie struktury Koalicji Obywatelskiej z nowym Zarządem
Wizyta Prezydenta Karola Nawrockiego w naszym regionie
Pińczów wybierze nowego burmistrza. Głosowanie zaplanowano na 26 kwietnia
| Komentarze (37) |
- (2014-04-10 20:00:44)
koło byczaka (gdzie poszerzają uliczkę) wyhaczyłam na drzewach zaznaczonych do ścięcia gniazda, mam nadzieję, że w busku obowiązuje ochrona w okresie lęgowym!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
- (2014-04-10 07:51:57)
szybciej kolarz sobie do Broniny dojedzie
-Rodowity (2014-04-09 14:30:25)
Ty sobie chyba jaja z nas robisz.Kolorowo i przyjmnie to już było.Kiedyś.
no z tego co wiadomo mają ulicy nadać imię MIODOWICZA haha , byli ludzię którzy zasłużyli się dla miasta i regionu a nie ktoś taki , panie Burmistrzu rozsądku resztki odebrało panu ? co do dodatkowych miejsc postojowych uważam że słuszne , interesanci mają czesto problem zostawic gdzieś w okolicy auto itd. a brak zieleni ? coś za coś niestety , zresztą na jej brak nie narzekajmy bo w porównaniu do innych miast typu pińczów , jedrzejów , staszów u nas naprawde jest kolorowo i przyjemnie
-do poniżej (2014-04-09 10:19:56)
Nie droga przez os.potrzebna jak dziura w moście,tylko to osiedle jest tak potrzebne jak ta dziura.Zresztą nie tylko to.Nie było by problermów z drogami parkingami,czy osiedlami.
- (2014-04-09 08:20:34)
do małpi gaj
kapral Zając to wielki człowiek,ale byli i inni np płk Maślanka,Pawlinowie,Grochowscy.Czy nasz PSL nie mógłby o tym pomyśleć zanim ulice oddadzą. Nie wyobrażam sobie ,żeby tą ulicą przez środek miasta pościli samochody powyżej 3 ton bo to nie przejdzie,ale ścieżka rowerowa mogłaby być bo tego w mieście bardzo brakuje.
- (2014-04-09 07:33:34)
A Ciszewski siedzi i kasuje komentarze
-Małpi Gaj... (2014-04-08 23:31:41)
powinien pozostać w takim półdzikim stanie jak był do tej pory, podobnie jak tereny obok Stawu Niemieckiego. Wszędzie beton i parkingi. 200 miejsc postojowych to jest nic, bo nasi mieszkańcy i tak po kilo ziemniaków muszą podjechać pod stragan. Pamiętam rocznicę powstania jednego przedszkola (impreza była w BSCK), parking przy hali, parking poniżej stadionu, parking przy BSCK, nikt nie szukał miejsc na parkingach przy hali i stadionie tylko wszyscy zaparkowali na trawnikach obok Domu Kultury do którego udali się aby posłuchać występów dzieci o ochronie przyrody. Mieszkaniec naszego grodu potrafi jechać 600 metrów z Piłsudskiego do kościoła NMP, często jeszcze musi iść do garażu za Dmowskiego. Na koniec proponuję nazwać nową ulicę im. kpr Zająca, który walczył w składzie załogi Westerplatte i do końca życia mieszkał w Busku Zdroju w bloku poniżej Cepelii.
-obserwator (2014-04-08 21:27:44)
Każda inwestycja w Busku musi być najpierw wyśmiana i opluta przez głupków a póżniej się przydaje. Na szczęście rozsądni mieszkańcy nie piszą takich głupot!
- (2014-04-08 21:22:31)
o parking za blokami 15 i 16 to trzeba udać się do spółdzielni mieszkaniowej
,
-jaco (2014-04-08 21:14:20)
A czemu taka cisza na temat Małpiego Gaju i drzew tam powycinanych bezprawnie??? Leżą tam teraz te ścięte kłody nie zabezpieczone,inwestycja wstrzymana i kto za to odpowiada???
-orzeszek (2014-04-08 20:22:58)
do brawo .obnosisz się tym swoim wazeliniarstwem wobec ,,burmistrza waldiego"na karzdym forum że normalnemu mieszkańcowi bebechy się przewracają.Zapytał ktoś mieszkańców tego osiedla o zdanie ,czy ktoś pomyślał o kłopotach z włączeniem się do ruchu w tym miejscu zwłaszcza zimą ?Beton ,asfalt lać i drzewa wycinać to maxyma naszej władzy czy to tylko głupota czy tylko szukanie na siłe przerobu.A może już lepiej nich się ,,burmistrz"zajmie tzw rondem Sikory tak tym koło szpitala bo to co teraz tam jest to odbicie stanu i całej władzy nam panującego .A do brawo jeśli masz problemy z wazeliną mam na zbyciu parę kilo smalcu gęsiego ponoć
lepiej nawilża odbyt niż wazalina
-Gdzie karuzela... (2014-04-08 18:11:31)
gdzie będzie stać karuzela odpustowa, o tym nikt nie pomyślał
-PL/NL (2014-04-08 16:32:50)
Przy okazji mogli by wyremontowac parking ktory jest wyzej za blokiem nr 15 i 16 ktory od poczatku istnienia nie ujrzal asfaltu....
-bardzo mi się to podoba... (2014-04-08 16:05:29)
[b]...Trwające roboty ziemne mają na celu budowę konstrukcji dla miejsc obsługi pasażerów...[/b]
MOP-y są wykonywane na autostradach i S-kach. Można się zatrzymać, skorzystać z toalety, napić się kawy, coś przekąsić...
Czy tutaj też będzie to wszystko?
WIKIPEDIA pisze:
Miejsce obsługi podróżnych (MOP) – teren wydzielony w pasie drogowym poza koroną drogi, wyposażony w miejsca postojowe dla pojazdów oraz w urządzenia służące zaspokajaniu potrzeb podróżnych. MOP-y w Polsce podzielone są na trzy klasy[1]:
1.MOP klasy I – o funkcji wypoczynkowej: wyposażony w stanowiska postojowe (parking), jezdnie manewrowe, urządzenia wypoczynkowe, sanitarne i oświetlenie; dopuszcza się wyposażenie w obiekty małej gastronomii,
2.MOP klasy II – o funkcji wypoczynkowo-usługowej: wyposażony w obiekty, o których mowa w pkt 1, oraz w stację paliw, stanowiska obsługi pojazdów, obiekty gastronomiczno-handlowe, informacji turystycznej,
3.MOP klasy III – o funkcji wypoczynkowej i usługowej: wyposażony w obiekty, o których mowa w pkt 2, obiekty noclegowe oraz w zależności od potrzeb w agendy poczty, banku, biur turystycznych, biur ubezpieczeniowych.
MOP-y są ściśle związane z drogami o ograniczonej dostępności (autostrady i drogi ekspresowe) i muszą znajdować się w pasie drogowym.
Nie należy utożsamiać prywatnych stacji benzynowych lub punktów zbiorowego żywienia (barów) z funkcją MOP. Na drogach niższych klas, w tym również 2-jezdniowych jak np. Gierkówka ww. elementy nazywa się obiektami i urządzeniami obsługi uczestników ruchu[2].
Buskie Samorządowe Centrum Kultury zaprasza na XXXII Międzynarodowy Festiwal Muzyczny im. Krystyny Jamroz, który odbędzie się w dniach od 27 czerwca do 5 lipca w Busku-Zdroju. Wydarzenie od lat przyciąga miłośników muzyki klasycznej i stanowi jedno z najważniejszych wydarzeń kulturalnych w regionie. Sprawdźcie program tegorocznego festiwalu.