swietokrzyskie.info

Poniedziałek, 22 czerwca 2026, Do końca roku 192 dni Imieniny: Pauliny, Sabiny, Tomasza

Wiadomosci

Zatrzymana sprawczyni kradzieży

Dodane: Milena Data: 2014-03-26 12:35:50 (czytane: 12867)  Wersja do druku

Policjanci z Buska-Zdroju zatrzymali 48 - letnią kobietę, którą podejrzewają o kradzież dokumentów, pieniędzy i kart bankomatowych.Ponadto ta sama sprawczyni, włamała się do szafki ubraniowej, z której zabrała damską torebkę. Do zdarzenia doszło wczoraj w godzinach południowych, w dzielnicy zdrojowej miasta.

Za czyny, o które jest podejrzewana kobieta, kodeks karny przewiduje karę nawet do 10 lat pozbawienia wolności.

Wczoraj w godzinach południowych, buscy policjanci otrzymali zgłoszenie o kradzieży, do której doszło w jednym z sanatoriów. Jak ustalili mundurowi do pokoju, w którym spała pokrzywdzona, weszła nieznana osoba i wykorzystując jej nieuwagę, skradła torebkę. W torebce znajdowały się dokumenty, karty płatnicze oraz pieniądze w kwocie około 840 zł. Później okazało się, że z konta pokrzywdzonej kobiety, została wypłacona kwota 1800 zł.

kradziez_pieniedzy.jpg

W tym samym budynku doszło do włamania do szafki ubraniowej. Z szafki skradziono torebkę wraz z telefonem komórkowym, dokumenty oraz pieniądze w kwocie około 100 zł.

Policjanci natychmiast przystąpili do ustalania sprawcy tych zdarzeń. Wytypowali kobietę podejrzewaną o dokonanie kradzieży i włamania. Podczas patrolowania ulic Buska - Zdroju, kryminalni zauważyli kobietę, która wyglądem przypominała sprawcę zaistniałych przestępstw. Stróże prawa postanowili ją wylegitymować.

W trakcie dalszych czynności 48 - latka, mieszkanka województwa śląskiego, wstępnie przyznała się do popełnienie zarzucanych jej czynów. Jak oświadczyła, do szafki dostała się przy pomocy śrubokręta, który policjanci znaleźli przy niej. Kryminalni ustalili również, że wczoraj ta sama kobieta dokonała kradzieży w innym obiekcie uzdrowiska. Tam po wejściu do pokoju zabrała torbę z zawartością dokumentów, jednak z uwagi na brak pieniędzy, wyrzuciła ją. 48 - latka była w przeszłości kilkanaście razy notowana w policyjnych kartotekach, za dokonanie podobnych przestępstw.

Odzyskane mienie trafiło do właścicielek. Zatrzymana kobieta noc spędziła w policyjnej celi. Za popełnienie czynów, o które jest podejrzewana, może jej grozić nawet do 10 lat pozbawienia wolności.

Opr. TP
Źródło: http://www.busko-zdroj.swietokrzyska.policja.gov.pl/


  • Wiadomości z regionu
  • Aktualności
  • Sport
  • Kultura, rozrywka
  • Polityka

Uwaga: Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy.

  Komentarze (10)
     

-do kazika (2014-03-30 12:28:33)

wystarczy że ty jesteś psem i chlipiesz te ochłapy.Ja ani psem,ani Burkiem w twoim wydaniu nie będę nigdy!

kazik (2014-03-27 16:37:06)

zatrudnij sie w policji to tez dostaniesznagrode jak zazdroscisz heheh gamonie

-łoj,łoj (2014-03-27 09:28:27)

ot,i co? teraz będą przyznane awanse,nagrody pieniężne,wyższe stanowiska,więc pytam się za co? ZA CO? przecież oni od tego są,tylko że złodzieja mieli podanego na talerzu.Do tego nie potrzeba geniusza.Zobaczycie ile czasu będzie zamieszczona na stronie ta informacja.Obrzydzenie bierze za takie pochwały,a feee!

- (2014-03-27 07:56:21)

tepic zlodziei a nie zamykac za 2 gramy maryski

-JA (2014-03-26 20:29:50)

TEN RABUNEK BYL W KRYSTYNIE,,,,PREMIA ? NIE DLA SZARACZKOW ,ONI MAJA TYLKO OBOWIAZKI

-PP (2014-03-26 19:02:04)

Pracownicy Recepcji powinni otrzymać premię, za szybką reakcję, zaangażowanie i za pomoc w ustaleniu winnego.

-zxc (2014-03-26 17:03:51)

ten rabunek miał miejsce w sanatorium Oblęgorek, pracuję tam i było troche szumu o to.

kuk (2014-03-26 16:38:18)

buscy kryminalni mają plusa.Na gościnne występy ze Ślaska a to ci cfane babsko.

- (2014-03-26 15:38:34)

za ten czyn pochwalam policję,a nie łapanki na ulicach które są nie oznakowane.Tak powinna zachowywać się policja ,strzec i chronić ,nie czyścić portfeli biednych ludzi!

- (2014-03-26 13:32:10)

Wreszczie coś innego niż ukaran pieszy. Chyba medal dostaniecie.

Nasz patronat

Data: 2026-06-27, godz:

Międzynarodowy Festiwal Muzyczny im. Krystyny Jamroz w Busku-Zdroju

Buskie Samorządowe Centrum Kultury zaprasza na XXXII Międzynarodowy Festiwal Muzyczny im. Krystyny Jamroz, który odbędzie się w dniach od 27 czerwca do 5 lipca w Busku-Zdroju. Wydarzenie od lat przyciąga miłośników muzyki klasycznej i stanowi jedno z najważniejszych wydarzeń kulturalnych w regionie. Sprawdźcie program tegorocznego festiwalu.



Wróć do góry