Zatrzymana sprawczyni kradzieży
2014-03-26 12:35:50

Policjanci z Buska-Zdroju zatrzymali 48 - letnią kobietę, którą podejrzewają o kradzież dokumentów, pieniędzy i kart bankomatowych.Ponadto ta sama sprawczyni, włamała się do szafki ubraniowej, z której zabrała damską torebkę. Do zdarzenia doszło wczoraj w godzinach południowych, w dzielnicy zdrojowej miasta.


Za czyny, o które jest podejrzewana kobieta, kodeks karny przewiduje karę nawet do 10 lat pozbawienia wolności.

Wczoraj w godzinach południowych, buscy policjanci otrzymali zgłoszenie o kradzieży, do której doszło w jednym z sanatoriów. Jak ustalili mundurowi do pokoju, w którym spała pokrzywdzona, weszła nieznana osoba i wykorzystując jej nieuwagę, skradła torebkę. W torebce znajdowały się dokumenty, karty płatnicze oraz pieniądze w kwocie około 840 zł. Później okazało się, że z konta pokrzywdzonej kobiety, została wypłacona kwota 1800 zł.

kradziez_pieniedzy.jpg

W tym samym budynku doszło do włamania do szafki ubraniowej. Z szafki skradziono torebkę wraz z telefonem komórkowym, dokumenty oraz pieniądze w kwocie około 100 zł.

Policjanci natychmiast przystąpili do ustalania sprawcy tych zdarzeń. Wytypowali kobietę podejrzewaną o dokonanie kradzieży i włamania. Podczas patrolowania ulic Buska - Zdroju, kryminalni zauważyli kobietę, która wyglądem przypominała sprawcę zaistniałych przestępstw. Stróże prawa postanowili ją wylegitymować.

W trakcie dalszych czynności 48 - latka, mieszkanka województwa śląskiego, wstępnie przyznała się do popełnienie zarzucanych jej czynów. Jak oświadczyła, do szafki dostała się przy pomocy śrubokręta, który policjanci znaleźli przy niej. Kryminalni ustalili również, że wczoraj ta sama kobieta dokonała kradzieży w innym obiekcie uzdrowiska. Tam po wejściu do pokoju zabrała torbę z zawartością dokumentów, jednak z uwagi na brak pieniędzy, wyrzuciła ją. 48 - latka była w przeszłości kilkanaście razy notowana w policyjnych kartotekach, za dokonanie podobnych przestępstw.

Odzyskane mienie trafiło do właścicielek. Zatrzymana kobieta noc spędziła w policyjnej celi. Za popełnienie czynów, o które jest podejrzewana, może jej grozić nawet do 10 lat pozbawienia wolności.

Opr. TP
Źródło: http://www.busko-zdroj.swietokrzyska.policja.gov.pl/







https://swietokrzyskie.info/printnews.php?id=16429