swietokrzyskie.info

Poniedziałek, 22 czerwca 2026, Do końca roku 192 dni Imieniny: Pauliny, Sabiny, Tomasza

Wiadomosci

Wiosennie w Busku

Dodane: Milena Data: 2014-03-26 10:44:43 (czytane: 15562)  Wersja do druku

Tysiące sadzonek kwiatów ozdobiło centrum miasta i Park Zdrojowy. Wiosennie w Busku W ubiegłym tygodniu pracownicy Zakładu Usług Komunalnych rozpoczęli w Busku-Zdroju nasadzanie kwiatów.

Kolorowe bratki: czerwone, żółte, białe, fioletowe zdobią centrum miasta i Park Zdrojowy. Jako pierwsze upiększone zostały klomby w Parku Zdrojowym. Kolejno pracownicy zieleni miejskiej przenieśli się do centrum miasta gdzie przy północnej stronie Placu Zwycięstwa wykonana została różnobarwna kompozycja. Bratki nasadzone zostały również na skrzyżowaniu ulic Kościuszki i Poprzecznej.

wiosna_w_busku.jpg

wiosna_w_busku1.jpg

Wiosennie w BuskuW akcji wiosennej nasadzonych zostanie blisko 5 tys. kwiatków. - Bratki to nie jedyne rośliny, które w tym roku upiększą Busko-Zdrój. Jak informuje dyrektor Zakładu Usług Komunalnych Krzysztof Dziarmaga w okresie letnim Busko rozkwitnie m.in. begoniami, aksamitkami i szałwią.

Tekst i foto EHR

  • Wiadomości z regionu
  • Aktualności
  • Sport
  • Kultura, rozrywka
  • Polityka

Uwaga: Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy.

  Komentarze (20)
     

-do poniżej (2014-03-26 18:49:22)

jeżeli leżą liscie jeszcze z jesieni to po co sadzić liściaste,posadzić iglaki,zielone latem,zielone zimą i tak nie śmieca .A pro po asymilacji dwutlenku węgla to wkoło jest tyle nieużytków chaszczy ,krzaków że wyrównują te braki wyciętych drzewa w 200%

-do poniżej (2014-03-26 18:49:22)

jeżeli leżą liscie jeszcze z jesieni to po co sadzić liściaste,posadzić iglaki,zielone latem,zielone zimą i tak nie śmieca .A pro po asymilacji dwutlenku węgla to wkoło jest tyle nieużytków chaszczy ,krzaków że wyrównują te braki wyciętych drzewa w 200%

-jajacek (2014-03-26 18:26:38)

dobrze,że sadzą kwiatki dla piesków ale może ktoś by wsadził nowe drzewa w miejsce wyciętych, bo nikt nie pamięta, że jedno drzewo 25 letnie asymiluje tyle dwutlenku węgla ile wytwarzają dwa gospodarstwa jednorodzinne, lampy ledowe nie pomogą a w Busku panuje moda na wycinkę drzew. Na rewitalizowanej Mickiewicza jest pięknie leżą liście z jesieni.

-wyborca ZB (2014-03-26 18:18:39)

Widać, że Busko ma b. dobrego Burmistrza, nie tylko buduje, ale dba o porządek i wygląd miasta. Oby tak dalej!

- (2014-03-26 17:04:50)

straż miejska-proszę codziennie liczyć kwiatki

<< poprzednie 15

Nasz patronat

Data: 2026-06-27, godz:

Międzynarodowy Festiwal Muzyczny im. Krystyny Jamroz w Busku-Zdroju

Buskie Samorządowe Centrum Kultury zaprasza na XXXII Międzynarodowy Festiwal Muzyczny im. Krystyny Jamroz, który odbędzie się w dniach od 27 czerwca do 5 lipca w Busku-Zdroju. Wydarzenie od lat przyciąga miłośników muzyki klasycznej i stanowi jedno z najważniejszych wydarzeń kulturalnych w regionie. Sprawdźcie program tegorocznego festiwalu.



Wróć do góry