swietokrzyskie.info

Poniedziałek, 22 czerwca 2026, Do końca roku 192 dni Imieniny: Pauliny, Sabiny, Tomasza

Wiadomosci

Wiosennie w Busku

Dodane: Milena Data: 2014-03-26 10:44:43 (czytane: 15563)  Wersja do druku

Tysiące sadzonek kwiatów ozdobiło centrum miasta i Park Zdrojowy. Wiosennie w Busku W ubiegłym tygodniu pracownicy Zakładu Usług Komunalnych rozpoczęli w Busku-Zdroju nasadzanie kwiatów.

Kolorowe bratki: czerwone, żółte, białe, fioletowe zdobią centrum miasta i Park Zdrojowy. Jako pierwsze upiększone zostały klomby w Parku Zdrojowym. Kolejno pracownicy zieleni miejskiej przenieśli się do centrum miasta gdzie przy północnej stronie Placu Zwycięstwa wykonana została różnobarwna kompozycja. Bratki nasadzone zostały również na skrzyżowaniu ulic Kościuszki i Poprzecznej.

wiosna_w_busku.jpg

wiosna_w_busku1.jpg

Wiosennie w BuskuW akcji wiosennej nasadzonych zostanie blisko 5 tys. kwiatków. - Bratki to nie jedyne rośliny, które w tym roku upiększą Busko-Zdrój. Jak informuje dyrektor Zakładu Usług Komunalnych Krzysztof Dziarmaga w okresie letnim Busko rozkwitnie m.in. begoniami, aksamitkami i szałwią.

Tekst i foto EHR

  • Wiadomości z regionu
  • Aktualności
  • Sport
  • Kultura, rozrywka
  • Polityka

Uwaga: Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy.

  Komentarze (20)
     

-... do poniżej poniżej... (2014-03-29 16:08:01)

właśnie Ci napisałem iż jesteś alfą i omegą bez cienia szacunku do innych...
I to podtrzymuję, bo Twój wywód o bratkach jest groteskowy jako odpowiedź.
Wygląda, iż nie zrozumiałeś swojej wypowiedzi. W tamtej wypowiedzi kwiaciarki było tylko,że lubi bratki, a Ty musiałeś jej przyłożyć o mózgu, kobietach i innych..
Kwiaciarka po takiej prowokacji nie wytrzymała i też pooooszła w długą...
Ale ona ma rację...

-kwiaciarka do xyz (2014-03-29 12:47:03)

a ja lubie bratki, co więcej lubię też taką oferme jak XYZ. Pomimo iż ma mózg jak wielkie wiadro - co jak widzać i czuć reguralnie na tym portalu - jest jednak to mózg wybitnie prostacki, bez grama inteligencji. Najlepiej posadź w rynku kukurydzę, będziesz miał swojsko i smacznie. A pretensje możesz mieć do swojego tatusia, że spłodził taki paskudny wybryk natury. Przypuszczam, ze tatus nazywa sie Olo.
Zdrowia życzę, bo z tego wiadra mózgu nawet bratki nie wyrosną.

-do poniżej (2014-03-29 11:32:59)

Tu nie chodzi o bratki. Chodzi o to aby te bratki i inne rośliny były nasadzane wg jakiegoś jednolitego pomysłu. Nie może to być pomysł urzędnika lecz pomysł opracowany przez fachowca od spraw nadania miastu nowego wyglądu. Ten fachowiec oprócz kwiatków powinien tak zaprojektować przyszły wizerunek miasta, aby ludziska cmokali i rozdziawiali gęby.A to jest realne i możliwe pod warunkiem, że będzie projekt a nie akcja rabatkowa. Taki pomysł wdraża się długo i po kilku latach da efekt. Bratki mają w nim swoje miejsce ale jest jeszcze kilkadziesiąt innych elementów, które należy jakoś w przestrzeń rynku zgrabnie wkomponować. I o to tylko chodzi.Chodzi o całościowy pomysł a nie jedną rabatkę. Na razie takiego ogólnego pomysłu brak i o tym tu mowa. Nie o bratkach, nieszczęsna kobieto.

-nie lubisz bratków? (2014-03-29 08:36:53)

Twoja sprawa.
Ale jeżeli uważasz, że każdy ma prawo do swojej opinii, to dlaczego nie pozwolisz jej mieć kwiaciarce?
Znowu wyszło, iż jesteś nieomylną alfą i omegą i każde inne zdanie jest nieuprawnione, czyli atakiem na Twą jedynie słuszną pozycję.

-xyz (2014-03-28 20:44:04)

nie jestem antyfeministą. Nie twierdzę że mózg kobiet jest objętościowo mniejszy. Lecz momentami zaczynam wątpić w te swoje racje. Taki moment pojawił się np gdy przeczytałem post kwiaciarki która ,,zaistniała ,, tu błyskotliwie ,, a ja lubię bratki,,.Ale już mi przeszło. W końcu kwiaciarka być może to tylko pojedynczy wybryk natury.

-kwiaciarka (2014-03-28 14:51:28)

a ja lubię bratki, szczególnie na wiosnę to silny kwiatek i wytrzyma nawet zimną Zośkę. A latem pan Burmistrz pomyśli o innych kwiatach, których jest teraz do wyboru i koloru. Brawo panie Burmistrzu, tak trzymać. Busko jest coraz ładniejsze. A ten Olo to jakiś psychol.

-do poniżej (2014-03-28 12:06:44)

W czym problem? Idż do banku, weż kredyt / aż się proszą aby go udzielić/. Zbuduj sobie chałupę jaka chcesz.To w poprzednim ustroju dawali mieszkania i pracę. Przespałeś ćwierć wieku. Teraz burmistrz guzik obchodzą twoje sprawy. Czasy się zmieniły na lepsze więc się nie przyznaj żeś nieudacznik.

-WITAJ OLO (2014-03-28 11:05:49)

OLO- PROPONUJE CI START W NAJBLIZSZYCH WYBORACH NA BURMISTRZA - WTEDY ZRÓWNASZ BUSKO Z ZIEMIA , ZAPROJEKTUJESZ NOWE BUDYNKI Z NOWYMI ELEWACJAMI, Z NOWYMI SANATORIAMI -ALE NAJPIERW UPORZADKUJ SWOJA GLOWE. DASZ LUDZIOM PIENIADZE I WYBUDUJĄ SOBIE NOWE DOMY W-G TWOJEGO PROJEKTU. POWODZENIA .

-olo (2014-03-28 00:40:30)

np z tego samego źródła , które sfinansowało kwotą bodajże 100 tys zł
strategię rozwoju turystyki w mieście i gminie.Przypomnę, że projekt ten leży gdzieś w szufladzie i niewiele o nim wiadomo już od kilku lat. A poważnie, poszukaj sobie w necie jak inne miasta sobie z tym radzą, skąd pozyskują środki.

-klemens (2014-03-27 22:19:16)

A z jakiego to programu można obecnie dostać dofinansowanie, a za dwa lata już nie? Pisałem Ci już kiedyś Olo żebyś się trochę dotlenił. Najlepiej na spacerze w pięknym nowym parku.

-olo (2014-03-27 16:20:23)

Tu nie chodzi o jedną czy dwie rabatki lub kwietnik w rynku. Tu chodzi o to, czy jest jakiś wspólny projekt dla części uzdrowiskowej i miejskiej. Takiego projektu, w mojej ocenie, brak i mamy do czynienia ze ściboleniem. A to nie buduje żadnego jednolitego kompleksowo obrazu miasta i części uzdrowiskowej. Obecnie można ubiegać się o dofinansowanie takiego projektu. Za dwa lata raczej już nie.

Ktoś dawno temu zaprojektował buski park. Ten projekt / choć zmieniany / pozostał do dzis. I Busko ma czym się chwalić.Podobny projekt powinien być opracowany dla miasta. Byłby ten projekt wdrażany stopniowo aż miasto uzyskało by wyróżniajacy się a zarazem spójny z uzdrowiskiem wygląd.

Po co taki projekt? A po to, by stworzyć jeden spójny i przemyślany obraz miasta uzdrowiskowego. Także po to by komuś za dwa lata nie wpadł do łba zmiana tego co jest. Również po to, by ustalić jakas kolejność prac a nie cieszyć się z jednej rabatki. Dlatego trzeba się do sprawy zabrać z głową a nie inna częścią ciała.

Z takim całościowym projektem powinni byc zapoznani mieszkańcy. Bo od nich będzie wiele zależało. Tylko, że Buska władza od rozmów, dialogu z mieszkańcami raczej stroni pozostając w okopach urzędniczo- administracyjnych.

Projekt o którym mowa nie może powstać w magistracie bo dotychczas taki nie powstał. A więc trzeba go zlecić profesjonalistom z dorobkiem. Tu urzędnicy będą się zasłaniać przetargiem i sprawa może się rozmyć

Projekt powinien obejmować wiele elementów przestrzeni miasta. A więc znaki miejskie / herb, logo/, powinien narzucać ład kolorystyczny tej przestrzeni, proponować czytelny system miejskiej informacji i oznakowania itp Wszystko w jednym charakterystycznym stylu.

Projekt ma zblizać wizualnie miasto do części uzdrowiskowej a nie być czymś osobnym co obecnie zauważam. Te dwie części trzeba integrować. Rabatki którymi chwali się władza może wystarczą w Staszowie czy Pikutkowie. Uzdrowisko ma już pewien wzorzec. Trzeba go tylko rozbudować i dostosować do warunków miejskich. I nie spieprzyć jak tzw nowy park.

- (2014-03-27 14:55:36)

OLO Ty strasznie niespełniony gość jesteś. Ujawnij się, zrób coś dla mieszkańców i miasta bo zza klawiatury to każdy jest wszechwiedzący i wszechmocny...

- (2014-03-27 13:19:18)

w zeszlym roku tez byly kwiatki ale tez byly podlewane i nic nie uschlo nie trzeba sie martwic na zapas jakby nic sie nie robilo to tez by zle bylo nie mozna wszystkim dogozic oj oj oj oj

-olo (2014-03-27 10:28:10)

Pisałem już o tym, że estetyzacja miasta powinna wynikać z ogólnego projektu tego przedsięwzięcia. Jak się kupuje garnitur to w zamyśle dobieramy do niego krawat, koszulę, buty. Tak aby to tworzyło oczekiwaną całość. Wątpię czy miasto ma taką ogólną wizję w postaci projektu estetyzacji. Wiem ,ze buska władza nie zaprezentowała mieszkańcom pomysłu wraz z jego wizualizacją i mami oczy tymi bratkami podczas gdy otoczenie jest raczej mocno zaniedbane,

Sztukowanie, doklejanie w przestrzeni miejskiej rożnych elementów estetyzacji typu kwiatki czy rabatki powinno być etapem końcowym. W Busku burmistrz wie lepiej i od kwiatków zaczyna.

Estetyzacja miasta to najprościej uporządkowanie przestrzeni miejskiej, nadanie jej pewnego charakterystycznego i wyrózniającego ładu. Ten ład buduje się wieloma elementami w tym trwałymi jak uporządkowanie znaków, szyldów, tablic, remonty elewacji,dopasowanie do tego oświetlenia, dobór jednolitych tzw mebli miejskich itp. A tu od przypadku do przypadku

Estetyzacja to także wygląd po zmroku. Koszty ledowego oświetlenia wybranych punktów w rynku i na sąsiednich ulicach nie są wielkie. Ale to trzeba zaprojektować, zgrać z istniejącym oświetleniem czyli opracować projekt ogólny prezentacji miasta wieczorem.

Bratki fajna sprawa / choć zabrał się do tego burmistrz z odwrotnej strony/. Ale te bratki wymagać będą pielęgnacji i nadzoru. A więc systematycznego podlewania, uzupełniania. Jest w tej sprawie jakieś uzgodnienie, czy będzie jak zawsze?

- (2014-03-27 09:12:26)

Palmy posadzić to będą leciały kokosy

Nasz patronat

Data: 2026-06-27, godz:

Międzynarodowy Festiwal Muzyczny im. Krystyny Jamroz w Busku-Zdroju

Buskie Samorządowe Centrum Kultury zaprasza na XXXII Międzynarodowy Festiwal Muzyczny im. Krystyny Jamroz, który odbędzie się w dniach od 27 czerwca do 5 lipca w Busku-Zdroju. Wydarzenie od lat przyciąga miłośników muzyki klasycznej i stanowi jedno z najważniejszych wydarzeń kulturalnych w regionie. Sprawdźcie program tegorocznego festiwalu.



Wróć do góry