swietokrzyskie.info

Poniedziałek, 22 czerwca 2026, Do końca roku 192 dni Imieniny: Pauliny, Sabiny, Tomasza

Wiadomosci

Trwa konkurs 'Policjant, który mi pomógł 2014'

Dodane: Milena Data: 2014-03-18 13:03:06 (czytane: 20083)  Wersja do druku

VII edycja ogólnopolskiego konkursu "Policjant, który mi pomógł" już wystartowała. Organizatorem przedsięwzięcia jest jak zawsze Ogólnopolskie Pogotowie dla Ofiar Przemocy w Rodzinie "Niebieska Linia" Instytutu Psychologii Zdrowia.

Konkurs odbywa się pod patronatem Komendanta Głównego Policji.

Ideą konkursu "Policjant, który mi pomógł" jest wyróżnienie policjantów, którzy w szczególny sposób działają na rzecz ochrony ofiar przemocy domowej. Zgłoszenia w ramach obecnej edycji przyjmowane będą do 31 maja 2014 roku.

Konkurs odbywa się pod patronatem Komendanta Głównego Policji oraz Rządowego programu ograniczania przestępczości i aspołecznych zachowań "Razem Bezpieczniej".

Celem konkursu jest:
• promowanie postaw i umiejętności dobrze służących ochronie ofiar przemocy w rodzinie;
• podkreślenie roli policjantów w systemie przeciwdziałania przemocy w rodzinie;
• wsparcie policjantów podejmujących wzorowe działania i osobiście zaangażowanych w pomoc osobom krzywdzonym;
• zwiększenie motywacji policjantów do podejmowania skutecznych działań w tym obszarze.

konkurs_policjant.jpg

Zgłoszenia od osób indywidualnych, przedstawicieli organizacji i instytucji można nadsyłać za pomocą elektronicznego formularza znajdującego się na stronie www.policjant.niebieskalinia.pl/formularz.php, a także tradycyjną pocztą ("Niebieska Linia", ul. Korotyńskiego 13, 02-121 Warszawa) podając: dane kontaktowe zgłaszającego, dane policjanta, którego chcielibyście Państwo wyróżnić oraz uzasadnienie tego wyboru (można skorzystać z załączonego formularza zgłoszeniowego do druku). Kandydatury nadesłane po 31 maja 2014 r. zostaną uwzględnione w następnej edycji konkursu.

Kandydatów do nagrody spośród osób zgłoszonych wyłoni kapituła złożona z pracowników Pogotowia "Niebieska Linia", patrona konkursu i laureatów konkursu z lat poprzednich. Rozstrzygnięcie VII edycji konkursu nastąpi z końcem czerwca 2014 roku.

Tradycyjnie Laureaci otrzymują nagrody z rąk Komendanta Głównego Policji oraz organizatora konkursu 26 lipca 2014 roku, podczas Centralnych Obchodów Święta Policji w Warszawie.

Więcej informacji na stronie www.policjant.niebieskalinia.pl/

(źródło: www.policja.niebieskalinia.pl / pt)


  • Wiadomości z regionu
  • Aktualności
  • Sport
  • Kultura, rozrywka
  • Polityka

Uwaga: Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy.

  Komentarze (33)
     

-wygra (2014-03-19 11:06:49)

wygra pan komendant,ponieważ pomaga policjantom z Buska gnębić ludzi.Miało być lepiej a wyszło jak zwykle.Oni się wybiorą sami.Zresztą tam już dawno wiadomo kto wygra tak samo jak w Człowieku Roku w Busku.Tam wygrywają tylko ludzie z Partii Wzajemnej Adoracji pod wezwaniem wszechmocnego Leszka Ga..go.

- (2014-03-19 07:25:30)

Ładny nam się rysuje obraz Buskiej Policji... Ciekawe co na to komendant???

Ja bym był załamany jeśli społeczeństwo tak źle oceniało by moich podwładnych.

-Dla Policji: (2014-03-18 23:02:22)

niech panowie policjanci raczą przejść się rano za pawilony na Mickiewicza gdzie gnojki w wieku 15 lat palą, popijają, może ich rodzice o tym nie wiedzą, informacja dla rodziców byłaby bezcenna.

-busko do poniżej (2014-03-18 22:32:20)

Masz rację, prawie normalni, tylko jakoś zupełnie inaczej od zdrowych ludzi.I niżej do olo, po raz drugi się zgadzam z Tobą,tylko tu chodzi o policjantów.Prawie o normalnych ludzi,a nie o patalogów z MOPSU kłamców i oszustów choć trochę podobnych intelektem i prawdomównością do gliniarzy.

(2014-03-18 21:12:58)

nie no dajcie spokój, to tylko taki żart,
po prostu policja chce okazać, że ma poczucie humoru, specyficzne to fakt, ale jednak....
no i przecież zbliża się prima aprilis, oni tez tak jak my (normalni) chcieliby sobie trochę pożartować

-~Li (2014-03-18 21:03:49)

Mnie też żaden nie pomógł. I niestety nie znam nikogo komu by Policja pomogła. Ale może jest ktoś taki. Zawsze można jakiegoś wujka zgłosić :)

-w polskim systemie prawnym... (2014-03-18 20:32:45)

każda z instytucji zajmującymi się patologiami (Policja, MOPS, kuratorzy sądowi) robi dla siebie pod statystykę. Jeżeli odwiedza ktoś z tych instytucji rodzinę z jakąś patologią, to dzieje się to w godzinach porannych, nikt nie zada sobie trudu aby odwiedzić te rodziny wieczorem, kiedy wszyscy za wyjątkiem małych dzieci imprezują, dzieci od chwili kiedy zaczynają chodzić są wychowywane w oparach alkoholu i awanturach. Rola MOPS polega głownie na wypłacie zasiłków, nikogo wręcz nie interesuje na co są wydawane publiczne pieniądze. Stąd jeżeli nikt nie interesuje się patologiczną rodziną (to taka w której Policja interweniuje kilka razy w roku), dzieci zaczynają kraść i lądują w tzw. placówkach opiekuńczych, a potem sama Policja ma z nimi problemy przez wiele lat. Nikt nie zwróci tym dzieciom straconego dzieciństwa i złamanego życia. Moim zdaniem kurator sądowy, policjant, pracownik MOPS-u powinni być w stałym kontakcie, dokonywać kontroli rodzin patologicznych, sprawdzać przy okazji zasadność wypłacanych zasiłków, w ostateczności wnioskować do sądu o umieszczenie dzieci w rodzinach zastępczych, bądź o pozbawieniu praw rodzicielskich. Z terenu gminy znam sytuacje, że rola MOPS kończy się na wypłacie zasiłku. Aż prosi się o prywatnego detektywa, bo wiele osób pobiera zasiłki pracując na czarno. Dlaczego tak się dzieje. Dlatego, że wypłaca się pieniądze podatników, nie swoje.

- (2014-03-18 18:13:51)

od pomocy jest mops a oni sa od karania inna firma nie raz pomogli mi skonczeniu flaszki

-Kotek (2014-03-18 18:03:32)

"Pomagają"... Szczególnie, gdy wracam wieczorem z pracy w ulewie do domu, a oni zatrzymują mnie na środku drogi prosząc o dokumenty i z pytaniem: "A PO CO PANI TEN LAPTOP? CZY ON NALEŻY OD PANI?", po czym zostawiają mnie przemokniętą i odjeżdżają... Mogli chociaż podwieźć... :(

-komentarz o policji na www.wp.pl (2014-03-18 15:53:59)



~Gienek 14 minut temu
Komu pomógł POlicjant? chyba wyczyścić portfel, BUUUHAAAHAAAHAAAAA!!!!

-o jaką pomoc chodzi? (2014-03-18 15:47:19)

czy chodzi o pomoc w przejściu przez ulicę?
Np. przeprowadzenie staruszki przez jezdnię?

Uwaga ! (2014-03-18 15:26:08)

Uwaga, z powodu braku kandydatów w naszym regionie konkurs został anulowany. Ogłaszam nowy konkurs " Policjant który mi zaszkodził " zgłoszenia do 31 maja 2014 proszę nadsyłać na adres bsw_kielce@swietokrzyska.policja.gov.pl z dopiskiem Policjant który mi zaszkodził 2014

-busko (2014-03-18 14:38:18)

dziś imieniny NARCYZA więc "składam" życzenia wszystkim policjantom czyli samych Narcyzów.Przecież oni tylko siebie kochają.Oni nigdy nikomu nie pomogli i nie pomogą.To sprzeczne z ich samouwielbieniem.

-Siedzący Byk(nie w kącie) (2014-03-18 14:36:23)

Oni są tylko od dawania mandatów pijorom spod sklepów. A oni i tak nie zapłacą bo skąd mają kase brać?
Idą siedzieć za mandaty a my za to płacimy.Ale skuteczność policji jest wykazana. Śmiech na sali.
PS.A te mandaty to dają przeważnie tacy co w szkole nosili innym plecaki i na przerwach siedzieli cicho w kącie. Takich niestety mamy policjantów w większość.

- (2014-03-18 14:26:54)

wrzucajcie namiary na policjantów co szkodzą -adresy zamieszkania, miejsca parkowania pojazdów,nr rejestracyjne.To miasto ma dość przestępców.

<< poprzednie 15

Nasz patronat

Data: 2026-06-27, godz:

Międzynarodowy Festiwal Muzyczny im. Krystyny Jamroz w Busku-Zdroju

Buskie Samorządowe Centrum Kultury zaprasza na XXXII Międzynarodowy Festiwal Muzyczny im. Krystyny Jamroz, który odbędzie się w dniach od 27 czerwca do 5 lipca w Busku-Zdroju. Wydarzenie od lat przyciąga miłośników muzyki klasycznej i stanowi jedno z najważniejszych wydarzeń kulturalnych w regionie. Sprawdźcie program tegorocznego festiwalu.



Wróć do góry