swietokrzyskie.info


Poniedziałek, 22 czerwca 2026, Do końca roku 192 dni Imieniny: Pauliny, Sabiny, Tomasza

Wiadomosci

Trwa konkurs 'Policjant, który mi pomógł 2014'

Dodane: Milena Data: 2014-03-18 13:03:06 (czytane: 20084)  Wersja do druku

VII edycja ogólnopolskiego konkursu "Policjant, który mi pomógł" już wystartowała. Organizatorem przedsięwzięcia jest jak zawsze Ogólnopolskie Pogotowie dla Ofiar Przemocy w Rodzinie "Niebieska Linia" Instytutu Psychologii Zdrowia.

Konkurs odbywa się pod patronatem Komendanta Głównego Policji.

Ideą konkursu "Policjant, który mi pomógł" jest wyróżnienie policjantów, którzy w szczególny sposób działają na rzecz ochrony ofiar przemocy domowej. Zgłoszenia w ramach obecnej edycji przyjmowane będą do 31 maja 2014 roku.

Konkurs odbywa się pod patronatem Komendanta Głównego Policji oraz Rządowego programu ograniczania przestępczości i aspołecznych zachowań "Razem Bezpieczniej".

Celem konkursu jest:
• promowanie postaw i umiejętności dobrze służących ochronie ofiar przemocy w rodzinie;
• podkreślenie roli policjantów w systemie przeciwdziałania przemocy w rodzinie;
• wsparcie policjantów podejmujących wzorowe działania i osobiście zaangażowanych w pomoc osobom krzywdzonym;
• zwiększenie motywacji policjantów do podejmowania skutecznych działań w tym obszarze.

konkurs_policjant.jpg

Zgłoszenia od osób indywidualnych, przedstawicieli organizacji i instytucji można nadsyłać za pomocą elektronicznego formularza znajdującego się na stronie www.policjant.niebieskalinia.pl/formularz.php, a także tradycyjną pocztą ("Niebieska Linia", ul. Korotyńskiego 13, 02-121 Warszawa) podając: dane kontaktowe zgłaszającego, dane policjanta, którego chcielibyście Państwo wyróżnić oraz uzasadnienie tego wyboru (można skorzystać z załączonego formularza zgłoszeniowego do druku). Kandydatury nadesłane po 31 maja 2014 r. zostaną uwzględnione w następnej edycji konkursu.

Kandydatów do nagrody spośród osób zgłoszonych wyłoni kapituła złożona z pracowników Pogotowia "Niebieska Linia", patrona konkursu i laureatów konkursu z lat poprzednich. Rozstrzygnięcie VII edycji konkursu nastąpi z końcem czerwca 2014 roku.

Tradycyjnie Laureaci otrzymują nagrody z rąk Komendanta Głównego Policji oraz organizatora konkursu 26 lipca 2014 roku, podczas Centralnych Obchodów Święta Policji w Warszawie.

Więcej informacji na stronie www.policjant.niebieskalinia.pl/

(źródło: www.policja.niebieskalinia.pl / pt)


  • Wiadomości z regionu
  • Aktualności
  • Sport
  • Kultura, rozrywka
  • Polityka

Uwaga: Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy.

  Komentarze (33)
     

- (2014-03-24 17:13:58)

Kiedys to policjaci pomagali spoleczenstwu, a dzis nie ma zadnej pomocy, tylko potrafia karac

- (2014-03-21 01:08:37)

jak nie wiedzieli jak sobie premie poprzyznawać to ogłosili konkurs!!! hehehe, Konkurs jest po to żeby sobie samemu, bo pewnie nikt normalny na policjanta nie będzie głosował, ten policjant który wygra to pewnie jakąś niezłą sumkę piniędzy do kieszeni przytuli, no i oto tu chodzi ;-)

- (2014-03-20 10:16:30)

Nominujmy policjantów z imienia i nazwiska oraz z uzasadnieniem za co, na pewno będzie im miło :)

Arkadiusz (2014-03-20 10:08:37)

Witam, widzę że posypują się negatywne komentarze pod adresem Policji już pod 2 lub 3 artykułem. Niestety ale taki jest obraz naszej policji w oczach małego Buskiego społeczeństwa. Nie jestem jasnowidzem, ale spodziewam się reakcji szanownych Policjantów po przeczytaniu tak negatywnych opinie na swój temat. Widzę jeszcze większe kontrole i surowsze kary, taka już mentalność Policji. Pozdrawiam

-Obserwator (2014-03-20 09:54:56)

Policja w Busku odgrywa znaczącą rolę, gdyż utrzymuje porządek i dyscyplinę w świecie zbuntowanej młodzieży. Gdyby nie oni na alei zapanowałby chaos. Stada młodzieży okupujących ławki i zachowujących się chamsko, pijąc piwo i plując na chodniki jest to bardzo nieestetyczne. Dobrze że Pan Michał P wszystkiego pilnuje jest dla mnie przykładem prawdziwego policjanta. Pomaga w utrzymaniu urzędu skarbowego i pilnowania spokoju w tym pięknym mieście stworzonym dla kuracjuszy, a nie dla młodzieży. To jest zraza którą trzeba tępić on jest przykładem, że jednak można dać mandat za "darmo", bądź wniosek do sądu, gdzie sprawa odbywa się zaocznie i dzięki naszemu wspaniałemu systemowi sądownictwa zamiast 100 zł dostaniemy 50 zł !!! Lecz nie zapominajmy o kosztach sądowych... po podliczeniu wychodzi 130 ! Nic tylko z podziwem patrzyć na takie sytuację. Brawo.

3 razy na tak !

Ps. Społeczniara

-BOB (2014-03-19 23:43:35)

JEŻDŻĄ PO BUSKU RADIOWOZEM 20KM NA GODZINĘ - CZYSTA ZŁOŚLIWOŚĆ.
WIEDZĄ, ŻE POD KOŚCIOŁEM CODZIENNIE KIEROWCY PRZEJEŻDŻAJĄ NA CZERWONYM I NIC Z TYM NIE ROBIĄ.
...I WIELE INNYCH.
ZA TO MAM GŁOSOWAĆ? WOLNE ŻARTY.

(2014-03-19 20:43:30)

ja zgłaszam romka kiełbase za pomoc w zniszczeniu dobrego imienia tej formacji

(2014-03-19 20:40:48)

w normalnym państwie takiego konkursu by nikt nie ogłosił bo policjant od tego jest żeby pomagać - to tylko w Polce szukają takiego, który pomaga i chcą mu dawać za to nagrody dlatego, że u nas takich cudów nie ma, trzeba więc konkursy ogłaszać na takie unikaty

... no i jeszcze jedno - od kiedy to daje się nagrody za zwykłe wykonywanie obowiązków

do Jarząbka (2014-03-19 20:31:01)

zapomniałeś dopisać, że też jesteś z tej samej firmy co bohaterowie poniższych postów

... a i nie musisz odpisywać i zaprzeczać

-Jarzabek (2014-03-19 18:39:27)

Mam zgola inne zdanie o Policji zapewne dlatego,ze przechodze przez ulice tylko w miejscach do tego przeznaczonych...pojazdami mechanicznymi poruszam sie zgodnie z Prawem o Ruchu drogowym...nie spozywam alkocholu w miejscach gdzie obowiazuje zakaz spozywania...itp...czego i Wam zycze;)))

- (2014-03-19 16:59:01)

POMÓGL,POMÓGL ALE PORTFEL WYCZYŚCIĆ BO DO TEGO SĄ TYLKO ZDOLNI.

-Pierdzordzio (2014-03-19 15:30:40)

Chodzą tylko i mandaty dają, a i tak mało kto zapłaci. A jak jest jakiś dym to uciekają albo posiłki wzywają.

-Do Jarzabka (2014-03-19 14:40:49)

Ja widzialam ale przefarbowaną na czarno w akcji,na twarzy to była koloru czerwonego z tej jej nadgorliwosci a wręcz łapanki bo tylko tak mozna tą akcje nazwać.GDZIE TE PASY NA JEZDNIACH!!!Dziś znów przechodzac przez ul.miasta widzialam łapankę.ponoć po 20zl brali,CZYZBY RABAT BYŁ!?

- (2014-03-19 14:40:15)

NA pewno są w czołówce komend powiatowych.Tylko o buskiej Policji trąbiły wszystkie media i gazety.
Przypomnę tytuły: "W Busku biorą nawet chipsy i orzeszki"

-Jarzabek (2014-03-19 13:55:49)

Ludzie skad w Was tyle jadu?Buska Policjja zawsze byla w czoowce krajowej.Dla przypomnienia podaje: Rok 1999 sierzant Henryk B zostal najlepszym Policjantem Ruchu Drogowego w Polsce.Nąstepnie Komendant Roman S skutecznie przez wiele lat reformowal Buska Policje i w stanie idealnym przekazal obecnemu p.Komendantowi.Wizęrunek Tej Sluzby zostal ocieplony przez kilka Uroczyh Blondynek ktore Serdecznie Pozdrawiam szczegolnie Pania Sierzant Mar...ne:*.Osobisci mam inne zdanie o Naszej Policji

Nasz patronat

Data: 2026-06-27, godz:

Międzynarodowy Festiwal Muzyczny im. Krystyny Jamroz w Busku-Zdroju

Buskie Samorządowe Centrum Kultury zaprasza na XXXII Międzynarodowy Festiwal Muzyczny im. Krystyny Jamroz, który odbędzie się w dniach od 27 czerwca do 5 lipca w Busku-Zdroju. Wydarzenie od lat przyciąga miłośników muzyki klasycznej i stanowi jedno z najważniejszych wydarzeń kulturalnych w regionie. Sprawdźcie program tegorocznego festiwalu.



Wróć do góry