swietokrzyskie.info


Wtorek, 23 czerwca 2026, Do końca roku 192 dni Imieniny: Albina, Wandy, Zenona

Wiadomosci

Zatrzymali oszustów (video)

Dodane: Agnieszka Data: 2014-02-22 12:35:39 (czytane: 18579)  Wersja do druku

Starachowiccy policjanci zatrzymali dwóch mężczyzn w wieku 37 i 49 lat podejrzewanych o oszustwa metodą na tzw. „wnuczka”. Za to przestępstwo Kodeks Karny przewiduje karę do 8 lat pozbawienia wolności.

Wczoraj, dyżurny starachowickiej komendy otrzymał zgłoszenie, że do kobiety zatelefonował nieznany mężczyzna podając się za wnuczka, który jak podejrzewa próbuje ją oszukać. W rozmowie oświadczył, że spowodował wypadek samochodowy, w którym poważnie ucierpiała kobieta i potrzebuje pieniędzy, aby załatwić tę sprawę. Prosił o kwotę 30.000 złotych. Dodał również, że na miejsce przekazania pieniędzy przyjdzie jego kolega.  Pokrzywdzona o tym fakcie powiadomiła mundurowych. Na miejsce natychmiast zostali skierowani policjanci, którzy zatrzymali 49-letniego mieszkańca Starachowic.

oszusc_na_wnuczka001.JPG 

Tego samego dnia dyżurny otrzymał zgłoszenie, że do 61-latki zatelefonował mężczyzna, podając się za jej syna i oświadczył, że miał wypadek samochodowy i potrzebuje 20.000 złotych. Kobieta zorientowała się, że może to być oszustwo i powiadomiła Policję. Policjanci ustalili, że mężczyzna, który przyszedł na miejsce przekazania pieniędzy to 37-letni mieszkaniec Starachowic. Zatrzymali 37-latka w miejscu zamieszkania.

Obaj mężczyźni noc spędzili w policyjnym areszcie. Dzisiaj złożą wyjaśnienia w tej sprawie. Za to przestępstwo Kodeks Karny przewiduje karę do 8 lat pozbawienia wolności.

 

Zobacz spot ostrzegający przed oszustami działającymi metodą na wnuczka

uwaga_wnuczek.jpg
Kliknij i oglądaj


 
 

  • Wiadomości z regionu
  • Aktualności
  • Sport
  • Kultura, rozrywka
  • Polityka

Uwaga: Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy.

  Komentarze (1)
     

- (2014-02-22 14:06:54)

jaja urwać takim .

Nasz patronat

Data: 2026-06-27, godz:

Międzynarodowy Festiwal Muzyczny im. Krystyny Jamroz w Busku-Zdroju

Buskie Samorządowe Centrum Kultury zaprasza na XXXII Międzynarodowy Festiwal Muzyczny im. Krystyny Jamroz, który odbędzie się w dniach od 27 czerwca do 5 lipca w Busku-Zdroju. Wydarzenie od lat przyciąga miłośników muzyki klasycznej i stanowi jedno z najważniejszych wydarzeń kulturalnych w regionie. Sprawdźcie program tegorocznego festiwalu.



Wróć do góry