swietokrzyskie.info


Wtorek, 23 czerwca 2026, Do końca roku 191 dni Imieniny: Albina, Wandy, Zenona

Wiadomosci

Odpowiedzą za zniszczenie elewacji

Dodane: Milena Data: 2014-02-12 12:58:13 (czytane: 14818)  Wersja do druku

Buscy policjanci zatrzymali dwóch mężczyzn w wieku 17 i 19 lat, podejrzewanych o pomalowanie farbą w sprayu elewacji kilku bloków i innych obiektów w Busku-Zdroju. Za to przestępstwo kodeks karny przewiduje karę do 5 lat pozbawienia wolności.

Do zdarzenia doszło wczoraj wieczorem, na jednej z ulic w Busku-Zdroju. Kryminalni patrolujący miasto, zauważyli dwóch mężczyzn stojących przy murze. Kiedy mężczyźni zorientowali się, że ktoś na nich patrzy, jeden z nich przeskoczył przez mur i oddalił się w pośpiechu.

graficiarz.jpg

Policjanci natychmiast podeszli do mężczyzny, który pozostał na miejscu. W rękach trzymał szablon z nazwą buskiego klubu sportowego oraz herbem miasta. Na murze, stróże prawa zauważyli namalowany napis o takiej samej treści jak na szablonie. Obok ogrodzenia leżały pojemniki z farbą w sprayu, których kolory odpowiadały malunkom na murze. Ponadto 19 – latek miał ręce ubrudzone farbą.

graficiarz2.jpg

Po pewnym czasie funkcjonariusze zatrzymali również jego 17 – letniego kolegę. Policjanci zabezpieczyli jeszcze jeden szablon oraz kolejne dwa pojemniki z farbą.

Młodzi mężczyźni są mieszkańcami Buska – Zdroju. Noc spędzili w policyjnym areszcie. Wstępnie przyznali się do namalowania tzw. graffiti na dwóch blokach mieszkalnych oraz na dwóch innych budynkach. Straty spowodowane przez sprawców, pokrzywdzeni oszacowali na kwotę około 2400 zł.

graficiarz1.jpg

Trwa ustalanie kolejnych osób pokrzywdzonych, do których należą zniszczone obiekty. Stróże prawa sprawdzają czy zatrzymani mężczyźni są sympatykami buskiego klubu sportowego, czy chcieli tylko zwrócić na siebie uwagę.

Za popełnienie czynu o który podejrzewani są mężczyźni, może im grozić nawet 5 lat spędzonych w więzieniu.

Opr. TP
Źródło: KPP w Busku-Zdroju


  • Wiadomości z regionu
  • Aktualności
  • Sport
  • Kultura, rozrywka
  • Polityka

Uwaga: Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy.

  Komentarze (34)
     

(2014-02-17 19:10:57)

Do -aa masz rację rozgonić a kase z klubu rozdać takim urzędasom złodzieją jak TY

(2014-02-17 19:04:05)

MM jak masz ambicję to zagraj sam chłopaki chociaż coś robia a ty nawet nie wiesz co to AKS .A co Busko zrobiło żeby w ferie ta młodzież robiła nie ma kasy dla młodzieży a Alkoholików to się sponsoruje wycieczki itp chłopaki żeby zagrać na hali robią zrzutkę bo trzeba 80 albo 90zł zapłacić to jadą do Zbludowic tam przynajmniej 40zł płacą

(2014-02-17 18:54:03)

ŁADNE TO NAWET

doris (2014-02-17 18:49:07)

No cóż policja ma narzucane pewne limity i muszą się biedaki starać żeby na premię zarobić lepiej się zachowują na Busku po remontach dróg z desperacji to nawet babcie około 80-siątki potrafili popychać na ulicy bo nie po przejściu szła a mandacik trzeba było zaliczyć, albo Filomenę z żółtymi papierami złapać na przejściu i wmówić że na czerwonym zapłaciła 100 Wizytówka naszej Buskiej policji.Dawniej to policja taką babcie przeprowadziłaby przez ulice chamstwo Buskiej policji nie zna granic taki gówniarz 26 lat i ma się znać na rzeczy DZIWIĆ SIĘ MŁODZIEŻY A POLICJA GDZIE KULTURĘ MA

- (2014-02-14 23:19:59)

A zastanowił sie ktoś co działo by sie dalej gdyby te piłkarskie juniory-malarze nadal po Busku lazili i malowali bloki, potem Wasze domy i samochody. Czy wówczas tez byscie ich tak wychwalali ??? Kolejny powód by pozbyc sie piłki nożnejz tego miasta

-MM (2014-02-14 15:50:15)

Co to jest ten AKS? Grajki bez ambicji! Niech każdy z Was na elewacji swego domu strzeli taki malunek. Nie widzę tego. A tu wielcy obrońcy się znaleźli.

-a1 (2014-02-14 12:31:45)

mężczyźni.... ha hi ho toż to zwykłe gówniarstwo, takie samo jak autorzy tych tu wpisów ich popierających.
Tyłek sobie albo tobie niech wymaluje, a nie za cudze się bierze. Barachło!

-esteta (2014-02-13 23:10:48)

Widziałem te malunki - one zdobią tę szarą mieścinę. Po co ten szum? Po krzywdzić młodzież? Lepiej nagrodzić ich za pomysłowość, a nie karać!!!

-1 (2014-02-13 21:21:01)

brawo za szablony chłopaki, cóż takie życie, że zamiast łapać złodziei czepia się młodych ludzi, a pedofile skakają na wolnośći

-Miejscowa Policja... (2014-02-13 20:23:19)

powinna wiedzieć wszystko na temat kibiców klubu w mieście liczącym kilkanaście tysięcy mieszkańców, z czego 1/4 przebywa za granicą, albo pracuje na terenie kraju. Panowie policjanci pomógł wam przypadek, zero informacji.

-...SZKODA ICH ŻE ICH UJĘTO... (2014-02-13 17:39:00)

...SZKODA, ŻE NA tWOIM DOMU ŚWIEŻO ODNOWIONYM TEGO NIE POMALOWALI...

xxxx (2014-02-13 10:33:44)

NAPRAWDĘ POSTARALI SIĘ CHŁOPCY . NIE ZROBIŁI TO BRZYDKO . SZKODA ICH ŻE ICH UJĘTO . NIE POTRZEBNY KŁOPOT BĘDĄ MIELI

-astro (2014-02-12 22:48:52)

niech najpierw pomalują ten blok z trzeciego zdjęci bo choć by tam namalował gołą du..e starej babki to by ładniej wyglądało
chłopaki się postarali ładny szablon
może ktoś z władz buska miasta w którym liczy się tylko uzdrowisko zrobili coś dla sportu
za ładny malunek grozi 5 lat a pedofil morderca wyszedł na wolność jest gdzieś w śród nas

- (2014-02-12 21:46:23)

A zastanowił sie ktoś co działo by sie dalej gdyby te piłkarskie juniory-malarze nadal po Busku lazili i malowali bloki, potem Wasze domy i samochody. Czy wówczas tez byscie ich tak wychwalali ??? Kolejny powód by pozbyc sie piłki nożnejz tego miasta

-Police Raper (2014-02-12 21:13:34)

Bystrzacy ci nasi stróże prawa:"Policjanci natychmiast podeszli do mężczyzny, który pozostał na miejscu. W rękach trzymał szablon z nazwą buskiego klubu sportowego oraz herbem miasta. Na murze, stróże prawa zauważyli namalowany napis o takiej samej treści jak na szablonie. Obok ogrodzenia leżały pojemniki z farbą w sprayu, których kolory odpowiadały malunkom na murze. Ponadto 19 – latek miał ręce ubrudzone farbą." Sherlock Holmes by się nie powstydził dedukcji:-)

Nasz patronat

Data: 2026-06-27, godz:

Międzynarodowy Festiwal Muzyczny im. Krystyny Jamroz w Busku-Zdroju

Buskie Samorządowe Centrum Kultury zaprasza na XXXII Międzynarodowy Festiwal Muzyczny im. Krystyny Jamroz, który odbędzie się w dniach od 27 czerwca do 5 lipca w Busku-Zdroju. Wydarzenie od lat przyciąga miłośników muzyki klasycznej i stanowi jedno z najważniejszych wydarzeń kulturalnych w regionie. Sprawdźcie program tegorocznego festiwalu.



Wróć do góry