swietokrzyskie.info

Wtorek, 23 czerwca 2026, Do końca roku 191 dni Imieniny: Albina, Wandy, Zenona

Wiadomosci

Odpowiedzą za zniszczenie elewacji

Dodane: Milena Data: 2014-02-12 12:58:13 (czytane: 14819)  Wersja do druku

Buscy policjanci zatrzymali dwóch mężczyzn w wieku 17 i 19 lat, podejrzewanych o pomalowanie farbą w sprayu elewacji kilku bloków i innych obiektów w Busku-Zdroju. Za to przestępstwo kodeks karny przewiduje karę do 5 lat pozbawienia wolności.

Do zdarzenia doszło wczoraj wieczorem, na jednej z ulic w Busku-Zdroju. Kryminalni patrolujący miasto, zauważyli dwóch mężczyzn stojących przy murze. Kiedy mężczyźni zorientowali się, że ktoś na nich patrzy, jeden z nich przeskoczył przez mur i oddalił się w pośpiechu.

graficiarz.jpg

Policjanci natychmiast podeszli do mężczyzny, który pozostał na miejscu. W rękach trzymał szablon z nazwą buskiego klubu sportowego oraz herbem miasta. Na murze, stróże prawa zauważyli namalowany napis o takiej samej treści jak na szablonie. Obok ogrodzenia leżały pojemniki z farbą w sprayu, których kolory odpowiadały malunkom na murze. Ponadto 19 – latek miał ręce ubrudzone farbą.

graficiarz2.jpg

Po pewnym czasie funkcjonariusze zatrzymali również jego 17 – letniego kolegę. Policjanci zabezpieczyli jeszcze jeden szablon oraz kolejne dwa pojemniki z farbą.

Młodzi mężczyźni są mieszkańcami Buska – Zdroju. Noc spędzili w policyjnym areszcie. Wstępnie przyznali się do namalowania tzw. graffiti na dwóch blokach mieszkalnych oraz na dwóch innych budynkach. Straty spowodowane przez sprawców, pokrzywdzeni oszacowali na kwotę około 2400 zł.

graficiarz1.jpg

Trwa ustalanie kolejnych osób pokrzywdzonych, do których należą zniszczone obiekty. Stróże prawa sprawdzają czy zatrzymani mężczyźni są sympatykami buskiego klubu sportowego, czy chcieli tylko zwrócić na siebie uwagę.

Za popełnienie czynu o który podejrzewani są mężczyźni, może im grozić nawet 5 lat spędzonych w więzieniu.

Opr. TP
Źródło: KPP w Busku-Zdroju


  • Wiadomości z regionu
  • Aktualności
  • Sport
  • Kultura, rozrywka
  • Polityka

Uwaga: Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy.

  Komentarze (34)
     

mieszkaniec (2014-02-12 21:11:49)

brawo policja!

-Nik Czemny (2014-02-12 21:10:22)

Całkiem ładnie im to wyszło.

-pik (2014-02-12 19:56:02)

Dobre. Chłopaczki ładnie od szablonu chcieli upiększyć jakąś stację trafo nazwą klubu LOKALNEGO to policjanci wykazali się czujnością. Przecież chwalenie się taką informacją to totalna porażka buskiej policji i jakaś kpina. Gdzie byli i są policjanci a propos wymalowania całego miasta hasłami typu legia jakaś tam i wisła też jakaś tam. Śmiało można powiedzieć że ci tutaj to nie są żadni wandale ale policjanci muszą się pochwalić bo nie są w stanie poradzić sobie z tymi co tymi wandalami naprawdę są.

123 (2014-02-12 18:53:13)

Zrobiono niepotrzebny szum. Tych co trzeba to sie nie łapie.

- (2014-02-12 18:22:27)

za co kara ?? ze pomalowali jakieś budy ? nie popisali "Jeba* policje " "kocham Anitke" itd. ładnie od szablonu nazwe lokalnego klubu , toż to alkoholik za kółkiem mniejsze kary dostaje jak zabija niż im grożą....

-Damian K. (2014-02-12 18:17:56)

moim zdaniem nie robili nic złego. bardzo ładne szablony. szacuneczek.

- (2014-02-12 17:43:18)

to są chłopaczki którzy grają w juniorach buskiego MKS

-woj (2014-02-12 16:07:23)

mamusie i tatusia po kieszeni.

-zaq12 (2014-02-12 16:01:15)

TO buska policja kolejny plus łapać 17 latków i karać tak zwanych żuli pod sklepem !! A przestępcy chodzą sobie bez karnie

-aa (2014-02-12 15:55:24)

I bardzo dobrze, wyłapać całą tą buską chołote, która potrafi tylko łamać drzewka, lampy i malować bloki (na łbie sobie malujcie). Policja nic nie robi - źle, jak już kogoś złapią - źle. A swoją drogą jaki klub tacy "kibice". Zaorać to wszystko a reszte "grającego" towarzystwa rozgonić ;]

jo (2014-02-12 15:34:04)

Spektakularna akcja Policji. Trzeba było sie odrazu pochwalić w mediach

mut (2014-02-12 14:54:14)

"Kryminalni patrolujący miasto" - dobry tekst. Kryminalni to grupa w policji, która takimi pierdołami się nie zajmuje

-plastyk (2014-02-12 14:37:23)

Moim zdaniem ładnie to zrobili - ciekawy projekt

-plastyk (2014-02-12 14:36:38)

Moim zdaniem ładnie to zrobili - ciekawy projekt

-staszek (2014-02-12 14:27:54)

co za przestępstwo ;o

<< poprzednie 15

Nasz patronat

Data: 2026-06-27, godz:

Międzynarodowy Festiwal Muzyczny im. Krystyny Jamroz w Busku-Zdroju

Buskie Samorządowe Centrum Kultury zaprasza na XXXII Międzynarodowy Festiwal Muzyczny im. Krystyny Jamroz, który odbędzie się w dniach od 27 czerwca do 5 lipca w Busku-Zdroju. Wydarzenie od lat przyciąga miłośników muzyki klasycznej i stanowi jedno z najważniejszych wydarzeń kulturalnych w regionie. Sprawdźcie program tegorocznego festiwalu.




Wróć do góry