swietokrzyskie.info

Wtorek, 23 czerwca 2026, Do końca roku 191 dni Imieniny: Albina, Wandy, Zenona

Wiadomosci

Odpowie za nielegalną produkcję alkoholu

Dodane: Milena Data: 2014-02-01 12:12:21 (czytane: 23690)  Wersja do druku

Funkcjonariusze Komisariatu Policji w Rakowie znaleźli i zabezpieczyli aparaturę do wyrobu nielegalnego alkoholu, beczki z tzw. "zacierem" oraz ponad 11 litrów gotowego wyrobu.

Na ścianie budynku gospodarczego znaleźli również cztery wnyki, stosowane przez kłusowników do chwytania dzikich zwierząt. Policjanci sprawdzą czy ich właściciel, 63 – letni mieszkaniec gminy Raków, trudnił się kłusownictwem. 

bimbrownia006.jpg

bimbrownia007.jpg

bimbrownia008.jpg

Wczoraj policjanci z Rakowa, zostali wezwani przez Państwową Straż Łowiecką do pomocy w ustaleniu danych personalnych mężczyzny, który został zastany w lesie w pobliżu rozłożonych wnyków. Mężczyzna oświadczył, że przez las szedł do domu, a z wnykami nie ma nic wspólnego. Mundurowi postanowili sprawdzić jego wersję i udali się do miejsca zamieszkania kolegi, od którego ponoć wracał. Tam na ścianie stodoły, stróże prawa zauważyli wiszące wnyki. Właściciel posesji, 63 – latek potwierdził, że mężczyzna idący przez las, był u niego w odwiedzinach.

bimbrownia009.jpg

bimbrownia010.jpg

bimbrownia011.jpg

Zapytany o pochodzenie wnyków odparł, że są u niego od ponad roku. Rzekomo znalazł je w lesie i przyniósł do domu. Stróże prawa postanowili bliżej przyjrzeć się zabudowaniom. Podczas przeszukania pomieszczeń zajmowanych przez 63 – latka, funkcjonariusze odkryli nielegalną wytwórnię alkoholu. Domowej roboty aparatura, według mężczyzny miała służyć do produkcji alkoholu na własne potrzeby.  Prócz sprzętu, policjanci zabezpieczyli dwie beczki z około 200 litrami „zacieru” do produkcji bimbru i ponad 11 litrów gotowego samogonu.

Policjanci sprawdzą czy właściciel posesji trudnił się kłusownictwem. Za nielegalne wytwarzanie alkoholu grozi mu do roku pozbawienia wolności.

Opr. TP
Źródło: KMP w Kielcach


  • Wiadomości z regionu
  • Aktualności
  • Sport
  • Kultura, rozrywka
  • Polityka

Uwaga: Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy.

  Komentarze (23)
     

-gebels (2014-02-01 18:26:27)

dobry bimber jest lepszy od niejednej gorzaly ze sklepu

- (2014-02-01 16:04:11)

a ja pedze na wlasne potrzeby i co nie wolno mi?

stachu (2014-02-01 15:45:09)

Wnyki rozumiem bo to ***....ństwo, ale bimber ? Może jeszcze medale Policja dostanie za tak doskonałą akcję !!!

- (2014-02-01 15:27:34)

wlasnego pic nie mozna... tak sie rzad o nas troszczy... mozna pic tylko syf ze sklepu z banderola po ktorym 3 dni glowa boli...

- (2014-02-01 14:10:51)

policjantów morda suszyła bo weekend a mordy uchlać muszą

-bartek (2014-02-01 13:28:27)

czy policjanci miel nakaz przeszukania pomieszczeń gospodarskich?

-POLMOS (2014-02-01 12:37:13)

OOOOOO Z RODZYNKAMI - KLASA :)

-pitu (2014-02-01 12:07:40)

To pędzenie bimbru jest nielegalne?

<< poprzednie 15

Nasz patronat

Data: 2026-06-27, godz:

Międzynarodowy Festiwal Muzyczny im. Krystyny Jamroz w Busku-Zdroju

Buskie Samorządowe Centrum Kultury zaprasza na XXXII Międzynarodowy Festiwal Muzyczny im. Krystyny Jamroz, który odbędzie się w dniach od 27 czerwca do 5 lipca w Busku-Zdroju. Wydarzenie od lat przyciąga miłośników muzyki klasycznej i stanowi jedno z najważniejszych wydarzeń kulturalnych w regionie. Sprawdźcie program tegorocznego festiwalu.




Wróć do góry