swietokrzyskie.info

Wtorek, 23 czerwca 2026, Do końca roku 191 dni Imieniny: Albina, Wandy, Zenona

Wiadomosci

Odpowie za nielegalną produkcję alkoholu

Dodane: Milena Data: 2014-02-01 12:12:21 (czytane: 23691)  Wersja do druku

Funkcjonariusze Komisariatu Policji w Rakowie znaleźli i zabezpieczyli aparaturę do wyrobu nielegalnego alkoholu, beczki z tzw. "zacierem" oraz ponad 11 litrów gotowego wyrobu.

Na ścianie budynku gospodarczego znaleźli również cztery wnyki, stosowane przez kłusowników do chwytania dzikich zwierząt. Policjanci sprawdzą czy ich właściciel, 63 – letni mieszkaniec gminy Raków, trudnił się kłusownictwem. 

bimbrownia006.jpg

bimbrownia007.jpg

bimbrownia008.jpg

Wczoraj policjanci z Rakowa, zostali wezwani przez Państwową Straż Łowiecką do pomocy w ustaleniu danych personalnych mężczyzny, który został zastany w lesie w pobliżu rozłożonych wnyków. Mężczyzna oświadczył, że przez las szedł do domu, a z wnykami nie ma nic wspólnego. Mundurowi postanowili sprawdzić jego wersję i udali się do miejsca zamieszkania kolegi, od którego ponoć wracał. Tam na ścianie stodoły, stróże prawa zauważyli wiszące wnyki. Właściciel posesji, 63 – latek potwierdził, że mężczyzna idący przez las, był u niego w odwiedzinach.

bimbrownia009.jpg

bimbrownia010.jpg

bimbrownia011.jpg

Zapytany o pochodzenie wnyków odparł, że są u niego od ponad roku. Rzekomo znalazł je w lesie i przyniósł do domu. Stróże prawa postanowili bliżej przyjrzeć się zabudowaniom. Podczas przeszukania pomieszczeń zajmowanych przez 63 – latka, funkcjonariusze odkryli nielegalną wytwórnię alkoholu. Domowej roboty aparatura, według mężczyzny miała służyć do produkcji alkoholu na własne potrzeby.  Prócz sprzętu, policjanci zabezpieczyli dwie beczki z około 200 litrami „zacieru” do produkcji bimbru i ponad 11 litrów gotowego samogonu.

Policjanci sprawdzą czy właściciel posesji trudnił się kłusownictwem. Za nielegalne wytwarzanie alkoholu grozi mu do roku pozbawienia wolności.

Opr. TP
Źródło: KMP w Kielcach


  • Wiadomości z regionu
  • Aktualności
  • Sport
  • Kultura, rozrywka
  • Polityka

Uwaga: Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy.

  Komentarze (23)
     

- (2014-02-04 12:58:53)

Nie mam nic do Policji jako instytucji, bo jest ona potrzebna. Ale buscy policjani to naprawdę nieroby i cwaniaki, nie wspomne już o inteligencji, której zwyczajnie brak.
Nie wiem jak co niektórzy przeszli testy sprawnościowe i inne. Brak u nich wiedzy z podstaw prawa.
Nauczy się jeden z drugim kilku wyrywkowych paragrafów, np o karaniu pieszych i na tym ich wiedza się kończy.Przeczytajcie sobie kodeks drogowy i wejdźcie w polemikę z policjantem z drogówki, zero wiedzy.

-Dlaczego nie można... (2014-02-03 20:16:07)

napisać komentarza o pracy Policji w 2013 roku, chociaż można było odnieść się do pracy strażaków, jakaś dyskryminacja. Nadmieniam, że jestem sympatykiem błękitnego munduru.

-do janka busko (2014-02-03 17:26:10)

przyjacielu zrobisz to co Ci potrzeba.Jeżeli odciągniesz pierwszy raz (nigdy nie przegotuj żadnego ciągnięcia)przez rurki (ja mam mosiężne),do następnego odparowania (ciągnięcia wlej poprzedni odciąg dodając taką samą ilość zwykłej wody.Zrób to tak samo jakbyś robił pierwszy raz.Jeżeli chcesz mieć "octany" o których piszesz powtórz poprzednią czynność dodając do odciągu taki sam stosunek wody do odciągu.Gwarantuję będziesz miał około 90-95 procent,sprawdziłem-działa.Powodzenia busko

-ksi (2014-02-03 15:16:41)

kpina.11 litrow powinni ich z roboty wyebac za taki wynik.nekac ludzi.A zdjecia przedstawiajace drut to maja byc te wnyki? jak tak to cholera chyba musze wszystki drut pociac bo jeszcze mnie ktos oskarzy o klusownictwo. i jeszcze ten przedlluzacz pod prad podlaczal?

Może ktoś poda dobrą recepturę i gdzie kupić sprzęt (2014-02-03 14:29:54)

Też chciałbym sobie utoczyć NA POTRZEBY WŁASNE. I poszukuję receptury i sprzętu. Słyszałem że rurki można kupić szklane, a co ze zbiornikiem ( może kanka ) mam taką jeszcze po mleku jak była w domu krowina. Ale teraz to krowy nie ma a jest grill i chciałem sobie pod tego grila coś napędzić. Bo co tu robić na wsi ???liczyć przejeżdżające samochody to jest nudne.

Jak robić dobry BIMBER to wie każdy ksiądz. (2014-02-03 14:23:03)

Proponuję zapytać a najlepiej podskoczyć na plebanie z próbką bimberku i spytać klechę o jakość. Na pewno stwierdzi czy jest dobry czy nie. A jak dasz na tacę to może podpowie co i jak. Przecież jak historia długa to Klecha zawsze był obecny przy spożywaniu bimbru ( to na weselach, chrzcinach, stypach, przy kartach i innych imprezkach.

prosty degustator:) amator wina z akcyzą (2014-02-03 14:22:02)

W tym kraju nic nie wolno bez akcyzy i podatku bo z czego darmozjady będą się utrzymywać.
Cały ten motłoch urzędasów i resortowych służb.
A w takiej Rumuni to w co drugim domu sobie pędzą i dobre to nawet im wychodzi.
U nas kilka butelek tradycji i od razu przestępca i na rok do więzienia .
A za takie 11 litrów to ile akcyzy państwo straci ? Pewnie ze 100 zł a chłopa do pudła na rok i za kasę podatnika za 40 zł dziennie x 365 dni =14600zł.Albo więcej.
Racjonalizmu literek i na zdrowie:)

Do Janka (2014-02-03 14:18:28)

Mi także słaby wychodzi. A mam dobry zacier ( jeszcze przedwojenna receptura ) może to wina tego Unijnego cukru ????

Janek (2014-02-03 14:15:33)

A ja mam pytanie.
Robię od lat i nie mogę przekroczyć 80%. Co zrobić aby koniak miał większą moc.

- (2014-02-03 11:00:55)

Może chłop zrobił trochę bimbru, aby wystawić na licytacje i zebrane fundusze przeznaczyć na leczenie żony policjanta Anny Banaszek.
Cóż, pech chciał ze koledzy po fachu przeszkodzili w "zacnym pewnie przedsięwzięciu"

-bojan (2014-02-03 10:23:03)

No się policja wykazała, 11 litrów bimbru - śmiech. Hektolitry alkoholu są przemycane lub wytwarzane i rozlewane nielegalnie. Na, ale takie interesy prowadzą zorganizowane grupy, które ciężko ruszyć. Pan jak z Rakowa,który pewnie produkuje zdrowy alkohol dla siebie, a nie po to żeby truć innych i osiągać z tego zyski, będzie kolejną ofiarą chorego kraju...gdzie wyłapywało się rowerzystów po piwie tworząc sztuczne statystyki. Pewnie tu też pójdzie w statystyki, że zlikwidowano nielegalna fabrykę alkoholu. . ha..ha...ha....haa

- (2014-02-03 08:22:41)

Przesada z tym bimbrem, to są małe ilości na własne potrzeby, co to jest 22 butelki bimbru, czy 200 l zacieru? Ile z tego wyjdzie gotowego alkoholu?
Śmiech...

-x (2014-02-02 18:57:26)

Nie lubie konfidentow ale jeszcze bardziej nie lubie choloty zakladajacej wnyki i mam nadzieje ze Policja sie przyjrzy tym oszolomom z Dobrowody.A za bimber pedzony z umiarem i na wlasne potrzeby jeszcze nikt nie poniosl konsekwencji....no i dobrze;)

- (2014-02-02 18:34:13)

Niech żyją konfidenci przez szereg długich lat
A towarzystwo prosi o litra albo dwa
Jeszcze, niech żyją konfidenci przez szereg długich lat
A towarzystwo prosi o grama albo dwa

-bimber (2014-02-01 21:38:30)

ja też robię to przez odparowanie,i wiecie że pijący ten trunek policjanci z Buska pytają mnie o recepturę! przecież to takie proste!Siedzieli obok, pobierali próbki w kieliszek i potwierdzali że nic lepszego za DARMO nie pili.jeżeli chodzi o wnyki to proszę sprawdzić posesję na granicy/wjazd w lewo jadąc do Korczyna zaraz za granicą Dobrowody i początkiem gm.Korczyn,Piasku Wielkiego.Tam mieszka człowiek z Ukrainką która sama ustawia wnyki.Mięso chowają w beczce w sianie i ziemi.Czy tym się ktoś zajmie?

Nasz patronat

Data: 2026-06-27, godz:

Międzynarodowy Festiwal Muzyczny im. Krystyny Jamroz w Busku-Zdroju

Buskie Samorządowe Centrum Kultury zaprasza na XXXII Międzynarodowy Festiwal Muzyczny im. Krystyny Jamroz, który odbędzie się w dniach od 27 czerwca do 5 lipca w Busku-Zdroju. Wydarzenie od lat przyciąga miłośników muzyki klasycznej i stanowi jedno z najważniejszych wydarzeń kulturalnych w regionie. Sprawdźcie program tegorocznego festiwalu.



Wróć do góry