swietokrzyskie.info

Wtorek, 23 czerwca 2026, Do końca roku 191 dni Imieniny: Albina, Wandy, Zenona

Wiadomosci

'Partnerstwo: Szkoła - Politechnika Świętokrzyska'

Dodane: Milena Data: 2014-01-14 16:30:53 (czytane: 19474)  Wersja do druku

10 stycznia br. w siedzibie Starostwa Powiatowego w Busku-Zdroju dyrektorzy maturalnych szkół ponadgimnazjalnych Powiatu Buskiego, podpisali porozumienie partnerskie z prof. dr hab. inż. Stanisławem Adamczakiem, określające warunku wspólnej realizacji akcji 'Partnerstwo: Szkoła-Politechnika Świętokrzyska'.

Celem głównym akcji jest szeroko rozumiana promocja nauczania technicznego zarówno w szkołach ponadgimnazjalnych, jak i na poziomie studiów wyższych, a także współpraca, w ramach której uczniowie wezmą udział w bezpłatnych zajęciach organizowanych na terenie Szkoły lub na terenie Uczelni. Zajęcia będą prowadzone w formie wykładów, laboratoriów oraz pokazów.

Patronat nad Akcją objęli:

  • Bożentyna Pałka - Koruba Wojewoda Świętokrzyski,
  • Adam Jarubas - Marszałek Województwa Świętokrzyskiego,
  • Wojciech Lubawski - Prezydenta Miasta Kielce,

Patronat Honorowy nad Akcją objęli:

  • Małgorzata Muzoł - Świętokrzyski Kurator Oświaty,
  • Edmund Kaczmarek - Przewodniczący Konwentu Starostów Województwa Świętokrzyskiego,
  • Jerzy Kolarz - Starosta Buski.

partnerstwo_umowa.JPG

Do Akcji przystąpiły następujące Szkoły z Powiatu Buskiego:

1) I Liceum Ogólnokształcące im. Tadeusza Kościuszki w Busku – Zdroju
– opiekun Szkoły z ramienia Politechniki Świętokrzyskiej dr inż. Jarosław Pacanowski,

2) Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych Nr 1 im. Mikołaja Kopernika w Busku – Zdroju
– opiekun Szkoły z ramienia Politechniki Świętokrzyskiej dr hab. inż. Dariusz Bojczuk, prof. PŚk,

3) Zespół Szkół Techniczno – Informatycznych w Busku – Zdroju
– opiekun Szkoły z ramienia Politechniki Świętokrzyskiej dr hab. Ihor Rokach, prof. PŚk,

4) Zespół Szkół Technicznych i Ogólnokształcących im. Kazimierza Wielkiego w Busku – Zdroju
– opiekun Szkoły z ramienia Politechniki Świętokrzyskiej dr inż. arch. Dariusz Piotrowicz,

5) Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych w Stopnicy
– opiekun Szkoły z ramienia Politechniki Świętokrzyskiej prof. Tomasz Kozłowski,

6) Specjalny Ośrodek Szkolno – Wychowawczy dla Niepełnosprawnych Ruchowo w Busku – Zdroju
– opiekun Szkoły z ramienia Politechniki Świętokrzyskiej prof. Tomasz Kozłowski.

partnerstwo_umowa1.JPG

Ze strony Politechniki Świętokrzyskiej do udziału w Akcji zaangażowane zostały następujące Wydziały:

  •     Mechatroniki i Budowy Maszyn,
  •     Budownictwa i Architektury,
  •     Inżynierii Środowiska, Geomatyki i Energetyki,
  •     Elektrotechniki, Automatyki i Informatyki,
  •     Zarządzania i Modelowania Komputerowego.
Na mocy porozumienia szkoły ponadgimnazjalne we współpracy z Politechniką Świętokrzyską podejmą działania, dzięki którym uczniowie szkół Powiatu Buskiego, jeszcze na etapie kształcenia ponadgimnazjalnego rozpoczną przygotowanie do podjęcia studiów wyższych. Zainicjowana współpraca pozwoli na wyrównanie szans edukacyjnych młodzieży z Powiatu Buskiego poprzez popularyzację nauk technicznych i zapoznanie uczniów ze specyfiką studiowania na Politechnice Świętokrzyskiej.

partnerstwo_umowa2.JPG

W ramach porozumienia Uczelnia zobowiązała się do:
  • organizacji wykładów wyjazdowych w Szkołach Powiatu Buskiego służących ożywionej wymianie poglądów oraz zapoznania uczniów ze specyfiką zajęć akademickich,
  • organizacji wykładów gościnnych dla uczniów w siedzibie Uczelni,
  • organizacji dla uczniów dni otwartych i wizyt w siedzibie Uczelni połączonych ze zwiedzaniem kampusu,
  • popularyzacji osiągnięć naukowych,
  • działań na rzecz młodzieży z Powiatu Buskiego służących poszerzaniu wiedzy, pogłębieniu zainteresowań oraz ułatwieniu świadomego dokonywania wyboru dalszego kierunku kształcenia,
  • uatrakcyjniania zajęć dydaktycznych i podnoszenia jakości kształcenia,
  • wymiany doświadczeń i informacji z nauczycielami,
  • przekazywania bieżących, aktualnych informacji o Politechnice Świętokrzyskiej.

Źródło:  http://www.powiat.busko.pl/


  • Wiadomości z regionu
  • Aktualności
  • Sport
  • Kultura, rozrywka
  • Polityka

Uwaga: Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy.

  Komentarze (7)
     

ab (2014-01-19 18:52:01)

A jaki kierunek ukończyłeś/aś/ ,w jakim systemie i na jakiej politechnicznej uczelni ? To ważne, no i jeszcze z jakim wynikiem.

-TAKA PRAWDA (2014-01-16 12:21:06)

Nie zgadzam się z Twoja wypowiedzia ,że brakuje inżynierów od dłuższego czasu szukam w Busku i po za pracy na takim stanowisku i spotykam się z pytaniem o doświadczenie na tym stanowisku.I co mam odpowiedziec" praktykę i doświadczenie - to te zdobywa się w pracy nie na studiach"Dobrze że masz wuja ktory cię wkręcił!

- - (2014-01-16 08:23:30)

Włos się jerzy
Wszędzie Jerzy
Chciał mu Solec
Wbić swój kolec
No i co i pstro
Włos się jerzy
Wszędzie Jerzy
Uśmiech ma radosny
Czuje powiew wiosny
Kampania rozpoczęta
Wyklują się kaczęta
Wyklują się gasięta
Wyklują się kurczęta
Zmarniał wredny kolec
Którym straszył Solec


- (2014-01-15 21:06:56)

niestety panie pracodawco nie orientujesz się; naprodukowane jest magistrów politologów, filozofów, polonistów itp., natomiast inżynierów brakuje

a jeśli chodzi o praktykę i doświadczenie - to te zdobywa się w pracy nie na studiach;
chyba, że oczekujesz 25-latka z 50 letnim doświadczeniem :-))))

-- (2014-01-15 13:06:04)

Ogólniak Buski Ogólniak to była sława teraz jest Gala..

-pracodawca (2014-01-15 12:08:18)

Na co,po co,komu to potrzebne jak po skończeniu uczelni pracy brak,naprodukowane jest inż.mgr a żadnej praktyki i doświadczenia w tym kierunku nie maja.Uwazam ,że zle są ksztalceni studenci,więcej powinno być praktyki!

- (2014-01-15 06:20:03)

O ...z ogólniaka i dyrektor i wicedyrektor na zdjęciu o.....!

Nasz patronat

Data: 2026-06-27, godz:

Międzynarodowy Festiwal Muzyczny im. Krystyny Jamroz w Busku-Zdroju

Buskie Samorządowe Centrum Kultury zaprasza na XXXII Międzynarodowy Festiwal Muzyczny im. Krystyny Jamroz, który odbędzie się w dniach od 27 czerwca do 5 lipca w Busku-Zdroju. Wydarzenie od lat przyciąga miłośników muzyki klasycznej i stanowi jedno z najważniejszych wydarzeń kulturalnych w regionie. Sprawdźcie program tegorocznego festiwalu.



Wróć do góry