swietokrzyskie.info

Wtorek, 23 czerwca 2026, Do koñca roku 191 dni Imieniny: Albina, Wandy, Zenona

Wiadomosci

¦wietlica dla Oleszek

Dodane: Milena Data: 2014-01-14 16:18:29 (czytane: 16198)  Wersja do druku

Mieszkañcy Oleszek doczekali siê ¶wietlicy. Nowy kompleksowy budynek z zagospodarowanym terenem s³u¿y³ bêdzie przez wiele lat jako miejsce spotkañ lokalnej spo³eczno¶ci.

Teren wokó³ ¶wietlicy uzbrojono i ogrodzono. Wykonano ci±g pieszo-jezdny z kostki brukowej i 6 miejsc parkingowych z kostki betonowej. Wybudowano instalacjê c.o., gazow±, elektryczn± i kanalizacjê. Budynek wyposa¿ono w sprzêt sportowy, audio-video i biurowy. Wyposa¿ono te¿ pomieszczenie gospodarcze.

 swietlica_oleszki.jpg

swietlica_oleszki1.jpg

swietlica_oleszki2.JPG

 swietlica_oleszki4.jpg

swietlica_oleszki3.JPG


Inwestycja wspó³finansowana zosta³ ze ¶rodków Unii Europejskiej z Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich w ramach „Odnowy i rozwoju wsi".

¬ród³o: UMiG Busko-Zdrój


  • Wiadomo¶ci z regionu
  • Aktualno¶ci
  • Sport
  • Kultura, rozrywka
  • Polityka

Uwaga: Redakcja nie ponosi odpowiedzialno¶ci za tre¶æ komentarzy.

  Komentarze (20)
     

-znów inwestycja W±sowicza (2014-01-16 14:54:53)

Znowu siê chwal± inwestycj± i pomys³em W±sowicza.

-£oleszki...£oleszki (2014-01-16 07:08:31)

A teroz marsza³ek wst±¿ke [przetnie

-popieram (2014-01-15 22:42:09)

Ogolnie pomysl bardzo fajny, cos sie robi dla lokalnej spolecznosci; sek w tym, ze ludzie z takich malych miejsc nie sa przyzwyczajeni do takich form kultury; dla nich rozrywka jest dzielenie sie plotkami przez plot z sasiadka; miejmy nadzieje, ze teraz to sie zmieni, a nie tylko przeniesie z plotek pod plotem na plotki w swietlicy ! ;)

- (2014-01-15 18:13:41)

Jak siê domy¶lam po tej ¿óltej skrzyneczce na budynku przybytku publicznego to niebawem przez Oleszkach pop³ynioe gaz.O TO PRZEDSIEWZIÊCIE POPIERAM,w calej rozci±glosci.

- (2014-01-15 14:30:08)

nie k³óæta sie! hehe mieszkañcom który brali czynny udzia³ w tworzeniu tego projektu,porz±dkowali teren itp,itd. po¶wiêcony jest profil na facebooku Przysz³o¶æ Oleszek

-hili (2014-01-15 14:15:03)

A czy droga do Oleszek jest w dobrym stanie?bo za moich czasow mowilo sie....poje....any jak droga do Oleszek......

-....BOLEK I LOLEK (2014-01-15 12:42:59)

jak zwykle sporo przesady z okre¶leniem"PANI DANUTY PRÊDKIEJ KTÓREJ UDA£O SIÊ DOKONAÆ WRÊCZ RZECZY NIEMO¯LIWYCH"- nie tylko w Oleszkach powsta³a ¶wietlica a poza tym jak ju¿ wymieniasz z nazwiska to podaj i innych mieszkañców który brali czynny udzia³ w tworzeniu tego projektu,porz±dkowali teren itp,itd.

-;-) (2014-01-15 12:28:01)

Ba³kañska w ¿y³ach p³ynie krew,
kobiety, wino, taniec, ¶piew....

Bêdzie! Bêdzie zabawa!
Bêdzie siê dzia³o!
I znowu nocy bêdzie ma³o.
Bêdzie g³o¶no, bêdzie rado¶nie....

-nie te czsy na taka inwestcje (2014-01-15 12:22:25)

Mo¿e i pomysl dobry z ta swietlica ale nie na te czasy,mlodzie¿y mniej a raczej ucieka z takich grajdo³ów jak Busko(brak pracy,mieszkañ).M³odzie¿ teraz woli siedziæ przed komputerem bo prawie juz w kazdym domu jest,posiedziec w jakim¶ klubie w mie¶cie a nie tam gdzie jest znany ka¿demu i tylko potem baje s± robione.

-BED¡ POGADANKI, PRELEKCJE I POPIJUWY (2014-01-15 10:17:44)

Fajne miejsce, obok siedziba So³ectwa, remiaza, sklep, komis samochodowy. Same atrakcje. Ach a w ¶rodku pi³karzyki i stó³ do pingla. A wieczorami bedzie gril.

-do Bolek i Lolek (2014-01-15 09:16:16)

ha ha ha,dobre sobie,jakbym mieszka³ obok ¶wietlicy tez kadzi³bym tak pani radnej- mamusi a w temacie wazeliniarstwa do osoby burmistrza to ciekawe ¿e przed wyborami Sikora by³ be i agitowa³o siê W±sowicza jako najlepszego a teraz taka zmiana ale czego nie robi siê dla sto³ka...

-Wojcieszek z Oleszek (2014-01-15 06:25:38)

Chfa³a ci Waldemarze i chwa³a Danucie bendzie znowu radnom

- (2014-01-15 06:17:25)

Czy to ten Bolek i Lolek z IPN ?

-Bolek i Lolek (2014-01-15 00:53:27)

Gratulujê!!! Bardzo dobry pomys³, podziwiam to, ¿e ca³kiem niewielka garstka m±drych ludzi potrafi³a siê zorganizowaæ, dogadaæ, za³o¿yæ stowarzyszenie pozyskaæ ¶rodki z Unii Europejskiej i maj± to co chcieli, to co przez poprzednie kadencje ró¿nych so³tysów oraz burmistrzów i radnych by³o nieosi±galne i na co czekali przynajmniej jakie¶ 40 lat!!! Bo ja mniej wiêcej tyle mam i odk±d pamiêtam zawsze by³y starania o budowê ¶wietlicy i niestety zawsze spotyka³o siê to z odmow± i brakiem zaanga¿owania.... Dlatego WIELKIE WYRAZY G£ÊBOKIEGO SZACUNKU KIERUJÊ W STRONÊ PANA BURMISTRZA WALDEMARA SIKORY ZA TO ¯E DOSTRZEG£ STARANIA MIESZKAÑCÓW O TO ¯E CHC¡ CO¦ ZROBIÆ DLA SWOJEJ MA£EJ SPO£ECZNO¦CI, NIE SPOSÓB RÓWNIE¯ POMIN¡Æ OSOBÊ PANI DANUTY PRÊDKIEJ KTÓREJ UDA£O SIÊ DOKONAÆ WRÊCZ RZECZY NIEMO¯LIWYCH, pamiêtam jak Ci którzy tylko potrafi± narzekaæ i s± przeciwni wszelkim zmianom i potrafi± tylko krytykowaæ i s± ze wszystkiego nie zadowoleni mówili ¿e "....prêdzej mi tu na czole kaktus wyro¶nie ni¿ w Oleszkach ¶wietlica stanie..." no i sta³o siê .... nie ma co krytykowaæ, trzeba braæ przyk³ad z zaradno¶ci i chêci do wprowadzania nowych lepszych zmian, wystarczy mieæ chêci i nieustanie d±¿yæ do celu i wszystko co do tej pory by³o nie mo¿liwe i nie osi±galne stanie siê w zasiêgu rêki...

-busko (2014-01-14 20:38:58)

bardzo fajny pomys³.Je¿eli w Busku na Pu³awskiego bêdzie podobnie,z pewno¶ci± zag³osujê na burmistrza SIKORÊ w nadchodz±cych wyborach.Wreszcie pojawiaj± siê dobre pomys³y.

Nasz patronat

Data: 2026-06-27, godz:

Miêdzynarodowy Festiwal Muzyczny im. Krystyny Jamroz w Busku-Zdroju

Buskie Samorz±dowe Centrum Kultury zaprasza na XXXII Miêdzynarodowy Festiwal Muzyczny im. Krystyny Jamroz, który odbêdzie siê w dniach od 27 czerwca do 5 lipca w Busku-Zdroju. Wydarzenie od lat przyci±ga mi³o¶ników muzyki klasycznej i stanowi jedno z najwa¿niejszych wydarzeñ kulturalnych w regionie. Sprawd¼cie program tegorocznego festiwalu.



Wróæ do góry