swietokrzyskie.info

Wtorek, 23 czerwca 2026, Do końca roku 191 dni Imieniny: Albina, Wandy, Zenona

Wiadomosci

Zderzenie busa z renault

Dodane: Milena Data: 2014-01-13 15:02:55 (czytane: 22570)  Wersja do druku

Dziś około godziny 13 na skrzyżowaniu drogi krajowej 73 i wjazdowej do Pacanowa doszło do zderzenia kursowego busa z pasażerami na pokładzie i dostawczego renaulta mastera z ładunkiem nawozów sztucznych.

Trzy osoby z busa i jego kierowca oraz pasażer mastera, które ucierpiały w tym wypadku zostało zabranych do szpitala. Przyczyny zdarzenia ustalają policjanci z KPP Busko i Komisariatu w Stopnicy.

 wypadek_pacanow.jpg

wypadek_pacanow1.jpg 

wypadek_pacanow2.jpg 

wypadek_pacanow3.jpg 

wypadek_pacanow6.jpg 

wypadek_pacanow4.jpg 

wypadek_pacanow5.jpg

W akcji ratowniczej udział biorą dwa zespoły ratownicze Pogotowia Ratunkowego z Buska, jednostki OSP Pacanów, Rataje, JRG Busko. Ruch na czas udzielania pomocy poszkodowanym i usuwania skutków zderzenia odbywa się jednym pasem ruchu.

/Robert Gwóźdź/


  • Wiadomości z regionu
  • Aktualności
  • Sport
  • Kultura, rozrywka
  • Polityka

Uwaga: Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy.

  Komentarze (39)
     

-xyz2 (2014-01-13 18:39:35)

no do jaśnistego ch... tutaj mowa o wypadku, a wy gadacie o sprawności busa. Nikt nie szasta kasą na tyle, aby ot tak wszystkie busy wymienić na nowe. Jak chcecie na ten temat podyskutować, to przejdźcie gdzie indziej, bo to miejsce jest nie odpowiednie. Co ma akurat ten wypadek do sprawności busa? Powód wypadku był zupełnie inny więc zamknijcie mordy. Zamiast przejąć się tym czy nic sie komuś nie stało to wy martwicie się o busy. Busy złe, busy niesprawne a sami pewnie pierwsi dupy pchacie jak bus podjedzie.

-tak ,tak... (2014-01-13 17:59:26)

tylko nysy i żuki, to są prawdziwe bezpieczne samochody. Tylko takie można dopuścić...

- (2014-01-13 17:54:55)

Teraz złomami a takto wsiadacie i jedziecie teraz jestescie cwaniaki bo se napiszecie tutaj a takto lecicie jak na sraczke jak bus podjedzie i sie plaszycie żeby jeszcze was biedny kierowca zabrał. szkoda mi was co jeden to mądrzejszy.

-xyz (2014-01-13 17:49:14)

przeładowanymi złomami jeżdżą, to i tak cud że do tej pory nic się poważniejszego nie stało jakby jechał z buska załadowany po brzegi wtedy było by nie ciekawie.

-. (2014-01-13 17:42:11)

Ale co kierowcy sa winni?
Łatwo jest powiedzieć-niech odmówi. Tylko kto wtedy mu da na wykarmienie rodziny?

-Do Damiana (2014-01-13 17:31:09)

Jeśli nie masz wiedzy w jakimś temacie to się nie wypowiadaj i tym bardziej nie krytykuj innych, co mają wiedzę w tych kwestiach. Tak się składa, że wiem doskonale co się w tej branży "busiarskiej" dzieje, a skąd wiem to się domyślisz jak jesteś bystry.

-Część busów to strupy... (2014-01-13 17:26:29)

wystarczy posłuchać jak przejeżdża. Są przerobione z dostawczaków z Niemiec, w których zamontowano siedzenia. O stanie technicznym busów świadczą plamy oleju na pasie przystankowym przy ulicy Poprzecznej. Aż się prosi o kontrole Policji i ITD.

-Damian (2014-01-13 17:11:58)

Ty niebądz taki hej do przodu bo cie zabraknie.Wypadki chodza po Ludziach i nikt tego nie zmieni Mondralo dzis bus jutro możesz byc ty wiec sie tu nie wypowiadaj.Nikt by niechcial złego.Mam tylko nadzieje ze nikomu nic sie nie stanie.

- (2014-01-13 16:44:16)

Kidy wreszcie odpowiednie służby wezmą się za te busy? Owszem, jeszcze nie wiadomo jaka była przyczyna wypadku. W każdym bądź razie, biegły powinien zbadać stan techniczny busa i jeśli stan techniczny był niedostateczny, wyciągnąć konsekwencje wobec pracodawcy i kierowcy, tym bardziej jeśli ów stan przyczynił się do powstania wypadku, bo prawda jest taka, że kierowca ma prawo odmówić wykonywania przewozu niesprawnym pojazdem. Niestety tak się nie dzieje i kierowcy godzą się jeździć niesprawnymi technicznie busami. Usprawiedliwiają się lękiem o utratę pracy i narażają siebie i pasażerów. To nie jest żadne wytłumaczenie. Również pracodawcy mają za nic bezpieczeństwo pasażerów. Busy często nawet nie jadą w ogóle na przegląd, tylko dowód rejestracyjny jest brany na stację kontroli i podbijany. Najwyższy czas zrobić z tymi busami porządek, z ich właścicielami i kierowcami. Wlepiać kary ile wejdzie i ucywilizować tą prowizorkę. Gdzie jest ITD i Policja?

<< poprzednie 15

Nasz patronat

Data: 2026-06-27, godz:

Międzynarodowy Festiwal Muzyczny im. Krystyny Jamroz w Busku-Zdroju

Buskie Samorządowe Centrum Kultury zaprasza na XXXII Międzynarodowy Festiwal Muzyczny im. Krystyny Jamroz, który odbędzie się w dniach od 27 czerwca do 5 lipca w Busku-Zdroju. Wydarzenie od lat przyciąga miłośników muzyki klasycznej i stanowi jedno z najważniejszych wydarzeń kulturalnych w regionie. Sprawdźcie program tegorocznego festiwalu.



Wróć do góry