swietokrzyskie.info

Wtorek, 23 czerwca 2026, Do końca roku 191 dni Imieniny: Albina, Wandy, Zenona

Wiadomosci

Zderzenie busa z renault

Dodane: Milena Data: 2014-01-13 15:02:55 (czytane: 22568)  Wersja do druku

Dziś około godziny 13 na skrzyżowaniu drogi krajowej 73 i wjazdowej do Pacanowa doszło do zderzenia kursowego busa z pasażerami na pokładzie i dostawczego renaulta mastera z ładunkiem nawozów sztucznych.

Trzy osoby z busa i jego kierowca oraz pasażer mastera, które ucierpiały w tym wypadku zostało zabranych do szpitala. Przyczyny zdarzenia ustalają policjanci z KPP Busko i Komisariatu w Stopnicy.

 wypadek_pacanow.jpg

wypadek_pacanow1.jpg 

wypadek_pacanow2.jpg 

wypadek_pacanow3.jpg 

wypadek_pacanow6.jpg 

wypadek_pacanow4.jpg 

wypadek_pacanow5.jpg

W akcji ratowniczej udział biorą dwa zespoły ratownicze Pogotowia Ratunkowego z Buska, jednostki OSP Pacanów, Rataje, JRG Busko. Ruch na czas udzielania pomocy poszkodowanym i usuwania skutków zderzenia odbywa się jednym pasem ruchu.

/Robert Gwóźdź/


  • Wiadomości z regionu
  • Aktualności
  • Sport
  • Kultura, rozrywka
  • Polityka

Uwaga: Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy.

  Komentarze (39)
     

-Do Norberta (2014-01-13 22:38:18)

Jeszcze jedno Norbert w kraju bieda dzieci niedozywione i ludzie u prywaciarza godzą sie na wszystko. Jak dawniej niewolnicy u swoich panów.

-Do norberta (2014-01-13 22:29:07)

Jestem na emeryturze i byłem pracownikiem PKSu ale jak wiesz w firmie państwowej każda złotówka musi być przejrzysta. Nie da się wielu rzeczy ominąć i schować pod dywan jak to się robi w firmach prywatnych. Dotacji nie było jak w chwili obecnej. A autobusy kursowały na paliwie dobrej jakości a teraz co tankują ????? Lepiej nawet nie wiedzieć. Piszesz, ze mozna miec jeden wypadek - zastanów się co piszesz bo to o jeden za dużo. Byłem zatrudniony należycie z wszystkimi przywilejami jakie mi przysługiwały - składki emerytalne rentowe odprowadzane w stu procentach. A to co było na umowie odpowiadało rzeczywistości. Odszedłem z odprawa pieniężna. A ty jak z tego wynika pracujesz w firmie prywatnej i nie wiesz co ci przysługuje. Bo jak sie odezwiesz to stracisz prace. Oj Norbert były to dobre czasy te PKSy. Życzę ci żebyś sie dostał do firmy państwowej. Nawet na święta prezent dostaniesz. Wróć komuno bo lud kona !!!

-norbert (2014-01-13 22:03:07)

"PKS Busko prawie sprzedany (:" Ciekawe, "wszyscy tak chcecie pks a jakoś nikt nim nie jeździ i dlatego bankrutuje

-norbert (2014-01-13 22:00:59)

-GDZIE JEST PKS ?????????? Jesli pks był taki świetny to dlaczego nikt nim nie jeździ i bankrutuje dlaczego ktoś ma bronić firmom przewozu pasażerów ludzie sami sie proszą aby wsiąść wiem bo jeżdze ta firma nie miała jeszcze zadnego wypadku a jeden może sie kazdemu trafić a pks nigdy nie miał wyppadku

- (2014-01-13 21:55:43)

Taa...zanim dojechała pierwsza straż czy karetka to jakiś chłopaczek z pobliskiego domu powyciągał wszystkich z busa.

- (2014-01-13 21:35:48)

PKS Busko prawie sprzedany (:

-xcv (2014-01-13 21:34:20)

Czy to jest ned bus ???

-GDZIE JEST PKS ?????????? (2014-01-13 21:25:01)

MÓWIĄ ŻE TA FIRMA JEST W FATALNYM STANIE A JAK BY BYŁ AUTOBUS TO BY LUDZI WOZIŁ I NA SIEBIE ZARABIAŁ !!!!! A TAK JEŻDZI PRYWACIARZ I W CALE NIE JEST TANIEJ !!! A LUDZIE SĄ WOŻENI JAK SARDYNKI W PUSZKACH !!!!!!! CZEMU PKS ZREZYGNOWAŁ Z KURSU PRZYNOSZĄCEGO DUŻE ZYSKI DO CHMIELNIKA PRZEZ RACZYCE ????????????????A W JEGO MIEJSCE OD RAZU POJAWIŁ SIE PRYWACIARZ MUSZKIETER ?????????????? PRZECIEŻ AUTOBUSY BYŁY WYPCHANE LUDZMI ??????????? I CO CIEKAWE NA TEJ TRASIE NIE MIAŁ KONKURENCI ŻEBY TA GO WYKOŃCZYŁA I TRZEBA BY BYŁO ZAWIEŚIĆ KURS ??????POWIE MI KTOŚ O CO TU CHODZI ????????????????????

-xxx (2014-01-13 20:42:56)

niestety zgodze sie z przedmowcami ze stan busow na naszym i nie tylko naszym terenie jest katastrofalny mialem kilka razy w ostatnim czasie "przyjemnosc" jazdy takim oto pojazdem to strach mnie ogarnia jade muszkieterem z kielc smrod brod przeladowany do granic mozliwosci dziura w podlodze jak piesc widac asfalt
co do ned-a busy moze lepiej wygladaja ale niestety stan techniczny tych pojazdow chyba lepszy nie jest dziwne odglosy w czasie jazdy sam bylem swiadkiem gdy conajmniej przez miesiac albo dwa ten wlasnie bus nie posiadal swiatla mijania
co do wypadku nie ma watpliwosci ze winny jest kierowca busa ale bez winy nie pozostaje kierowca renault poniewaz na jego pace widzialem 2 palety nawozu gdzie na jednej znajduje sie zazwyczaj tona towaru wiec byl na 100% przeladowany wiec tez jakas wine ma
z drugiej strony jesli renault bylby pusty moze skonczylo by sie na potluczeniach tylko poniewaz bus udezajac w renault udezyl jak w sciane
konczac moja wypowiedz ze wlasnie busy wykonczyly pks gdzie w tamtych pojazdach mozna bylo usiasc na wygodnych fotelach bylo czysto nie smierdzialo kierowcy dbali o pojazdy...

- (2014-01-13 20:30:50)

a kiedy startuje pks radomsko moze wznowia kursy bo jak nararaie to buski pks zawiesil i trzea jezdzc rumplami miasto uzdrowiskowe a busy zadza gdzie ten jedyny najlepszy przewoznik na ponidziu pks busko tam to sie wygodnie jezdzilo a nie jak kubusiami muszkietarami czy woj busami niema poszanowania dla pasarzeruw w dzisiejszym kraju demokracj to wina rudeko kaczora

-gdzie jest PKS???!!! (2014-01-13 20:21:51)

KTOS WIE CO SIE DZIEJE Z PKS???ostatnio zmuszeni jestesmy jezdzic do Krakowa ciasnymi busami.Na stanie technicznym sie nie znam wiec nie oceniam.....kierowcy sredniouprzejmi jak wyczuli brak konkurencji i cwaniaczki wiejskie teraz!!!Zadnego poszanowania przepisow...wyprzedzanie na podwojnej ciaglej to norma u nich ze litosciwie pomine inne wykroczenia z przekraczaniem predkosci notorycznie!!!!Czy autobusy PKS wznowia kursy do Krakowa???

- (2014-01-13 20:16:31)

ludzie co wy robicie jezdzicie tymi zlomami jak by nie bylo autobusow to wy doprowadziliscie do tego ze autobusy niekursuja bo wzbogadzacie prywaciazy to hanba i tak sie dzieje bo prywaciaz osc ze bieze wiecej za bilet to jeszcze chce zaladowac na tak zwanego lebka na stojaco zenada do kielc ostatnio jechalem to w busie smrud brud i ubustwo smierdzi potem i alkocholem jakis piak jedzie ochlany nie wymyty w gumiokach i wlasnie tak jest wole autobusy bo mozna bylo sie nimi dostac wszedie a busem niebardzo lapac hamstwo muskieterowe itd zal mi za pasazeruw kturzy ucierpieli w tym wypadku

-do xyz2 (2014-01-13 20:03:44)

Gdybym miał wybór to bym do busa nie wsiadł. Niestety zmuszony jestem jeździć muszkieterem, a to jeden syf, kiła i mogiła. Poza Policją i ITD jeszcze sanepid powinien się za to wziąć.

-robert (2014-01-13 19:55:14)

Zal mi tych ludzi tu piszących.Stała się tragedia dla rodzin tych rannych osób. A tu jest jest wskazywanie już winnych. i przyczyny zdarzenia. Ja tylko napisze że każdy przypadek jest inny. Cieszcie sie, że to nie wydarzenie nie dotyczy waszych bliskich.

-Na stronie Gazety Wyborczej napisano... (2014-01-13 18:52:40)

że kierowca busa wyjeżdżając z Pacanowa na krajówkę nie udzielił pierwszeństwa przejazdu i uderzył w bok samochodu Renault. Sądząc po skutkach, (są zdjęcia) jechał w chwili wypadku dosyć szybko.

<< poprzednie 15

Nasz patronat

Data: 2026-06-27, godz:

Międzynarodowy Festiwal Muzyczny im. Krystyny Jamroz w Busku-Zdroju

Buskie Samorządowe Centrum Kultury zaprasza na XXXII Międzynarodowy Festiwal Muzyczny im. Krystyny Jamroz, który odbędzie się w dniach od 27 czerwca do 5 lipca w Busku-Zdroju. Wydarzenie od lat przyciąga miłośników muzyki klasycznej i stanowi jedno z najważniejszych wydarzeń kulturalnych w regionie. Sprawdźcie program tegorocznego festiwalu.




Wróć do góry