swietokrzyskie.info

Wtorek, 23 czerwca 2026, Do końca roku 191 dni Imieniny: Albina, Wandy, Zenona

Wiadomosci

Chciał się wykupić, trafił do celi

Dodane: Milena Data: 2014-01-07 12:09:24 (czytane: 12500)  Wersja do druku

Buscy policjanci zatrzymali 40-letniego mężczyznę, który chciał im wręczyć łapówkę. Kierowca, aby uniknąć odpowiedzialności za popełnione wykroczenie, próbował wykupić się dwoma pięćdziesięciozłotowymi banknotami. Teraz odpowie za przestępstwo korupcyjne.

Wczoraj wieczorem, na jednej z dróg w gminie Nowy Korczyn, funkcjonariusze buskiej „drogówki” zatrzymali do kontroli kierującego samochodem marki iveco.  Przyczyną kontroli drogowej było przekroczenie dopuszczalnej prędkości w obszarze zabudowanym. Za złamanie tego przepisu ruchu drogowego, mężczyźnie groził mandat karny. Kierowca licząc, że uniknie odpowiedzialności, włożył w notatnik jednego z mundurowych, dwa 50-złotowe banknoty. Rozczarował się w momencie, kiedy stróże prawa oznajmili mu, że zostaje zatrzymany. Może mu teraz grozić kara nawet do 10 lat pozbawienia wolności.

(Opr. TP/ KPP Busko-Zdrój)


  • Wiadomości z regionu
  • Aktualności
  • Sport
  • Kultura, rozrywka
  • Polityka

Uwaga: Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy.

  Komentarze (13)
     

- (2014-01-08 12:53:27)

Policjanci po cywilu, prywatnymi autami łamią przepisy o wiele częściej niż "zwykły człowiek"
Ludzie dziś każdy ma aparat w telefonie, róbcie im zdjęcia i wysyłajcie do redakcji niech Marek zamieszcza, a jak się boi to wrzucajcie naświęte krowy lub yt.
Trzeba im pokazać, że nie są bezkarni, a jak chcą karać innych to niech świecą przykładem.

-kris (2014-01-08 08:51:59)

Przyzwyczaili ludzi do tego że biorą w łapę, a teraz za to aresztują. Przypomnijcie mi w jakim mieście była największa ostatnimi czasy afera korupcyjna? Czasem nie w buskiej drogówce...?

-iwo (2014-01-08 08:46:02)

Za mało za mało co to 100 złoty ///// oni też łamią przepisy niejednokrotnie udało mi się jechac za radiowozem ,,,,nie wiedzą co to ograniczenie a innym mandaty dają.....

-za mało (2014-01-07 23:08:26)

gdyby to były nominały po 200 euro sprawy by nie było.Za mało dawał.wy mundurowi respektujcie znak STOP i też przestrzegajcie znaki z ograniczeniem prędkości i zakaz zatrzymywania,szczególnie jak jeździcie prywatnymi pojazdami.Dotyczy to pani policjantki z Buska.

-Buskowianin (2014-01-07 22:39:13)

10 lat do odsiadki za korupcja o 100 zł. Gosc dostaje 15 lat za ZABÓJSTWO 6 osób po pijaku ( 2,5 roku na 1 osobe ) Czy my zyjemy w normalnym panstwie??

-pitu (2014-01-07 19:04:12)

Biorą łapówki - źle. Nie biorą jeszcze gorzej. Po***one towarzystwo na tym forum!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

- (2014-01-07 18:43:03)

w nieodpowiedni i stanowczo za mało:)

-źle dał :) (2014-01-07 13:58:54)

Po prostu wyręczył tę łapówkę w nieodpowiedni sposób..... teraz już wiedzą, że w samochodach mogą mieć podsłuchy lub kamery więc biorą poza autem. Ten gość dawał w nieodpowiedni sposób ;)

-zorro (2014-01-07 13:31:12)

Bierzcie chłopaki łapówki, a później na zasłużone emeryturki jak wasi poprzednicy z drogówki... ehhhh... państwo w państwie...

-Policjanci zapinajcie pasy (2014-01-07 13:29:30)

Policjanci także powinni stosować się do kodeksu
Sprawę wyjaśnia w zasadzie rzut oka na kodeks drogowy. A dokładniej Art. 39., który mówi, że "kierujący pojazdem samochodowym oraz osoba przewożona takim pojazdem wyposażonym w pasy bezpieczeństwa są obowiązani korzystać z tych pasów podczas jazdy, z zastrzeżeniem ust. 3 (dotyczy przewożenia dzieci w fotelikach – red.).

Zgodnie z przepisami zapinanie pasów nie dotyczy m.in.: osoby mającej orzeczenie lekarskie o przeciwwskazaniu do używania pasów; kobiety o widocznej ciąży; kierującego taksówką osobową podczas przewożenia pasażera; instruktora lub egzaminatora podczas szkolenia lub egzaminowania; policjanta, funkcjonariusza Agencji Bezpieczeństwa Wewnętrznego (…) itd. podczas przewożenia osoby (osób) zatrzymanej; zespołu medycznego w czasie udzielania pomocy medycznej; konwojenta podczas przewożenia wartości pieniężnych; osoby chorej lub niepełnosprawnej przewożonej na noszach lub w wózku inwalidzkim.

- Policjanci mają obowiązek zapiania pasów bezpieczeństwa, ponieważ obowiązują ich takie same przepisy jak wszystkich innych użytkowników ruchu drogowego – mówi Jarosława Krefta, rzecznik kartuskiej policji. – Są jedynie szczególne przypadki, kiedy policjant nie ma obowiązku zapinania pasów. Taki przykładem jest właśnie chociażby konwojowanie osoby zatrzymanej, kiedy funkcjonariusz musi mieć pełną swobodę ruchu i możliwość podjęcia interwencji w każdej chwili. Poza tym policjanci zobowiązani są do przestrzegania wszelkich zasad ruchu drogowego.

-pitu (2014-01-07 13:26:20)

I bardzo dobrze!
Pod rządami Adama Równickiego takie numery nie przejdą. Brawo policja.

-BOLO (2014-01-07 13:23:49)

Czy POLICJANT prowadzący pojazd służbowy powinien mieć zapięte pasy. Pytam bo w Busku raczej nie widać aby mieli.
Czy prędkość z jaką jeżdzą po ulicach miasta jest zgodna z kodeksem ruchu drogowego. NIE
Może należy się temu przyjrzeć, bo przepisy są dla wszystkich.To nie Indie gdzie krowy chodzą samopas po ulicach.

-. (2014-01-07 12:29:14)

swiete krowy

Nasz patronat

Data: 2026-06-27, godz:

Międzynarodowy Festiwal Muzyczny im. Krystyny Jamroz w Busku-Zdroju

Buskie Samorządowe Centrum Kultury zaprasza na XXXII Międzynarodowy Festiwal Muzyczny im. Krystyny Jamroz, który odbędzie się w dniach od 27 czerwca do 5 lipca w Busku-Zdroju. Wydarzenie od lat przyciąga miłośników muzyki klasycznej i stanowi jedno z najważniejszych wydarzeń kulturalnych w regionie. Sprawdźcie program tegorocznego festiwalu.



Wróć do góry