Chciał się wykupić, trafił do celi 2014-01-07 12:09:24
Buscy policjanci zatrzymali 40-letniego mężczyznę, który chciał im wręczyć łapówkę. Kierowca, aby uniknąć odpowiedzialności za popełnione wykroczenie, próbował wykupić się dwoma pięćdziesięciozłotowymi banknotami. Teraz odpowie za przestępstwo korupcyjne.
Wczoraj wieczorem, na jednej z dróg w gminie Nowy Korczyn, funkcjonariusze buskiej „drogówki” zatrzymali do kontroli kierującego samochodem marki iveco. Przyczyną kontroli drogowej było przekroczenie dopuszczalnej prędkości w obszarze zabudowanym. Za złamanie tego przepisu ruchu drogowego, mężczyźnie groził mandat karny. Kierowca licząc, że uniknie odpowiedzialności, włożył w notatnik jednego z mundurowych, dwa 50-złotowe banknoty. Rozczarował się w momencie, kiedy stróże prawa oznajmili mu, że zostaje zatrzymany. Może mu teraz grozić kara nawet do 10 lat pozbawienia wolności.
(Opr. TP/ KPP Busko-Zdrój)
|
|
|