swietokrzyskie.info

Wtorek, 23 czerwca 2026, Do końca roku 191 dni Imieniny: Albina, Wandy, Zenona

Wiadomosci

Znaleziono niewybuchy

Dodane: Milena Data: 2014-01-03 16:00:42 (czytane: 13168)  Wersja do druku

Po raz kolejny na terenie naszego powiatu zostały znalezione przedmioty, będące niebezpieczną pamiątką z okresu II wojny światowej. 2 stycznia 2014 r., ok. godziny 12.15, w miejscowości Janina w gminie Busko-Zdrój, policjanci zabezpieczyli kilka niewybuchów.

43-letni mężczyzna poinformował policję, że w odległości ok. 200 metrów od zabudowań, na swoim polu, znalazł kilka niewybuchów. Miejsce zdarzenia zostało zabezpieczone przez policję do czasu przyjazdu saperów.

Pomimo upływu wielu lat od zakończenia wojny niewybuchy i niewypały są bardzo niebezpieczne. Często są zardzewiałe i skorodowane. Wybuch może nastąpić w każdej chwili. Neutralizacją takiego zagrożenia zajmują się wojskowe patrole saperskie, które zabierają niewybuch w bezpieczne miejsce. Jeśli podczas prac remontowych, ziemnych lub w innych okolicznościach znajdziemy tego typu przedmiot nie należy go podnosić, przesuwać oraz w niego uderzać. Należy natychmiast przerwać pracę i oddalić się na bezpieczną odległość. O znalezisku należy jak najszybciej powiadomić najbliższą jednostkę policji.


  • Wiadomości z regionu
  • Aktualności
  • Sport
  • Kultura, rozrywka
  • Polityka

Uwaga: Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy.

  Komentarze (8)
     

--- (2014-01-06 13:59:27)

zgadza się EŁROBUS-UEŁROKASIORA.Z NIEBEZPIECZNĄ JAZDĄ KIEROWCY!

-weqfr (2014-01-06 11:40:10)

ełrobus ;-)

- (2014-01-05 19:34:15)

A bombek było 10 i to nie takie małe

-- (2014-01-05 13:34:59)

ten co zbiera militaria.

-hy (2014-01-05 12:43:11)

Który Wach ???

-!!! (2014-01-04 17:12:45)

to prawda on nabywa,pod warunkiem że za darmo, lub za winko.Wiem coś na ten temat.

-- (2014-01-03 21:17:02)

wach chętnie by je nabył.

- (2014-01-03 19:41:17)

tum razem wachy nie wrzuciły do ogniska

Nasz patronat

Data: 2026-06-27, godz:

Międzynarodowy Festiwal Muzyczny im. Krystyny Jamroz w Busku-Zdroju

Buskie Samorządowe Centrum Kultury zaprasza na XXXII Międzynarodowy Festiwal Muzyczny im. Krystyny Jamroz, który odbędzie się w dniach od 27 czerwca do 5 lipca w Busku-Zdroju. Wydarzenie od lat przyciąga miłośników muzyki klasycznej i stanowi jedno z najważniejszych wydarzeń kulturalnych w regionie. Sprawdźcie program tegorocznego festiwalu.




Wróć do góry