swietokrzyskie.info


Wtorek, 23 czerwca 2026, Do końca roku 191 dni Imieniny: Albina, Wandy, Zenona

Wiadomosci

Podaruj zwierzętom odrobinę ciepła

Dodane: Agnieszka Data: 2014-02-13 12:12:21 (czytane: 21883)  Wersja do druku

Niepubliczne Przedszkole Artystyczno-Językowe „Słoneczko” w Busku-Zdroju przy wsparciu medialnym portalu busko.com.pl, podjęło się zorganizowania pomocy dla potrzebujących zwierząt, znajdujących się w buskim przytulisku.

Wszyscy wiemy jakie potrzeby mają porzucone zwierzęta, potrzebujące ciepła i pożywienia, dlatego w tym celu zorganizowaliśmy zimową zbiórkę żywności dla potrzebujących psów w buskim przytulisku.

przytulisko1.jpg 

 

przytulisko2.jpg 

przytulisko3.jpg 

 

Wszyscy ludzie dobrej woli, mogą przynosić sucha karmę, ryż, kaszę, makarony, smycze do przygotowanego składziku znajdującego się w Niepublicznym Przedszkolu Artystyczno - Językowym „Słoneczko”.

Zimowa akcja trwa od grudnia 2013 do lutego 2014r.


Przedszkole Słoneczko,
 ul. Kopernika 17,
28-100 Busko Zdrój



  • Wiadomości z regionu
  • Aktualności
  • Sport
  • Kultura, rozrywka
  • Polityka

Uwaga: Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy.

  Komentarze (54)
     

-wolontariuszka do olo (2014-01-17 00:46:33)

moge rozwiać Twoje watpliwosci, myslisz sie pod kazdym względem.
czipy niewiele zmienią, bo gdy jesli jenda gmina psy czipuje a druga nie ,wetdy pojawia sie chaos, mało tego, sa schrosnika jak Wojtyszki czy Radysy gdzie psów psów jest ponad 2 tysiące, one nie sa kontrolowane przez PIW, Ci umywaja od tego ręce. Skąd to wiem? byłam na pikicie w tej sprawie.
Tam jeden pies ma np 3 czipy. nikt nie jest w stanie nad tym zapanować.
poza tym nie ma jednej bazy danych, system jest w tym wzgledzie niesprawny.
jesli chlop chce pozbyc sie psa ,wydrze mu czipa widelcem, to chyba proste.

co do kontroli zgodnow w schronisku, sa jasno ustalone w ustawie. kazde schronisko rozlicza sie z padlych psow, sa na to dokumenty, jak rowniez na to kto, kiedy i gdzie adoptował psa. Od tego sa umowy adopcyjne.



schronisko nie nalezy do burmistrza, jest prywatne, a wiec utrzymuje sie samo, z darowizn, krsu oraz podpisanych umow z gminami, to nie tajemnica.

po więcej info zaprasza na nasza strone przytuliska. chetnie wprowadzimy Cie w ten tajemniczy swiat.

-wolontariuszka do popek (2014-01-17 00:39:38)

chyba nie czytasz ze zrozumieniem, schroniska sa przepelnione bo ludzie nie sterylizuja zwierzat, a te rozmnażają się jak kroliki. chyba wiesz jak to działa.

wiekszosc moich znajomych oraz rodziny ma adoptowane dorosłe psy, bo nie kazdy lubi szczeniaki, czy tak trudno ci to zrozumieć?

-olo (2014-01-16 23:36:16)

wolontariuszka , a tak słabo zorientowana w temacie.

Po co czipy? A z kilku powodów. Jeden to ustalenie właściciela, który ma określone wobec zwierzęcia obowiązki. Drugie to zidentyfikowanie psa który np zaginął. Trzecie to kontrola umieralności zwierząt w schronisku. Bo schronisko dostaje pieniądze za dostarczonego psa.

Schronisko jest firmą burmistrza. Dziwne, że o tym nie wiesz i dlatego powątpiewam w Twój wolontariat. Wynika to z ustawy a także s faktu że burmistrz płaci z publicznych środków na utrzymanie schroniska

Dobrze zarządzane schronisko nie wydaje psów do adopcji jak rzeczy. Może odmówić wydania, może sprawdzić co z psem. Trzeba tylko sprawę widzieć w szerszym zakresie tj zapobiegania bezdomności psów

Kastracja i sterylizacja zwierząt w schronisku to obowiązek gminy. Podobnie jak takim obowiązkiem jest zapewnienie schronisku opieki weterynaryjnej

-popek z firmy do wolontariuszka (2014-01-16 22:58:05)

Niestety droga wolontariuszko ale taka jest prawda , starego psa nikt nie wezmie co ma 5 czy 6 lat ... kazdy jak bierze to patrzy zeby byl mlody i zdrowy ... Skoro tak duzo ludzi bierze psy ze schroniska to czemu sa przepelnione . Rozwiazac ten problem !!! JP

-wolontariuszka do olo (2014-01-16 22:27:15)

Hyclem w busku jest straż miejska, więcej chyba nie trzeba pisać. co burmistrzowi do schroniska ? to nie jego "firma".
My na adopcje nie narzekamy, natomiast narzekamy na ludzi którzy zwierząt nie szanują i przychodzą do schroniska jak do sklepu z zabawkami, nie pytając o charakter psa, po prostu ma być: groźny, przyjazny dla dzieci, siedzieć na łańcuchu i odganiać intruzów. Ale to psy to nie roboty.

Poza tym nie brak czipowania jest problemem, chociaż pewnie by ułatwiło sparwe, problem jest brak sterylizacji i kastracji psów.
Zwierzęta nie rosną na drzewach na wiosnę, nie mają też potrzeby rozmnażania się jak niektórzy ludzie myślą.

A gdy suka zajdzie w ciąże na wsi albo się ją wyrzuca do lasu gdzie rodzi potem te psy dorastają i dalej się mnożą, albo topią czy rozdają gdzie popadnie. I koło się zamyka.


Co da czipowanie psów? niewiele, gdy ktoś będzie chciał się pozbyć psa to i tak to zrobi.


W teori wszystko pięknie wygląda, ale rzeczywistość jest bardziej brutalna niż nam się wydaje.

-wolontariuszka do popek (2014-01-16 22:19:24)

no to mnie rozbawiłeś do łez, wszystkie nasze psy powyżej 2 lat mieszkają od Krakowa, przez Śląsk i Warszawę, ale wiem że tu na wiesi to tylko 8 tygodniowe bioro, 4 miesięczne już za stare, bo na łańuchu się nie nauczy.Cóż na cywilizacje długo nam jeszcze poczekać.

-popek z firmy (2014-01-16 21:57:15)

Wlasnie widze jakie jest zapotrzebowanie na dorosle psy ,. nikt takich nie chce . Kazdy jak chce to kupuje a na wsi to wiadomo ... Wiecie ile by panstwo zaoszczedzilo na tym kasy jakby wszystkie psy powyzej 2 lat uspic . Szkoda czasu i pieniedzy .
ps : z olo nie wchodzcie w polemike szkoda waszych nerwow ,. lepiej go zignorujcie .

-olo (2014-01-16 21:18:47)

Nie chodzi tu o 1000zł na jednego psa rocznie. Chodzi o to czy te pieniądze / w końcu z kieszeni podatnika/ są właściwie wydawane czy też trafiają do kieszeni hycla / teraz pewnie menadżera schroniska/
I za taka kontrolę odpowiedzialny jest burmistrz. Chodzi także o to by obowiązkowe było czipowanie psów. Bo schronisko to już ostateczność , której należy mądrze zapobiegać. Wreszcie chodzi o to aby magistrat zainicjował akcję adopcji zwierząt ze schroniska. Może skoro zwierzak kosztuje 1 tysiąc rocznie, lepiej byłoby przekazać przyszłemu opiekunowi np 500 zł rocznie w postaci karmy czy refundacji wizyt u weterynarza. Wielu emerytów wiążących ledwo koniec z końcem wzięłoby psa na takich warunkach. Podobnych pomysłów można wymieniać więcej. Ale barierą jest tu postawa burmistrza i taką należy piętnować. To za zorganizowanie modelowe opieki nad bezdomnymi zwierzętami należałoby chwalić burmistrza. Nie za remont rynku czy Mickiewicza bo wkład intelektualny w te remonty p.Sikory był żaden. Ktoś zaprojektował, ktoś ogłosił standardowy przetarg, ktoś wykonał prace a tymczasem zasługi przypisuje się burmistrzowi. Konia kują a żaba nogę podnosi? Przyjmijmy realne kryteria oceny buskiej władzy. Bo jeśli takim kryterium będzie ciepła woda w kranie to daleko nie zajdziemy.

-Majka (2014-01-16 19:03:29)

Taaaaa burmistrz daje 1000 zł na każdego psa śmieszne!!!!! Gdyby nie wolontarjusze i ludzie dobrej woli którzy przynoszą potrzebne rzeczy to pewnie już dawno byłoby kiepsko. Najłatwiej jest się wypowiadać tym którzy nigdy tam nie byli i nic nie widzieli.OLO rusz tyłek zobacz jak tam jest a dopiero potem strasz prokuraturą, TOZEM i GW pomyśli zobacz zanim się wypowiesz.

-wolontariuszka do olo (2014-01-16 16:46:12)

olo to że w schronisku potrzeba wszystkiego to nie nowość, ale nie tylko tego schroniska, zobacz jakie akcje robi schronisko krakowskie, mimo że oni mają setki tysięcy na utrzymanie, a i tak proszą o datki w postaci karmy, kocy, właściwie wszystkiego. niestety ale w żadnym polskim schronisku nie ma luksusu, potrzeb jest więcej niż środków. do zachodu nam jeszcze brakuje jakieś 50 lat, bliżej nam mentalnie do wschodu.

-wolontariuszka do popek (2014-01-16 16:37:50)

a nie przyszło ci do głowy że są ludzie którzy chcą adoptować psy dorosłe ? do zadań gminy należy zarówno opieka nad psami jak i nad ludźmi, więc nie rozumiem twojego wpisu.

-do rex (2014-01-16 14:00:22)

a skąd takie informacje? hehehe, dobre, już następną aferę chcesz rozpętać? bardzo mnie to ubawiło!!!!!!!!!

-wolontariuszka do rex (2014-01-16 12:56:05)

właśnie podobno :) gdyby takie pieniądze płynęły do schronu, nasze psy spałyby w ocieplanych budach. google nie gryzie, możesz poszukać info o schronisku i dotacji kto ile i dlaczego. Mocno się zdziwisz

-olo do Młode Busko (2014-01-16 11:10:15)

Jeśli warunki tam panujące są jak opisujesz jedynym wyjściem ich zmiany jest powiadomienie prokuratury oraz TOnZ.
Żaden wysiłek wolontariuszy nie zapewni poprawy tych warunków, jeśli nie weźmie się za to lokalna władza. A ta wiadomo może tylko zmusić groźbą odpowiedzialności
Postaram się w tym pomóc.

-popek z firmy (2014-01-16 10:56:54)

ja bym wszystkie psy powyzej 2 roku zycia uspil . Po co je trzymac i tylko utrzymywac ,. lepiej te pieniadze dali by ludziom co nie maja jesc . Tym to nie ma kto sie zajac ...

<< poprzednie 15

Nasz patronat

Data: 2026-06-27, godz:

Międzynarodowy Festiwal Muzyczny im. Krystyny Jamroz w Busku-Zdroju

Buskie Samorządowe Centrum Kultury zaprasza na XXXII Międzynarodowy Festiwal Muzyczny im. Krystyny Jamroz, który odbędzie się w dniach od 27 czerwca do 5 lipca w Busku-Zdroju. Wydarzenie od lat przyciąga miłośników muzyki klasycznej i stanowi jedno z najważniejszych wydarzeń kulturalnych w regionie. Sprawdźcie program tegorocznego festiwalu.



Wróć do góry