swietokrzyskie.info

Wtorek, 23 czerwca 2026, Do końca roku 191 dni Imieniny: Albina, Wandy, Zenona

Wiadomosci

Podaruj zwierzętom odrobinę ciepła

Dodane: Agnieszka Data: 2014-02-13 12:12:21 (czytane: 21884)  Wersja do druku

Niepubliczne Przedszkole Artystyczno-Językowe „Słoneczko” w Busku-Zdroju przy wsparciu medialnym portalu busko.com.pl, podjęło się zorganizowania pomocy dla potrzebujących zwierząt, znajdujących się w buskim przytulisku.

Wszyscy wiemy jakie potrzeby mają porzucone zwierzęta, potrzebujące ciepła i pożywienia, dlatego w tym celu zorganizowaliśmy zimową zbiórkę żywności dla potrzebujących psów w buskim przytulisku.

przytulisko1.jpg 

 

przytulisko2.jpg 

przytulisko3.jpg 

 

Wszyscy ludzie dobrej woli, mogą przynosić sucha karmę, ryż, kaszę, makarony, smycze do przygotowanego składziku znajdującego się w Niepublicznym Przedszkolu Artystyczno - Językowym „Słoneczko”.

Zimowa akcja trwa od grudnia 2013 do lutego 2014r.


Przedszkole Słoneczko,
 ul. Kopernika 17,
28-100 Busko Zdrój



  • Wiadomości z regionu
  • Aktualności
  • Sport
  • Kultura, rozrywka
  • Polityka

Uwaga: Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy.

  Komentarze (54)
     

-lili (2014-02-17 19:26:14)

Olo ma rację a do schroniska trafiają też psy, które mają właścicieli, którzy nawet się po niego zgłaszają, ale są stawiane bardzo duże problemy żeby je odzyskać. A już najgorszą sytuacją, jest zgłoszenie się właściciela przed upływem miesiąca pies nie do odzyskania, bo trzeba go przetrzymać, aby dostać pieniądze z gminy za odłowienie. Po miesiącu daje się ogłoszenie, że znaleziono psa. Chipy to duża oszczędność dla gminy i gwarancja bezpieczeństwa dla psa i jego właściciela, bo schronisko wówczas ma obowiązek powiadomić właściciela o jego pobycie, jeśli w ogóle tam trafi, bo przeważnie kończy się na straży miejskiej. W wielu miastach W wielu miastach urząd miasta lub gminy chcąc zachęcić ludzi do adoptowania psów ze swojego schroniska zwalnia z podatku od pupila. Uważam, że chipowanie psów jest tańszym i bezpiecznym rozwiązaniem dla magistratów niż utrzymywanie schronisk z papierową ewidencją, w której tak naprawdę można napisać wszystko, nie ma żadnej kontroli. Chipowanie zamknie drogę do prowadzenia biznesu polegającego na zarabianiu pieniędzy na zwierzęcym i ludzkim cierpieniu, bo niczego nieświadomi podatnicy, finansują takie przedsięwzięcia

-january (2014-02-15 09:36:59)

PSIA MODLITWA/...TAK CIĘŻKO PODNIEŚĆ STARĄ GŁOWĘ, JUŻ NOGI NIE CHCĄ NOSIĆ, WIĘC DOBRY STWÓRCO WSZYSTKICH ZWIERZĄT CHCĘ CIĘ O JEDNO PROSIĆ.//SPRAW , OBYM W TWYM CUDOWNYM NIEBIE , ZNALAZŁ KAŻDEGO RANA , PARĘ ZNOSZONYCH , DOBRZE ZNANYCH KAPCI MOJEGO PANA! //ABY PSI ANIOŁ MNIE POGŁASKAŁ POD TWEGO NIEBA DACHEM, DŁONIA TAK CZUŁĄ , DELIKATNĄ Z MOJEGO PANA ZAPACHEM.//BO NA NIC CAŁE PIĘKNO NIEBA , A W NIM ANIELSKIE PIENIA, GDY MI W NIM PRZYJDZIE SPĘDZIĆ WIECZNOŚĆ BEZ Z PANEM WSPÓŁISTNIENIA.

reksio:) (2014-02-14 17:13:31)

popek za milcz jak czytam te twoje durne wypowiedzi to mam nadzieje ze trynkiewicz zrobi z twoim odbytem porzadek:)

-Buszczanin (2014-02-13 14:39:52)

Do popek hardcore. Człowieku nie pisz więcej komentarzy!!! Z tego co piszesz wychodzi, że nienawidzisz nie tylko zwierząt ale także ludzi którzy coś robią dla zwierząt!!! Dziwie się administratowi strony, że nie kasuje ich od razu!!! Wstyd dla ludzi!!

-popku (2014-02-01 19:03:10)

jakiż Ty smutny masz żywot...współczuje. dzisiaj sobie przypomniałam więc piszę: a co z psami które ratują ludzkie życie? pomyślałeś o tym? pomagają w szukaniu ludzi w gruzach czy lawinach. wykrywają nielegalne przemyty. a Ty ot tak sobie możesz powiedzieć "uśpić". Powinniśmy szanować wszystkie organizmy żywe dzięki którym żyjemy i od których otrzymujemy pomoc. co z owadami zapylającymi? gdyby nie one nie papu na stole. gdyby nie konie w niedawnych czasach kto by pomagał przy roli? za to korzystanie z ich pomocy POWINNIŚMY BYĆ WSZYSCY WDZIĘCZNI ZA TO ŻE ŻYJĄ I POWINNIŚMY SZANOWAĆ TO ŻYCIE I DAĆ IM COŚ W ZAMIAN np. zwykły spokojny żywot. obojętność wobec cierpienia żywych stworzeń przekłada się również na uczucia międzyludzkie. niejeden sadysta zaczynał od znęcania nad zwierzętami, dlatego boję się o Ciebie

-popek hardcore (2014-01-18 21:13:26)

:) A ja jak mam zrobic takie dziecko jak ty tez chetnie poddam sie zabiegowi wazektomi ...

tez cie lubie ...

-wolontariuszka do popek hardcore (2014-01-18 13:25:10)

jeśli mam urodzić takie cos jak ty, poddam sie bez wahania steryzliacji. siwat bedzie piekniejszy

-popek hardcore (2014-01-18 12:10:55)

mam nadzieje ze cie wysterelizuja ...

-wolontariuszka do popek hardcore (2014-01-17 23:30:04)

mam nadzieję że jesteś bezpłodny.

ps kiedy ostatnio byłeś w kościele :)

-wolontariuszka do olo (2014-01-17 23:29:15)

olo my to już od lat robimy :) wszystko punkt po punkcie za wyjątkiem pisma do PIW bo on pod nosem miał dyminy przez 10 latgdzie znęcano się nad psami i puszczano je kominem.

cała reszta hula od lat:)

-olo (2014-01-17 22:16:24)

kilka propozycji od ,,rzecznika,,

-nie starajcie się zmieniać mentalności mieszkańców. Starajcie się być skutecznym w tym co potraficie

- może to byc dobrze przygotowane pismo do przew.rady oraz burmistrza w sprawie
faktycznego stanu opieki nad bezdomnymi zwierzętami na podstawie sytuacji w schronisku

- przygotujcie pismo w tej sprawie wraz z dokumentacją fotograficzną do kieleckiego oddziału GW z prośbą o interwencję

- wyjdżcie z inicjatywą stałej rubryki adopcyjnej na buskim portalu

- zaapelujcie w sposób przemyslany / ulotki, plakaty/ o 1% na rzecz schroniska. Jest na to czas odpowiedni

- nawiążcie internetowy kontakt z wolontariuszami z innych miast. Dowiedzcie się jak oni działają

-zaproponujcie burmistrzowi i przew rady finansowanie przez gminę psów
oddanych w adopcję / np emerytom, osobom samotnym z terenu miasta. Sprawdźcie w necie jak inni to realizują

-popek hardcore (2014-01-17 21:28:28)

Powybijac wszystkie psy i problem z glowy ... Zal mi takich ludzi jak wy . Ale nie dziwie sie ze tak ich bronicie skoro bierzecie kase za nic nie robienie ... Mi osobiscie nie zalezy na tym czy pies w schronisku zdechnie czy nie ...

Elo dla kumatych

-wolontariuszka do popek (2014-01-17 21:01:51)

popku pomagaj komu chcesz tylko nie zrzędź, nikt w portfele (poza czarnymi) ludziom nie zagląda

-wolontariuszka do olo (2014-01-17 20:22:45)

jeszcze raz poproszę . zostań naszym rzecznikiem. pięknie się piszę, ale sam spójrz na wpis poniżej, niejakiego popka. pozabijać psy bo ludziom się nie pomaga. z kim i o czy mowa.

mamy swój swpos na działanie, ale ludzie nam przeszkadzają. strasząc kontrolami (jak Ty poniżej).

my wiemy co do nas należy i wywiązujemy się z tego, dbamy jak możemy o pse i nie damy zrobić im krzywdy.
świata nie zbawimy, ale możemy pomóc naszym psom.

władza nic nie zrobi, bo się, czego ? jak zaczną pomagać psom odwrócą się wyborcy. nie wiesz jeszcze jak działa nasz kraj?

póki co mamy się dobrze, najbardziej brakuję nam świadomości mieszkańców, ale cóż tu trzeba czasu.
I bardzo ale to bardzo brakuje nam obowiązkowych sterylizacji. jeśli to udałoby się uzykać było by wspaniale.
z resztą sobie poradzimy

-olo do wolontariuszki (2014-01-17 18:43:11)

organizacje nie musza walczyć z władzami. Powinny te władze oceniać a efekty oceny nagłaśniać. Po to min aby buskie społeczeństwo miało obiektywną informacje o jakości lokalnej władzy. Także po to aby ta władza, za pieniądze podatnika, nie robiła sobie kampanii wyborczych a jednocześnie wody z mózgu wyborców. Organizacje powinny domagać się od władzy postępowania zgodnego z obowiązującym prawem. Przypadki łamania bądź omijania tego prawa nagłaśniać i przekazywać odpowiednim instytucjom. Sprawa schroniska to zaledwie ułamek zaniedbań. Ważne aby te sprawy zbierać, ujawniać i w czasie odpowiednim nagłośnić Działajmy skutecznie tak aby para nie szła wyłącznie w gwizdek jak to się obecnie dzieje. Zbierajcie podpisy nie zgadzających się z opisywanymi tu przypadkami. Nie jojczyć a mądrze działac.

Nasz patronat

Data: 2026-06-27, godz:

Międzynarodowy Festiwal Muzyczny im. Krystyny Jamroz w Busku-Zdroju

Buskie Samorządowe Centrum Kultury zaprasza na XXXII Międzynarodowy Festiwal Muzyczny im. Krystyny Jamroz, który odbędzie się w dniach od 27 czerwca do 5 lipca w Busku-Zdroju. Wydarzenie od lat przyciąga miłośników muzyki klasycznej i stanowi jedno z najważniejszych wydarzeń kulturalnych w regionie. Sprawdźcie program tegorocznego festiwalu.



Wróć do góry