Dodane: Agnieszka Data: 2014-02-13 12:12:21 (czytane: 21884) 
Niepubliczne Przedszkole Artystyczno-Językowe „Słoneczko” w Busku-Zdroju przy wsparciu medialnym portalu busko.com.pl, podjęło się zorganizowania pomocy dla potrzebujących zwierząt, znajdujących się w buskim przytulisku.
Wszyscy wiemy jakie potrzeby mają porzucone zwierzęta, potrzebujące ciepła i pożywienia, dlatego w tym celu zorganizowaliśmy zimową zbiórkę żywności dla potrzebujących psów w buskim przytulisku.
Wszyscy ludzie dobrej woli, mogą przynosić sucha karmę, ryż, kaszę, makarony, smycze do przygotowanego składziku znajdującego się w Niepublicznym Przedszkolu Artystyczno - Językowym „Słoneczko”.
Zimowa akcja trwa od grudnia 2013 do lutego 2014r.
Przedszkole Słoneczko,
ul. Kopernika 17,
28-100 Busko Zdrój
Poszukiwany za zabójstwo 49-latek zatrzymany. Policja zakończyła obławę (video)
Dni Ponidzia 2026 w Pińczowie. Trzy dni koncertów i atrakcji. SKOLIM gwiazdą sobotniego wieczoru
List gończy za Dariuszem Równickim. Policja apeluje o pomoc w ustaleniu miejsca pobytu
e-Doręczenia w aplikacji mObywatel. Urzędową korespondencję odbierzesz teraz w telefonie
Skolim i Zenon Martyniuk wystąpią w Kielcach. Kielecka Gala Disco Polo 2026
Literacki sukces uczennic Publicznej Szkoły Podstawowej nr 1 w Busku-Zdroju
Organizacje pozarządowe: apteka powinna być pełnoprawnym ogniwem systemu ochrony zdrowia
II Buskie Ogólnopolskie Spotkania Taneczne już w czerwcu
Festiwal Kwiatów 2026 w Busku-Zdroju. Trzy dni pełne natury, muzyki i wyjątkowych atrakcji
e-Doręczenia w aplikacji mObywatel. Urzędową korespondencję odbierzesz teraz w telefonie
Organizacje pozarządowe: apteka powinna być pełnoprawnym ogniwem systemu ochrony zdrowia
Największy bieg na świecie, który pomaga innym
Dzień Matki - Święto Miłości i Wdzięczności
Nie żyje Stanisław Janicki. Legendarny twórca programu 'W starym kinie' miał 92 lata
Dni Połańca 2026: Anna Wyszkoni i Czerwone Gitary gwiazdami święta miasta
Iga Świątek, Livka i Zeppy Zep głosem młodego pokolenia w nowym projekcie OSHEE
Tydzień Bibliotek zakończy się literackim weekendem z Adamem Ochwanowskim
Disco atmosfera i rodzinna integracja w Słoneczku. Radosne święto dzieci i rodziców (foto/video)
Wakacje inne niż wszystkie. WOT zaprasza na letnie szkolenie
II Buskie Ogólnopolskie Spotkania Taneczne już w czerwcu
Buscy karatecy z medalami Ogólnopolskiego Turnieju w Starachowicach
Trwają zapisy do Pucharu Tymbark. Dominika Grabowska zachęca do udziału
Nowe wzmocnienia AKS 1947 Busko-Zdrój przed sezonem 2025/26
80-lecie Pogoni Staszów: Mecz Przyjaźni z Ruchem Chorzów już w sobotę
Dziś weczorem Wiktor Skiba i Marian Ivanitskiy walczą w Polskiej Lidze Boksu!
Wiktor Skiba zwycięża w walce z Krystianem Kopciem! W niedzielę walczy Partryk Głuch!
Brązowy medal Mistrzostw Polski dla Połańca!
Dni Ponidzia 2026 w Pińczowie. Trzy dni koncertów i atrakcji. SKOLIM gwiazdą sobotniego wieczoru
Skolim i Zenon Martyniuk wystąpią w Kielcach. Kielecka Gala Disco Polo 2026
Festiwal Kwiatów 2026 w Busku-Zdroju. Trzy dni pełne natury, muzyki i wyjątkowych atrakcji
Eko Dzień Dziecka w Mikułowicach. Strażacy i mieszkańcy wspólnie zadbali o naturę (foto)
Dni Jędrzejowa 2026. B.R.O i Oskar Cyms gwiazdami trzydniowego święta miasta
Święto Chęcin 2026: SKOLIM, koncerty i laserowe widowisko
24. Festiwal Kultury Dziecięcej - Pacanów 2026
18. Ogólnopolski Festiwal Piosenki im. Wojtka Belona - (foto/zapisTransmisji)
XVII Ogólnopolski Festiwal Muzyki Akordeonowej w Solcu-Zdroju
Dwór w ogniu 1655. Dwa dni walk, wybuchów i rekonstrukcji historycznych
Marcin Wojniak oficjalnie burmistrzem Pińczowa (foto)
Poseł Michał Cieślak interweniuje ws. systemu SENT
Marcin Wojniak wygrał przedterminowe wybory na burmistrza Pińczowa
Obchody Święta Pracy w Kielcach. Zaplanowano przemarsz i wydarzenia towarzyszące
Grzegorz Braun w Pińczowie. Finał kampanii Konrada Liberka - zapis transmisji
Wybory burmistrza Pińczowa: ośmiu kandydatów spotka się na debacie
Świętokrzyskie struktury Koalicji Obywatelskiej z nowym Zarządem
Wizyta Prezydenta Karola Nawrockiego w naszym regionie
Pińczów wybierze nowego burmistrza. Głosowanie zaplanowano na 26 kwietnia
| Komentarze (54) |
-lili (2014-02-17 19:26:14)
Olo ma rację a do schroniska trafiają też psy, które mają właścicieli, którzy nawet się po niego zgłaszają, ale są stawiane bardzo duże problemy żeby je odzyskać. A już najgorszą sytuacją, jest zgłoszenie się właściciela przed upływem miesiąca pies nie do odzyskania, bo trzeba go przetrzymać, aby dostać pieniądze z gminy za odłowienie. Po miesiącu daje się ogłoszenie, że znaleziono psa. Chipy to duża oszczędność dla gminy i gwarancja bezpieczeństwa dla psa i jego właściciela, bo schronisko wówczas ma obowiązek powiadomić właściciela o jego pobycie, jeśli w ogóle tam trafi, bo przeważnie kończy się na straży miejskiej. W wielu miastach W wielu miastach urząd miasta lub gminy chcąc zachęcić ludzi do adoptowania psów ze swojego schroniska zwalnia z podatku od pupila. Uważam, że chipowanie psów jest tańszym i bezpiecznym rozwiązaniem dla magistratów niż utrzymywanie schronisk z papierową ewidencją, w której tak naprawdę można napisać wszystko, nie ma żadnej kontroli. Chipowanie zamknie drogę do prowadzenia biznesu polegającego na zarabianiu pieniędzy na zwierzęcym i ludzkim cierpieniu, bo niczego nieświadomi podatnicy, finansują takie przedsięwzięcia
-january (2014-02-15 09:36:59)
PSIA MODLITWA/...TAK CIĘŻKO PODNIEŚĆ STARĄ GŁOWĘ, JUŻ NOGI NIE CHCĄ NOSIĆ, WIĘC DOBRY STWÓRCO WSZYSTKICH ZWIERZĄT CHCĘ CIĘ O JEDNO PROSIĆ.//SPRAW , OBYM W TWYM CUDOWNYM NIEBIE , ZNALAZŁ KAŻDEGO RANA , PARĘ ZNOSZONYCH , DOBRZE ZNANYCH KAPCI MOJEGO PANA! //ABY PSI ANIOŁ MNIE POGŁASKAŁ POD TWEGO NIEBA DACHEM, DŁONIA TAK CZUŁĄ , DELIKATNĄ Z MOJEGO PANA ZAPACHEM.//BO NA NIC CAŁE PIĘKNO NIEBA , A W NIM ANIELSKIE PIENIA, GDY MI W NIM PRZYJDZIE SPĘDZIĆ WIECZNOŚĆ BEZ Z PANEM WSPÓŁISTNIENIA.
reksio:) (2014-02-14 17:13:31)
popek za milcz jak czytam te twoje durne wypowiedzi to mam nadzieje ze trynkiewicz zrobi z twoim odbytem porzadek:)
-Buszczanin (2014-02-13 14:39:52)
Do popek hardcore. Człowieku nie pisz więcej komentarzy!!! Z tego co piszesz wychodzi, że nienawidzisz nie tylko zwierząt ale także ludzi którzy coś robią dla zwierząt!!! Dziwie się administratowi strony, że nie kasuje ich od razu!!! Wstyd dla ludzi!!
-popku (2014-02-01 19:03:10)
jakiż Ty smutny masz żywot...współczuje. dzisiaj sobie przypomniałam więc piszę: a co z psami które ratują ludzkie życie? pomyślałeś o tym? pomagają w szukaniu ludzi w gruzach czy lawinach. wykrywają nielegalne przemyty. a Ty ot tak sobie możesz powiedzieć "uśpić". Powinniśmy szanować wszystkie organizmy żywe dzięki którym żyjemy i od których otrzymujemy pomoc. co z owadami zapylającymi? gdyby nie one nie papu na stole. gdyby nie konie w niedawnych czasach kto by pomagał przy roli? za to korzystanie z ich pomocy POWINNIŚMY BYĆ WSZYSCY WDZIĘCZNI ZA TO ŻE ŻYJĄ I POWINNIŚMY SZANOWAĆ TO ŻYCIE I DAĆ IM COŚ W ZAMIAN np. zwykły spokojny żywot. obojętność wobec cierpienia żywych stworzeń przekłada się również na uczucia międzyludzkie. niejeden sadysta zaczynał od znęcania nad zwierzętami, dlatego boję się o Ciebie
-popek hardcore (2014-01-18 21:13:26)
:) A ja jak mam zrobic takie dziecko jak ty tez chetnie poddam sie zabiegowi wazektomi ...
tez cie lubie ...
-wolontariuszka do popek hardcore (2014-01-18 13:25:10)
jeśli mam urodzić takie cos jak ty, poddam sie bez wahania steryzliacji. siwat bedzie piekniejszy
-popek hardcore (2014-01-18 12:10:55)
mam nadzieje ze cie wysterelizuja ...
-wolontariuszka do popek hardcore (2014-01-17 23:30:04)
mam nadzieję że jesteś bezpłodny.
ps kiedy ostatnio byłeś w kościele :)
-wolontariuszka do olo (2014-01-17 23:29:15)
olo my to już od lat robimy :) wszystko punkt po punkcie za wyjątkiem pisma do PIW bo on pod nosem miał dyminy przez 10 latgdzie znęcano się nad psami i puszczano je kominem.
cała reszta hula od lat:)
-olo (2014-01-17 22:16:24)
kilka propozycji od ,,rzecznika,,
-nie starajcie się zmieniać mentalności mieszkańców. Starajcie się być skutecznym w tym co potraficie
- może to byc dobrze przygotowane pismo do przew.rady oraz burmistrza w sprawie
faktycznego stanu opieki nad bezdomnymi zwierzętami na podstawie sytuacji w schronisku
- przygotujcie pismo w tej sprawie wraz z dokumentacją fotograficzną do kieleckiego oddziału GW z prośbą o interwencję
- wyjdżcie z inicjatywą stałej rubryki adopcyjnej na buskim portalu
- zaapelujcie w sposób przemyslany / ulotki, plakaty/ o 1% na rzecz schroniska. Jest na to czas odpowiedni
- nawiążcie internetowy kontakt z wolontariuszami z innych miast. Dowiedzcie się jak oni działają
-zaproponujcie burmistrzowi i przew rady finansowanie przez gminę psów
oddanych w adopcję / np emerytom, osobom samotnym z terenu miasta. Sprawdźcie w necie jak inni to realizują
-popek hardcore (2014-01-17 21:28:28)
Powybijac wszystkie psy i problem z glowy ... Zal mi takich ludzi jak wy . Ale nie dziwie sie ze tak ich bronicie skoro bierzecie kase za nic nie robienie ... Mi osobiscie nie zalezy na tym czy pies w schronisku zdechnie czy nie ...
Elo dla kumatych
-wolontariuszka do popek (2014-01-17 21:01:51)
popku pomagaj komu chcesz tylko nie zrzędź, nikt w portfele (poza czarnymi) ludziom nie zagląda
-wolontariuszka do olo (2014-01-17 20:22:45)
jeszcze raz poproszę . zostań naszym rzecznikiem. pięknie się piszę, ale sam spójrz na wpis poniżej, niejakiego popka. pozabijać psy bo ludziom się nie pomaga. z kim i o czy mowa.
mamy swój swpos na działanie, ale ludzie nam przeszkadzają. strasząc kontrolami (jak Ty poniżej).
my wiemy co do nas należy i wywiązujemy się z tego, dbamy jak możemy o pse i nie damy zrobić im krzywdy.
świata nie zbawimy, ale możemy pomóc naszym psom.
władza nic nie zrobi, bo się, czego ? jak zaczną pomagać psom odwrócą się wyborcy. nie wiesz jeszcze jak działa nasz kraj?
póki co mamy się dobrze, najbardziej brakuję nam świadomości mieszkańców, ale cóż tu trzeba czasu.
I bardzo ale to bardzo brakuje nam obowiązkowych sterylizacji. jeśli to udałoby się uzykać było by wspaniale.
z resztą sobie poradzimy
-olo do wolontariuszki (2014-01-17 18:43:11)
organizacje nie musza walczyć z władzami. Powinny te władze oceniać a efekty oceny nagłaśniać. Po to min aby buskie społeczeństwo miało obiektywną informacje o jakości lokalnej władzy. Także po to aby ta władza, za pieniądze podatnika, nie robiła sobie kampanii wyborczych a jednocześnie wody z mózgu wyborców. Organizacje powinny domagać się od władzy postępowania zgodnego z obowiązującym prawem. Przypadki łamania bądź omijania tego prawa nagłaśniać i przekazywać odpowiednim instytucjom. Sprawa schroniska to zaledwie ułamek zaniedbań. Ważne aby te sprawy zbierać, ujawniać i w czasie odpowiednim nagłośnić Działajmy skutecznie tak aby para nie szła wyłącznie w gwizdek jak to się obecnie dzieje. Zbierajcie podpisy nie zgadzających się z opisywanymi tu przypadkami. Nie jojczyć a mądrze działac.
Buskie Samorządowe Centrum Kultury zaprasza na XXXII Międzynarodowy Festiwal Muzyczny im. Krystyny Jamroz, który odbędzie się w dniach od 27 czerwca do 5 lipca w Busku-Zdroju. Wydarzenie od lat przyciąga miłośników muzyki klasycznej i stanowi jedno z najważniejszych wydarzeń kulturalnych w regionie. Sprawdźcie program tegorocznego festiwalu.