swietokrzyskie.info

Wtorek, 23 czerwca 2026, Do końca roku 191 dni Imieniny: Albina, Wandy, Zenona

Wiadomosci

'Wokół Biblioteki'

Dodane: Milena Data: 2013-12-18 11:33:54 (czytane: 10549)  Wersja do druku

12 grudnia 2013 r. Wojewódzka Biblioteka Publiczna w Kielcach i Fundacja Rozwoju Społeczeństwa Informacyjnego zorganizowały w siedzibie biblioteki Regionalną Konferencję Bibliotekarzy Województwa Świętokrzyskiego.

Na Konferencji rozstrzygnięto konkurs ogłoszony przez Dyrektora Wojewódzkiej Biblioteki Publicznej w Kielcach "Wokół biblioteki - współpraca na rzecz rozwoju lokalnego". Do konkursu zgłosiło się 5 bibliotek. Pierwsze miejsce zajęła Miejska i Gminna Biblioteka Publiczna w Pińczowie, która zdaniem Komisji najlepiej współpracuje z partnerami lokalnymi, a wyróżnione zostały: Gminna Biblioteka w Kijach i Biblioteka Publiczna w Chęcinach.

biblioteka_pinczow_nagroda.jpg



Podczas odbioru nagród obecny był Burmistrz Miasta i Gminy Pińczów Włodzimierz Badurak, a wyniki ogłosił i wręczył nagrody Jacek Kowalczyk, Dyrektor Departamentu Promocji, Edukacji, Kultury, Sportu i Turystyki Urzędu Marszałkowskiego w Kielcach, będąc przewodniczącym Komisji Konkursowej oraz Andrzej Dąbrowski, Dyrektor WBP w Kielcach.

Nagrodą za zajęcie I miejsca był laptop ufundowany przez Wojewódzką Bibliotekę Publiczną w Kielcach, który odebrała Jolanta Opoka, dyrektor biblioteki. Następnie przedstawiła prezentację "Biblioteka - dom poza domem", która wzbudziła ogromne zainteresowanie wśród zaproszonych bibliotekarzy z całego województwa świętokrzyskiego, jak również przedstawiciela Fundacji Rozwoju Społeczeństwa Informacyjnego z Warszawy, za różnorodność form pracy oraz ilość partnerów lokalnych biblioteki.

Źródło: http://pinczow.biblioteka-publiczna.pl/


  • Wiadomości z regionu
  • Aktualności
  • Sport
  • Kultura, rozrywka
  • Polityka

Uwaga: Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy.

  Komentarze (0)
     

Nasz patronat

Data: 2026-06-27, godz:

Międzynarodowy Festiwal Muzyczny im. Krystyny Jamroz w Busku-Zdroju

Buskie Samorządowe Centrum Kultury zaprasza na XXXII Międzynarodowy Festiwal Muzyczny im. Krystyny Jamroz, który odbędzie się w dniach od 27 czerwca do 5 lipca w Busku-Zdroju. Wydarzenie od lat przyciąga miłośników muzyki klasycznej i stanowi jedno z najważniejszych wydarzeń kulturalnych w regionie. Sprawdźcie program tegorocznego festiwalu.




Wróć do góry