12 grudnia 2013 r. Wojewódzka Biblioteka Publiczna w Kielcach i Fundacja Rozwoju Społeczeństwa Informacyjnego zorganizowały w siedzibie biblioteki Regionalną Konferencję Bibliotekarzy Województwa Świętokrzyskiego.
Na Konferencji rozstrzygnięto konkurs ogłoszony przez Dyrektora Wojewódzkiej Biblioteki Publicznej w Kielcach "Wokół biblioteki - współpraca na rzecz rozwoju lokalnego". Do konkursu zgłosiło się 5 bibliotek. Pierwsze miejsce zajęła Miejska i Gminna Biblioteka Publiczna w Pińczowie, która zdaniem Komisji najlepiej współpracuje z partnerami lokalnymi, a wyróżnione zostały: Gminna Biblioteka w Kijach i Biblioteka Publiczna w Chęcinach.

Podczas odbioru nagród obecny był Burmistrz Miasta i Gminy Pińczów Włodzimierz Badurak, a wyniki ogłosił i wręczył nagrody Jacek Kowalczyk, Dyrektor Departamentu Promocji, Edukacji, Kultury, Sportu i Turystyki Urzędu Marszałkowskiego w Kielcach, będąc przewodniczącym Komisji Konkursowej oraz Andrzej Dąbrowski, Dyrektor WBP w Kielcach.
Nagrodą za zajęcie I miejsca był laptop ufundowany przez Wojewódzką Bibliotekę Publiczną w Kielcach, który odebrała Jolanta Opoka, dyrektor biblioteki. Następnie przedstawiła prezentację "Biblioteka - dom poza domem", która wzbudziła ogromne zainteresowanie wśród zaproszonych bibliotekarzy z całego województwa świętokrzyskiego, jak również przedstawiciela Fundacji Rozwoju Społeczeństwa Informacyjnego z Warszawy, za różnorodność form pracy oraz ilość partnerów lokalnych biblioteki.
Źródło: http://pinczow.biblioteka-publiczna.pl/