swietokrzyskie.info

Wtorek, 23 czerwca 2026, Do końca roku 191 dni Imieniny: Albina, Wandy, Zenona

Wiadomosci

Bokserzy lubią "brąz".

Dodane: Agnieszka Data: 2013-12-12 13:18:27 (czytane: 23456)  Wersja do druku

Bardzo dobrze wypadli pięściarze naszego klubu pięściarskiego BMUKS "Ring" Busko-Zdrój na ważnych zawodach - międzynarodowym turnieju w Krakowie, Pucharze Polski Juniorów w Nowym Dworze Mazowieckim i Mistrzostwach Polski Młodzików w Poznaniu.

Brązowy medal na II Oficjalnych Mistrzostwach Polski Młodzików im. Pawła Szydły, które odbyły się w Poznaniu wywalczył Maciej Kielar. Rywalizował on w kategorii 54 kilogramów.

Brązowy medal wywalczył również Marcin Marcinkowski w kategorii 56 kilogramów na zawodach Pucharu Polski Juniorów w Nowym Dworze Mazowieckim. Kamil Lamczyk w wadze 75 kilogramów dotarł do ćwierćfinału, podobnie jak Patryk Głuch w kategorii 60 kilogramów. Drużynowo w Pucharze Polski buski klub uplasował się na ósmej pozycji w klasyfikacji drużynowej.

 boks_braz.jpg
Na zdjęciu Maciej Kielar z trenerem Zdzisławem Patalitą. (Fot. Mariusz Karczewski)

Na trzydniowym XXXI Międzynarodowym Turnieju Bokserskim o Złotą Rękawicę Wisły w Krakowie walczyli zawodnicy z 40 klubów z Polski, Niemiec, Irlandii i Francji, w sumie rywalizowało ponad stu pięściarzy.

W tak mocnej stawce pięściarzy z naszego kraju i zagranicy dobrze spisali się zawodnicy z Buska-Zdroju. Patryk Głuch zdobył brązowy medal w kategorii 60 kilogramów. Po „brąz” sięgnął również Kamil Lamczyk w kategorii 75 kilogramów. Trener Zdzisław Patalita uznał ten rok za udany.

Jesteśmy niewielkim klubem i dopiero z 5 letnim stażem, a już mamy wiele sukcesów na ważnych turniejach i zawodach.

Zarząd Klubu BMUKS "Ring" serdecznie zaprasza zawodników, członków klubu na bokserską Wigilie, która odbędzie się 16 grudnia 2013 w Restauracji VIP Club.

Jednocześnie pragniemy przekazać najserdeczniejsze życzenia świąteczne dla wszystkich naszych sponsorów, kibiców i sympatyków.

Najszczersze życzenia.
Pięknych i radosnych nadchodzących Świąt Bożego Narodzenia,
Świąt spędzonych w rodzinnej atmosferze,
Abyście znaleźli dużo kolorowych prezentów pod zieloną choinką,
Świąt które, dadzą wam trochę radości i odpoczynku,
A co najważniejsze nadzieje na Nowy Rok,
Aby był dużo lepszy od obecnego.
ŻYCZY
Zarząd klubu bokserskiego BMUKS "Ring" Busko-Zdrój


  • Wiadomości z regionu
  • Aktualności
  • Sport
  • Kultura, rozrywka
  • Polityka

Uwaga: Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy.

  Komentarze (26)
     

--korpusik (2013-12-13 17:49:53)

Całe Województwo a nawet Żabiniec wie,że klub bokserski w Busku ma bardzo dobrą pakę.Ale meczów jest za mało a ludzie przychodzą na boks masowo.

-Zdzisław Patalita (2013-12-13 14:56:34)

Przepraszam Damiana Nowaka, który już zakończył przygodę z boksem ale w 2013r jest również klasyfikowany na 15 miejscu w wadze 60kg.
Gratuluję i pozdrawiam Cię.

-Zdzisław Patalita (2013-12-13 14:47:53)

Aktualnie w Polsce nasi zawodnicy zajmują miejsca:
3 Maciej Kielar, waga 54kg - młodzik
3 Marcin Marcinkowski, 56kg - junior
11 Kamil Lamczyk, 75kg - junior
12 Patryk Głuch, 60kg - junior
Gratuluję bo ciężko pracowali aby być na tym miejscu.

-Korpi (2013-12-13 14:05:51)

Brawo Kielar znam chłopaka fainy jest grzeczny i taki mistrz

-- (2013-12-13 08:36:58)

Kiedy kolejny mecz w Busku bo chce mi się iść na Lamczyka i Głucha jak walczą nad ich partneraminokaut wisi w powietrzu.

- (2013-12-12 16:53:54)

Werdykt pozostawiamy do oceny widzom .

XXXI Międzynarodowy Turniej Bokserski o Złotą Rękawicę Wisły
60kg GŁUCH Patryk (Ring Busko-Zdrój) vs DUFFY Dylan (Antrim - IRL) Mistrz Irlandi

youtu.be/iQzvuO3O0j4

-Rudek (2013-12-12 16:48:32)

Chodzę na ich walki uważam ,ze jest w Busku za mało meczów i turniejów dlaczego?.Przecież macie swój ring. Lamczyk,Głuch Marcinkowski, to zawodnicy,znani w całej Polsce tak jak Nowak i Kaszuba.

-Flek (2013-12-12 16:39:03)

Tylko patrzeć jak w 2014 r sięgną po srebro i złoto.Z całego serca im tego życzymy.Trenują ostro.

- (2013-12-12 16:32:50)

youtube.com/watch?v=iQzvuO3O0j4&feature=youtu.be

-Zarząd Klubu (2013-12-12 16:25:03)

Bokserska Wigilia odbędzie się w Restauracji VIP Club w Busku Zdroju przy ulicy Partyzantów 27 o godzinie 17:00. Gratulujemy zawodnikom i trenerom wysokich wyników ( 8 miejsca w Polsce na ponad 200 klubów i kilkuset zawodników zrzeszony w PZB)oraz licznych zwycięstw i medali. Serdecznie dziękujemy władzom i sponsorom za opiekę i wsparcie.

-Puchar Polski (2013-12-12 15:58:16)

W dniach 20-24.22.2013r. w Nowym Dworze Mazowieckim odbył się Puchar Polski Juniorów w boksie.

KLASYFIKACJA KLUBOWA

1.Boks Poznań 48 pkt.
2.Champion Nowy Dwór Mazowiecki 36 pkt.
3.UKS Boxing Sokółka 33 pkt.
4.UKS Śląsk Ruda Śląska 30 pkt.
5.Sport Club Lublin 27 pkt.
Legia Warszawa 27 pkt.
RUSHH Kielce 27 pkt.
[b]8.Ring Busko Zdrój 21 pkt.[/b]

<< poprzednie 15

Nasz patronat

Data: 2026-06-27, godz:

Międzynarodowy Festiwal Muzyczny im. Krystyny Jamroz w Busku-Zdroju

Buskie Samorządowe Centrum Kultury zaprasza na XXXII Międzynarodowy Festiwal Muzyczny im. Krystyny Jamroz, który odbędzie się w dniach od 27 czerwca do 5 lipca w Busku-Zdroju. Wydarzenie od lat przyciąga miłośników muzyki klasycznej i stanowi jedno z najważniejszych wydarzeń kulturalnych w regionie. Sprawdźcie program tegorocznego festiwalu.



Wróć do góry