swietokrzyskie.info

Wtorek, 23 czerwca 2026, Do końca roku 191 dni Imieniny: Albina, Wandy, Zenona

Wiadomosci

Bokserzy lubią "brąz".

Dodane: Agnieszka Data: 2013-12-12 13:18:27 (czytane: 23457)  Wersja do druku

Bardzo dobrze wypadli pięściarze naszego klubu pięściarskiego BMUKS "Ring" Busko-Zdrój na ważnych zawodach - międzynarodowym turnieju w Krakowie, Pucharze Polski Juniorów w Nowym Dworze Mazowieckim i Mistrzostwach Polski Młodzików w Poznaniu.

Brązowy medal na II Oficjalnych Mistrzostwach Polski Młodzików im. Pawła Szydły, które odbyły się w Poznaniu wywalczył Maciej Kielar. Rywalizował on w kategorii 54 kilogramów.

Brązowy medal wywalczył również Marcin Marcinkowski w kategorii 56 kilogramów na zawodach Pucharu Polski Juniorów w Nowym Dworze Mazowieckim. Kamil Lamczyk w wadze 75 kilogramów dotarł do ćwierćfinału, podobnie jak Patryk Głuch w kategorii 60 kilogramów. Drużynowo w Pucharze Polski buski klub uplasował się na ósmej pozycji w klasyfikacji drużynowej.

 boks_braz.jpg
Na zdjęciu Maciej Kielar z trenerem Zdzisławem Patalitą. (Fot. Mariusz Karczewski)

Na trzydniowym XXXI Międzynarodowym Turnieju Bokserskim o Złotą Rękawicę Wisły w Krakowie walczyli zawodnicy z 40 klubów z Polski, Niemiec, Irlandii i Francji, w sumie rywalizowało ponad stu pięściarzy.

W tak mocnej stawce pięściarzy z naszego kraju i zagranicy dobrze spisali się zawodnicy z Buska-Zdroju. Patryk Głuch zdobył brązowy medal w kategorii 60 kilogramów. Po „brąz” sięgnął również Kamil Lamczyk w kategorii 75 kilogramów. Trener Zdzisław Patalita uznał ten rok za udany.

Jesteśmy niewielkim klubem i dopiero z 5 letnim stażem, a już mamy wiele sukcesów na ważnych turniejach i zawodach.

Zarząd Klubu BMUKS "Ring" serdecznie zaprasza zawodników, członków klubu na bokserską Wigilie, która odbędzie się 16 grudnia 2013 w Restauracji VIP Club.

Jednocześnie pragniemy przekazać najserdeczniejsze życzenia świąteczne dla wszystkich naszych sponsorów, kibiców i sympatyków.

Najszczersze życzenia.
Pięknych i radosnych nadchodzących Świąt Bożego Narodzenia,
Świąt spędzonych w rodzinnej atmosferze,
Abyście znaleźli dużo kolorowych prezentów pod zieloną choinką,
Świąt które, dadzą wam trochę radości i odpoczynku,
A co najważniejsze nadzieje na Nowy Rok,
Aby był dużo lepszy od obecnego.
ŻYCZY
Zarząd klubu bokserskiego BMUKS "Ring" Busko-Zdrój


  • Wiadomości z regionu
  • Aktualności
  • Sport
  • Kultura, rozrywka
  • Polityka

Uwaga: Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy.

  Komentarze (26)
     

-Gigant (2013-12-17 21:24:39)

Bo nasi bokserowie nie chwalą się a zwyciężają zdobywają dla miasta:medale i tytuły mistrzowskie od województwa w wzwyż .Wielkie tytuły i sławetne medale jakich nasze miasto nie miało od lat 50-ciu.Chwała Wam chłopcy za to brawa dla trenerów.Gratulacje dla Starosty Burmistrza Sponsoringu,Zarządu Klubu wielkie brawa i Sto lat.

-Roman (2013-12-17 14:29:54)

są coraz bliżej złota wiemy,że srebro już mieli dwukrotnie

-Zarząd Klubu Ring (2013-12-15 15:32:45)

Od czasu powstania Klubu Telewizja Ponidzie zamieszczała nagrania z wszystkich ważniejszych zawodów bokserskich w naszym mieście a zwłaszcza wielodniowe i wielogodzinne relacje z Gwardyjskich Mistrzostw Polski,które na stałe weszły do kalendarza Polskiej Federacja Sportu "Gwardia "Relacje z tych Mistrzostw kręcone były na żywo profesjonalnym sprzętem przez Pana Marka Ciszewskiego i innych operatorów TV Ponidzie.Pod informacją o ostatnich mistrzostwach odnotowaliśmy ponad 15 tysięcy wejść internautów.Liczne Kluby przyjeżdżają do nas bo Buszczanie tworzą atmosferę gościnności i serdeczności a obsługa jaką nieodpłatnie zabezpiecza nam TV Ponidzie jest profesjonalna.Nie znaczy to wcale,że informacje należy zamieszczać szybciej.Z rozmów z kibicami wynika ,że najbardziej interesują i cieszą ich fragmenty bądź całe walki
( dobrze nagrane ) naszych zawodników zamieszczane pod tekstem.

-do- Leon (2013-12-15 14:33:40)

Moja mądrości kochana jeśli boks nie jest sportem to ty jesteś 0 albo nawet mniej niż O.

-kibic (2013-12-14 22:57:26)

to nie był komentarz do klubu,bo strone znam i tylko do redakcji, która pisze w szybszym tempie artykuły o targowiskach, sylwestrach itp. a sukcesy sportowe młodzieży z powiatu jakby mniej ważne

-do kibic (2013-12-14 14:39:14)

kibic - jak kibicujesz to informacje na bieżąco są na stronie klubu i stronach PZB , ta strona jest prywatna i nie od klubu zależy kiedy będą umieszczone informacje.

- (2013-12-14 14:09:52)

boks nie można nazwać sportem!

- (2013-12-14 14:04:49)

Wyniki Ringu są budujące. Osiagnięte po bardzo ciężkich i morderczych treningach.Trenerzy i zawodnicy wkładają serce by dobrze przygotować się na 2014 r,który otworzą Mistrzostwa Okręgu Świętokrzyskiego.Czy poprawimy wynik tego roku?oby tak było .Wydaje mi się,że mamy duże szanse.Inni też nie śpią.RUSHH,KSZO,Ostrowiec to świetne i stare kluby.Nie możemy popadać w samouwielbienie gdyż: trening,trening i jeszcze raz trening czyni mistrza.

-do kibic (2013-12-14 12:51:33)

Naucz się czytać ze zrozumieniem dopiero komentuj.Opóźnienia to już inna broszka

---- (2013-12-14 10:28:20)

gratulacje dla bokserów, to ciężki sport wymagający treningu i wyrzeczeń

-kibic (2013-12-14 09:31:44)

takie wielkie sukcesy a artykuł tyle po fakcie. Dobrze, że trener dopisał to co najważniejsze, bo trzecie miejsca w kraju na tak wielu zawodników to naprawdę duże osiągnięcie.

-- (2013-12-13 22:17:07)

Dobrze Patalita napisał,ze to zasługa zawodników.Oni faktycznie ciężko trenują.

-- (2013-12-13 21:45:00)

pokażcie nagrania z tych zwycięskich walk

- (2013-12-13 19:00:45)

Nie wola tylko lubią.

-Karola z Olkusza (2013-12-13 18:01:07)

Wolą brąz? Oni woleli by złoto od którego dzieli ich dwa kroki,pierwszy srebro a drugi złoto.Rok 2014 może być takim rokiem w co wierzę i takie życzenia im przesyłam.

Nasz patronat

Data: 2026-06-27, godz:

Międzynarodowy Festiwal Muzyczny im. Krystyny Jamroz w Busku-Zdroju

Buskie Samorządowe Centrum Kultury zaprasza na XXXII Międzynarodowy Festiwal Muzyczny im. Krystyny Jamroz, który odbędzie się w dniach od 27 czerwca do 5 lipca w Busku-Zdroju. Wydarzenie od lat przyciąga miłośników muzyki klasycznej i stanowi jedno z najważniejszych wydarzeń kulturalnych w regionie. Sprawdźcie program tegorocznego festiwalu.



Wróć do góry