swietokrzyskie.info

Wtorek, 23 czerwca 2026, Do końca roku 191 dni Imieniny: Albina, Wandy, Zenona

Wiadomosci

Uroczyste przekazanie samochodu gaśniczego dla OSP Młyny

Dodane: Agnieszka Data: 2013-11-26 14:59:54 (czytane: 15994)  Wersja do druku

W sobotę 23 listopada na placu przed remizą Ochotniczej Straży Pożarnej w Młynach odbyło się uroczyste przekazanie nowego lekkiego samochodu ratowniczo-gaśniczego Ford Transit dla jednostki OSP Młyny.

Zabudowę wykonała firma „Dragon” z Dąbrowy Górniczej. Nowy samochód zastąpił 32 - letniego poczciwego Żuka. Koszt zakupu samochodu wyniósł 127 800 zł.  Zakup był możliwy dzięki zaangażowaniu środków UMiG w Busku – Zdroju w wysokości 77800 zł oraz ZG ZOSP RP - 50000 zł.

osp_mlyny_samochod004.jpg

Uroczystego poświęcenia samochodu dokonał proboszcz parafii Szaniec ks. Marek Tazbir. Zaszczytną rolę chrzestnych pełnili burmistrz Miasta i Gminy Busko - Zdrój Waldemar Sikora oraz poseł na Sejm RP, Prezes Zarządu Oddziału Wojewódzkiego ZOSP RP druh Mirosław Pawlak. Uroczystego przecięcia wstęgi dokonali:

  • Waldemar Sikora – Burmistrz Miasta i Gminy Busko – Zdrój

  • bryg. Kazimierz Ścibiło – Komendant KP PSP w Busku – Zdroju

  • Jerzy Kolarz – Starosta buski, Prezes ZOP ZOSP RP w Busku – Zdroju

  • Marian Kopała – właściciel zakładu METAL-KOP

  • dh. Marek Gręda – Prezes Zarządu OSP Młyny.

    osp_mlyny_samochod001.jpg 

    osp_mlyny_samochod003.jpg

Następnie burmistrz Waldemar Sikora przekazał kluczyki od nowego nabytku prezesowi Markowi Grędzie, który przekazał je kierowcy – konserwatorowi dh. Tomaszowi Koźbiałowi. Zaprezentował on walory przekazanego pojazdu. Samochód posiada min. zabudowę  kontenerową, belkę świetlną, lampy stroboskopowe, falę świetlną, wyciągarkę, wzmocnioną tylną oś, agregat prądotwórczy, sprzęt łączności radiowej, klimatyzację. Jednostka ochotniczej straży uzupełniła dodatkowo wyposażenie samochodu własnym sprzętem ratowniczym.

osp_mlyny_samochod002.jpg

Druhowie otrzymali z rąk Burmistrza promesę na zakup agregatu wysokociśnieniowego wodno-pianowego, który będzie zamontowany w samochodzie na początku grudnia.

Druhowie OSP Młyny serdecznie dziękują wszystkim osobom  zaangażowanym w pozyskanie przez naszą jednostkę pojazdu.

/OSP/


  • Wiadomości z regionu
  • Aktualności
  • Sport
  • Kultura, rozrywka
  • Polityka

Uwaga: Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy.

  Komentarze (8)
     

- (2013-11-28 12:39:40)

Włodarze z Szańca obiecywali chodniki np.po drodze do kościoła i co nic nie robią a wybory wkrótce. Zapamietamy to że nic nie zrobiliście.Może trzeba iść na nauki do Młyn

-cccc (2013-11-27 15:12:36)

Brawa dla pana radnego Grędy,chociaż jeden w parafii Szanieckiej coś działa.

-podlizywanie (2013-11-27 11:13:33)

Teraz burmistrz się podlizuje przed wyborami. Trzeba to wykorzystać.

- (2013-11-27 07:34:39)

Gratuluję jednostce OSP Młyny nowego nabytku! Tak trzymać dalej!

- (2013-11-26 23:14:09)

teraz narzekajcie i marudźcie. Temu nie, tamtemu nie! Gratuluję druhom z OSP Młyny zaangażowania i realizacji planów. A innym niech żal ..... ściska! Ruszyć się a nie marudzić!

-burek (2013-11-26 21:59:24)

do kościoła czy nie idą wybory, teraz wszyscy powinni korzystać bo to jest szansa dla mało aktywnej remizy. Zacznijcie chodzić druhowie teraz nikt wam nie odmówi.. Młyny pomyślały i gratulacje.

- (2013-11-26 17:39:29)

kto chodzi ten wychodzi, oczywiście są lepsze jednostki, ale tylko KSRG

- (2013-11-26 15:53:08)

komu oni dali samochod przeciez sa w powiecie inne i naprawde czynne jednostki ktorym by on sluzyl do akcji a nie do kosciola! !

Nasz patronat

Data: 2026-06-27, godz:

Międzynarodowy Festiwal Muzyczny im. Krystyny Jamroz w Busku-Zdroju

Buskie Samorządowe Centrum Kultury zaprasza na XXXII Międzynarodowy Festiwal Muzyczny im. Krystyny Jamroz, który odbędzie się w dniach od 27 czerwca do 5 lipca w Busku-Zdroju. Wydarzenie od lat przyciąga miłośników muzyki klasycznej i stanowi jedno z najważniejszych wydarzeń kulturalnych w regionie. Sprawdźcie program tegorocznego festiwalu.



Wróć do góry