W sobotę 23 listopada na placu przed remizą Ochotniczej Straży Pożarnej w Młynach odbyło się uroczyste przekazanie nowego lekkiego samochodu ratowniczo-gaśniczego Ford Transit dla jednostki OSP Młyny.
Zabudowę wykonała firma „Dragon” z Dąbrowy Górniczej. Nowy samochód zastąpił 32 - letniego poczciwego Żuka. Koszt zakupu samochodu wyniósł 127 800 zł. Zakup był możliwy dzięki zaangażowaniu środków UMiG w Busku – Zdroju w wysokości 77800 zł oraz ZG ZOSP RP - 50000 zł.
Uroczystego poświęcenia samochodu dokonał proboszcz parafii Szaniec ks. Marek Tazbir. Zaszczytną rolę chrzestnych pełnili burmistrz Miasta i Gminy Busko - Zdrój Waldemar Sikora oraz poseł na Sejm RP, Prezes Zarządu Oddziału Wojewódzkiego ZOSP RP druh Mirosław Pawlak. Uroczystego przecięcia wstęgi dokonali:
Waldemar Sikora – Burmistrz Miasta i Gminy Busko – Zdrój
bryg. Kazimierz Ścibiło – Komendant KP PSP w Busku – Zdroju
Jerzy Kolarz – Starosta buski, Prezes ZOP ZOSP RP w Busku – Zdroju
Marian Kopała – właściciel zakładu METAL-KOP
dh. Marek Gręda – Prezes Zarządu OSP Młyny.
Następnie burmistrz Waldemar Sikora przekazał kluczyki od nowego nabytku prezesowi Markowi Grędzie, który przekazał je kierowcy – konserwatorowi dh. Tomaszowi Koźbiałowi. Zaprezentował on walory przekazanego pojazdu. Samochód posiada min. zabudowę kontenerową, belkę świetlną, lampy stroboskopowe, falę świetlną, wyciągarkę, wzmocnioną tylną oś, agregat prądotwórczy, sprzęt łączności radiowej, klimatyzację. Jednostka ochotniczej straży uzupełniła dodatkowo wyposażenie samochodu własnym sprzętem ratowniczym.
Druhowie otrzymali z rąk Burmistrza promesę na zakup agregatu wysokociśnieniowego wodno-pianowego, który będzie zamontowany w samochodzie na początku grudnia.
Druhowie OSP Młyny serdecznie dziękują wszystkim osobom zaangażowanym w pozyskanie przez naszą jednostkę pojazdu.
/OSP/