swietokrzyskie.info

Wtorek, 23 czerwca 2026, Do końca roku 191 dni Imieniny: Albina, Wandy, Zenona

Wiadomosci

Honorowy Obywatel Miasta i Gminy Busko-Zdrój

Dodane: Milena Data: 2013-11-22 09:28:02 (czytane: 15882)  Wersja do druku

Rada Miejska nadawać będzie tytuł Honorowego Obywatela Miasta i Gminy Busko-Zdrój. Z inicjatywy burmistrza uchwałę w tej sprawie podjęto na listopadowej sesji rady.

Tytuł ten stwarza możliwość wyróżnienia i uhonorowania tych osób, które swą aktywną postawą i działaniem wspierają gminę i jej mieszkańców przyczyniając się do rozwoju społeczno-gospodarczego gminy, zabiegają o jej dobry wizerunek w kraju i za granicą oraz popularyzują dorobek i wiedzę o gminie.

Z inicjatywą o nadanie tytułu wystąpić mogą: grupa radnych w liczbie co najmniej 7 osób, burmistrz miasta i gminy Busko-Zdrój oraz mieszkańcy miasta i gminy Busko-Zdrój w liczbie 100 osób. Inicjatywa powinna mieć formę pisemnego wniosku skierowanego do Rady Miejskiej. Wniosek winien zawierać: określenie wnioskodawcy, dane o kandydacie, uzasadnienie zawierające określenie zasług kandydata i podpisy wnioskodawców-inicjatorów. Wniosek taki podlega zaopiniowaniu przez zespół radnych, który tworzą: przewodniczący Rady Miejskiej, wiceprzewodniczący Rady Miejskiej, przewodniczący komisji stałych rady, przewodniczący klubów radnych. Wzór wniosku jest załącznikiem do regulaminu nadawania Honorowego Obywatelstwa Miasta i Gminy Busko-Zdrój.

Honorowe obywatelstwo nadaje rada w drodze uchwały w głosowaniu jawnym zwykłą większością głosów. Osoba, której nadano tytuł otrzymuje Akt Nadania Honorowego Obywatelstwa Miasta i Gminy Busko-Zdrój oraz medal okolicznościowy. Honorowy Obywatel zostaje wpisany do Księgi Honorowych Obywateli Miasta i Gminy Busko-Zdrój. Akt nadania Honorowego Obywatelstwa oraz medal okolicznościowy wręcza wyróżnionemu przewodniczący rady i burmistrz na sesji lub innych uroczystościach gminnych. Honorowe obywatelstwo może być nadane tej samej osobie tylko raz.

Źródło: http://www.umig.busko.pl/

  • Wiadomości z regionu
  • Aktualności
  • Sport
  • Kultura, rozrywka
  • Polityka

Uwaga: Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy.

  Komentarze (21)
     

-Warunek: w kraju i za granicą... (2013-11-24 21:52:14)

to chyba nikt nie spełnia tego warunku. Wniosek może podpisać 5.000 mieszkańców, a zostanie negatywnie rozpatrzony przez 7 osób. Ot i demokracja. Kiedyś jeden gościu, który nazywał się Wissarionowicz (jak ktoś nie wie to był to Stalin) mawiał, że nie jest ważne jak kto głosuje, ale jest ważne kto te glosy liczy.

-do Mileny (2013-11-24 21:07:18)

Mileno przepraszam,w innym miejscu zamieściłem mój wpis.Przepraszam Mileno,kajam się.

-uwaga (2013-11-24 21:03:16)

uwaga!!!Milena ma kontakty z klerykami,przed minutą wykasowała mój wpis.

-busko (2013-11-24 20:45:44)

kto jest fundatorem tej wątpliwie potrzebnej statuetki.Z tym wiążą się koszty(projekt autora,odlew czyli wykonanie)koszt około dwa i pl tysiąca do czterech +organizacja imprezy,następne ok 12 000 tyś plus zakończenie imprezki w knajpie w BSCK ok 5 000 tyś.Cała taka imprezka zamknie się w granicach 20 000tyś.Czy stać nas jako mieszkańców na taki zbytek.Ja jako mieszkaniec się na to nie zgadzam.Uważajcie radni zaraz wybory.

-(##) (2013-11-24 20:33:52)

pierwszego ukrytego sekretarza dawnej PZPR Leszka Gadawskiego na układowca roku w Busku.

-już wiem (2013-11-24 20:19:39)

już wiem zostaną nimi ci co spaprali nam nasze miasto lub 99% kulawka ze Zbludowic Bożentyna K.P.pracownica z Kielc.I takie jeszcze pytanko,co z tymi którzy nie mają za co wykupić leków(jedzenie znajdują w śmietniku)Potrzebne nam igrzyska jak w kraju bida?Sikora puknij się w ten głupi łeb,zastanów się tak naprawdę co ty robisz.Zajmij się czymś innym,nie dziel mieszkańców jak to robił Wąsowicz.Zaraz ludzie zaczną ci życzyć drugiego zawału.Skończ z tymi głupimi pomysłami.te pomysły to twój chory pomysł.

- (2013-11-24 17:07:54)

A może by tak Sikore mianować, bidula tak się starał.......

-busko proponuje (2013-11-24 12:20:33)

moja propozycja wygra-gwarantuję.1)tatuś biznesmen Rydzyk.2)agent Tomek.3)Macierewicz.4)Kaczor-Kaczyński.5)nawiedzona z SANATO Gadawska.6)piękny dowcipny i mądry nasz ukochany(jak przywódca w Korei)Waldi Sikora.7)idiota-pomysłodawca tablicy 150 rocznicy powstania-umieszczenie tablicy w Busku,które nigdy nie miało żadnej tradycji,ani powstańczej,ani wyzwoleńczej w pow.buskim.8)człowieka który rozwalił Busko i mieszkańców Buska,który zabił miejsce zabaw i uciech naszych dzieci i wnuków,kogoś kto podzielił społeczeństwo-ryżego Wąsowicza.9)Przydupnika Wąsowicza gamonia Lasaka.G.10)nieroba Miodowicza.

-- (2013-11-24 11:39:07)

proponuję- wąsatka,witię,adamuśka zgrane i znane już karty

- (2013-11-23 13:23:41)

Czy to ten detektyw ?

-COOL (2013-11-23 10:50:30)

JESTEM ZA COLOMBEM !!!!!!!!!!!

-Franek Dolas (2013-11-23 07:49:41)

Marek Nowak - Colombo powinien zapoczątkować nadawanie tego jakże zacnego tytułu.

-Jerzy (2013-11-22 21:33:26)

Proponuję A Jarubasa

-Wychodek (2013-11-22 19:58:28)

Ten co pisze o wychodku oglądałem to na internecie jego poziom to robienie kupy w lesie

-oo7 (2013-11-22 19:43:11)

A ja dodam jeszcze zeby zlikwidować handel na chodniku w rejonie rynku. Mesek chyba cały swój towar wystawia poza sklep.

Nasz patronat

Data: 2026-06-27, godz:

Międzynarodowy Festiwal Muzyczny im. Krystyny Jamroz w Busku-Zdroju

Buskie Samorządowe Centrum Kultury zaprasza na XXXII Międzynarodowy Festiwal Muzyczny im. Krystyny Jamroz, który odbędzie się w dniach od 27 czerwca do 5 lipca w Busku-Zdroju. Wydarzenie od lat przyciąga miłośników muzyki klasycznej i stanowi jedno z najważniejszych wydarzeń kulturalnych w regionie. Sprawdźcie program tegorocznego festiwalu.



Wróć do góry