swietokrzyskie.info

Wtorek, 23 czerwca 2026, Do końca roku 191 dni Imieniny: Albina, Wandy, Zenona

Wiadomosci

XVII Puchar Polski WU-SHU

Dodane: Milena Data: 2013-11-18 16:35:00 (czytane: 16181)  Wersja do druku

W dniach od 15 do 17 listopada 2013 roku odbył się XVII PUCHAR POLSKI WU-SHU w Hali Arena Ursynów przy ulicy Pileckiego 122 w Warszawie. Zawody Kung-Fu zgromadziły ok. 270 zawodników z naszego kraju oraz zawodników z Rosji, Białorusi i Słowacji.

Najmniej liczna była 5 osobowa reprezentacja Buskiego Klubu Kung-Fu Yantai. Mimo to  młodzi zawodnicy zdobyli łącznie 10 medali (6 złotych , 1 srebrny, 3 brązowe). Turniej był podzielony na konkurencje walk, które odbywały się na platformie (Leitai – ring na podwyższeniu bez lin), w formule Full contact , Qingda.

Odbyły się również zawodowe walki Sanda z zawodnikami z Rosji oraz  w konkurencji form tradycyjnych i sportowych. Turniej rozgrywał się jednocześnie na trzech planszach.

Puchar_Polski_WU_SHU001.jpg 

Puchar_Polski_WU_SHU003.jpg 

Puchar_Polski_WU_SHU002.jpg 

W Qingda 9/10 lat w wadze 33 /34 kg Konrad Gołuzd okazał się bezkonkurencyjny - osiągając po dogrywce w finałowej walce zwycięstwo. Należy wspomnieć, że zdobył jeszcze srebrny medal w formach z szablą oraz brąz w formach ręcznych północnych.

W Qingda 12/13 lat 11 letni Krzysztof Obara wywalczył brązowy medal. Istnym hattrickiem  wykazał się 12 letni Piotr Bezak  zdobywając 3 złote medale -w konkurencji Form (toulu) ręcznych północnych z szablą i włócznią.

Dwa złote medale zdobył 9 letni Wiktor Łukasik w konkurencji form ręcznych północnych i formach z szablą . Brązowy medal w konkurencji form ręcznych północnych zdobyła 18 letnia Agata Bezak.

Puchar_Polski_WU_SHU005.jpg 

Puchar_Polski_WU_SHU008.jpg

Puchar_Polski_WU_SHU006.jpg

Prezes Buskiego Klubu Kung- fu Yantai a zarazem trener  tradycyjnego Kung-fu Andrzej Cupryjak-Socha w imieniu swoim, zarządu, zawodników składa  podziękowania rodzicom, Urzędowi Miasta i Gminy Busko- Zdrój na czele z Burmistrzem Panem Waldemarem Sikorą, firmie Biuro Ubezpieczeń- Jarosław Grabda, dyrektorowi Samorządowego Gimnazjum Andrzejowi Skuberze. Drodzy Państwo bez waszej pomocy ten sukces nie byłby możliwy. Dziękujemy…


  • Wiadomości z regionu
  • Aktualności
  • Sport
  • Kultura, rozrywka
  • Polityka

Uwaga: Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy.

  Komentarze (1)
     

- (2013-11-20 17:08:07)

brawo Andrzej! myślę że zostaniesz poraz kolejny trenerem roku

Nasz patronat

Data: 2026-06-27, godz:

Międzynarodowy Festiwal Muzyczny im. Krystyny Jamroz w Busku-Zdroju

Buskie Samorządowe Centrum Kultury zaprasza na XXXII Międzynarodowy Festiwal Muzyczny im. Krystyny Jamroz, który odbędzie się w dniach od 27 czerwca do 5 lipca w Busku-Zdroju. Wydarzenie od lat przyciąga miłośników muzyki klasycznej i stanowi jedno z najważniejszych wydarzeń kulturalnych w regionie. Sprawdźcie program tegorocznego festiwalu.



Wróć do góry