swietokrzyskie.info

Środa, 24 czerwca 2026, Do końca roku 190 dni Imieniny: Danuty, Jana, Janiny

Wiadomosci

Pikieta pod pomnikiem braterstwa broni w Busku-Zdroju (video)

Dodane: admin Data: 2013-11-10 11:33:19 (czytane: 40664)  Wersja do druku

W niedzielę 10 listopada członkowie i sympatycy Klubu Gazety Polskiej w Busku-Zdroju pikietowali pod pomnikiem braterstwa broni w Busku.

"Nie możemy pozwolić, żeby taki pomnik stał w Busku"
Na pikietę z flagami i transparentami przyszło ok. 20 osób. Zebranych powitała przewodnicząca Klubu GP Katarzyna Gadawska. "Żądamy usunięcia symbolu zniewolenia Polski z przestrzeni publicznej naszego miasta" , "Nie możemy pozwolić, żeby taki pomnik stał w Busku, nie zgadzamy się również na to, aby w Busku były ulice zbrodniarzy..." to główne hasła niedzielnej pikiety.

pikieta02.jpg 


Co ma Donald do pomnika - czyli na kolanach przed Putinem
...
Głos zabrał również Poseł PiS Tomasz Kaczmarek, dziękując przewodniczącej za inicjatywy patriotyczne i społeczne, które Klub Gazety Polskiej organizuje w naszym mieście.
"Ten haniebny pomnik, który znajduje się w Busku, z czerwoną gwiazdą, obrazuje dzisiejszą sytuację polityczną w Polsce..." powiedział Poseł Kaczmarek.   "Donald Tusk nie chce oddać hołdu polskim bohaterom, a na kolanach klęczy przed pułkownikiem Putinem..." stwierdził Poseł, globalnie podchodząc do sprawy - nawiązał do katastrofy pod Smoleńskiem.

pikieta01.jpg

Petycja do władz miasta
Jolanta Sadkowska odczytała apel do władz miasta z wnioskiem o usunięcie pomnika i zmianę nazw kilku buskich ulic. "Pomijając zupełny brak estetyki tego pomnika, przypominającego zaciśniętą pięść, chcemy przypomnieć, że pomnik ten utrwalając braterstwo broni z Armią Czerwoną, utrwala kłamstwo historyczne i wprowadza w błąd młode pokolenie, a jednocześnie upokarza ludzi, których bliscy czy członkowie rodzin oddali swoje życie, w wyniku sowieckiej okupacji i w okresie terroru stalinowskiego"

pikieta03.jpg

 

Tradycyjna polska gęś
Na zakończenie pikiety przewodnicząca buskiego Klubu GP zaprosiła pikietujących do Pensjonatu Sanato na tradycyjną polską  pieczoną gęś .

O godz. 17:30 w Pensjonacie Sanato, sympatycy i członkowie Klubu GP  spotkali się z  gościem specjalnym, redaktorem portali internetowych Niezalezna.pl i Gazety Polskiej, Cezarym Gmyzem i posłem PiS Tomaszem Kaczmarkiem . 

Zobacz video:

pikieta_gp500.jpg
kliknij i oglądaj

 

Zapraszamy do dyskusji na naszym czacie:   www.czat.tbu.pl

 

MC


  • Wiadomości z regionu
  • Aktualności
  • Sport
  • Kultura, rozrywka
  • Polityka

Uwaga: Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy.

  Komentarze (161)
     

- (2013-11-10 16:40:47)

a jaka ta ges zywa czy zdechla bo pieczona w jaki sposob a kaczmarek bedzie to kaczynskiemu tez zostawcie bo jak kaczmarek pojedzie to kaczynski sie upomni o ges w warszwie a ja moge wpasc po autograf gesi

-hahhaha (2013-11-10 16:36:35)

14 osób w tym 7 przypadkowych ha ha ha

-666 (2013-11-10 16:17:42)

powiedzcie mi co jest w tym pomniku nieprawdziwego czy zafałszowanego?

- (2013-11-10 15:34:08)

sporo ludzi. połowa to przechodnie z mickiewicza? czyli 4 osoby?

-kucharz (2013-11-10 14:26:31)

To będzie jedna gęś, czy kilka gęsi? Bo jak jedna to wiele osób jej nie spróbuje. Chyba że pikieta jest przewidziana na góra 5-6 osób lub nie dla każdego gęś a tylko dla najbardziej hałaśliwych. :(

-vi (2013-11-10 13:57:56)

wyjątkowo jestem za !!!!

- (2013-11-10 13:15:56)

a gęś będzie w jakim sosie?

-Dionizy Złotopolski (2013-11-10 12:54:01)

I sierpem i młotem czerwoną hołotę!

-tak na oko to pikieta potrwa z 10 minut (2013-11-10 12:48:00)

o 15.00 zbiórka, o 15.05 pikieta, o 15.15 (żeby zdążyć na 15.30) wymarsz na gęś

-p21 (2013-11-10 12:39:46)

w krótko mówiąc -usunąć- jestem za!

- (2013-11-10 12:20:11)

Ciekawa i słuszna poniekąd inicjatywa, ale ... ale jak znam życie to niestety nie tych ludzi... nie tego środowiska, tylko zniechęcić i zrazić innych mogą do dobrej sprawy jaką jest dekomunizacja w i usuniecie pomników czerwonoarmistów znanych najczęściej z tego co przedstawił ostatnio pewien artysta w Gdańsku czyli zgwałceń kobiet.

Wydaje się, że towarzystwo to dużo dobrego by uczyniło gdyby siedziało cicho i ludziom się na oczy nie pokazywało. Oj ile by wtedy oni prawdopodobnie dobrego dla społeczności w której żyją uczynili.
Analogicznie do sytuacji z jednym szefem dużej partii. :)

A tak to tylko dużo pokrzyczą, hałasu narobią, "poplują" bez sensu na takich i owakich, na tamto i siamto, czym ludzi od dobrej inicjatywy i pomysłu tylko odwiodą i odstraszą.
Nie zdziwiłbym się, jakby jeszcze na ten przykład doszli do wniosku i przekonania ze są jedynymi słusznymi patriotami i Polakami w tym mieście i zapewne w promieniu co najmniej 50 km, co wszystko też najlepiej wiedzą oraz robią. Po czym na tym skończą i pójdą na gąskę... pozostawiając tylko po całej tej sprawie bajzel. Bo w końcu czemu nie... liczy się przecież hałas, by móc sobie pokrzyczeć, pomachanie chorągiewką, ogólna zabawa po prostu narobienie nic nie znaczącego zamieszania... a nie skuteczność. :)

<< poprzednie 15

Nasz patronat

Data: 2026-06-27, godz:

Międzynarodowy Festiwal Muzyczny im. Krystyny Jamroz w Busku-Zdroju

Buskie Samorządowe Centrum Kultury zaprasza na XXXII Międzynarodowy Festiwal Muzyczny im. Krystyny Jamroz, który odbędzie się w dniach od 27 czerwca do 5 lipca w Busku-Zdroju. Wydarzenie od lat przyciąga miłośników muzyki klasycznej i stanowi jedno z najważniejszych wydarzeń kulturalnych w regionie. Sprawdźcie program tegorocznego festiwalu.




Wróć do góry