swietokrzyskie.info

Wtorek, 23 czerwca 2026, Do końca roku 191 dni Imieniny: Albina, Wandy, Zenona

Wiadomosci

Punkt Selektywnej Zbiórki Odpadów Komunalnych

Dodane: Agnieszka Data: 2013-11-04 14:59:45 (czytane: 12198)  Wersja do druku

Urząd Miasta i Gminy w Busku-Zdroju informuje, że na składowisku odpadów w Dobrowodzie działa Punkt Selektywnej Zbiórki Odpadów Komunalnych, gdzie można dostarczyć we własnym zakresie poza terminami wyznaczonymi w harmonogramie odpady wielkogabarytowe, elektryczno - elektroniczne oraz niebezpieczne.

Punkt czynny jest od poniedziałku do piątku w godzinach od 07.00 do 15.00.

Zgodnie z Ustawą z dnia 29.07.2005 r. o zużytym sprzęcie elektrycznym i elektronicznym zabrania się demontażu zużytego sprzętu, obejmującego usunięcie z tego sprzętu składników niebezpiecznych, materiałów i części składowych poza zakładami przetwarzania, np. usunięcia agregatu z lodówki lub silnika z pralki czy też kineskopu z telewizora.

Osoby przeprowadzające demontaż zużytego sprzętu poza zakładem przetwarzania, podlegają karze grzywny w wysokości od 2 000 zł do 100 000 zł.

W związku z powyższym w Punkcie Selektywnej Zbiórki będą przyjmowane tylko urządzenia kompletne.

Źródło: www.umig.busko.pl


  • Wiadomości z regionu
  • Aktualności
  • Sport
  • Kultura, rozrywka
  • Polityka

Uwaga: Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy.

  Komentarze (2)
     

-And. (2013-11-04 17:52:25)

Dlaczego Unijne dyrektywy nie obowiązują w wynagrodzeniach za pracę lub stosunkiem ceny paliw do zarobków.
Niemiec ma 20 euro na godzinę to za paliwo stać go zapłacić 1,55 euro. polak ma 12 zł(3 euro) i musi wydać ponad 5 zł za litr. Gdzie ten unijny dobrobyt?
Dyrektywy obowiązują tylko w jedną stronę, więc ja mam w dup...ie całą tą unię i jej dyrektywy.

- (2013-11-04 17:39:12)

Niekompletne będą wywożone do lasu, bo jak złomiarz wyciągnie miedź żeby miał na kawałek chleba to resztę musi w nocy wynieść do lasu, rowu lub gdzieś w krzocory!
PORONIONY POMYSŁ.
Dopiero teraz będziemy zawaleni śmieciami, ha ha ha!

Nasz patronat

Data: 2026-06-27, godz:

Międzynarodowy Festiwal Muzyczny im. Krystyny Jamroz w Busku-Zdroju

Buskie Samorządowe Centrum Kultury zaprasza na XXXII Międzynarodowy Festiwal Muzyczny im. Krystyny Jamroz, który odbędzie się w dniach od 27 czerwca do 5 lipca w Busku-Zdroju. Wydarzenie od lat przyciąga miłośników muzyki klasycznej i stanowi jedno z najważniejszych wydarzeń kulturalnych w regionie. Sprawdźcie program tegorocznego festiwalu.



Wróć do góry