Punkt Selektywnej Zbiórki Odpadów Komunalnych
2013-11-04 14:59:45

Urząd Miasta i Gminy w Busku-Zdroju informuje, że na składowisku odpadów w Dobrowodzie działa Punkt Selektywnej Zbiórki Odpadów Komunalnych, gdzie można dostarczyć we własnym zakresie poza terminami wyznaczonymi w harmonogramie odpady wielkogabarytowe, elektryczno - elektroniczne oraz niebezpieczne.


Punkt czynny jest od poniedziałku do piątku w godzinach od 07.00 do 15.00.

Zgodnie z Ustawą z dnia 29.07.2005 r. o zużytym sprzęcie elektrycznym i elektronicznym zabrania się demontażu zużytego sprzętu, obejmującego usunięcie z tego sprzętu składników niebezpiecznych, materiałów i części składowych poza zakładami przetwarzania, np. usunięcia agregatu z lodówki lub silnika z pralki czy też kineskopu z telewizora.

Osoby przeprowadzające demontaż zużytego sprzętu poza zakładem przetwarzania, podlegają karze grzywny w wysokości od 2 000 zł do 100 000 zł.

W związku z powyższym w Punkcie Selektywnej Zbiórki będą przyjmowane tylko urządzenia kompletne.

Źródło: www.umig.busko.pl





https://swietokrzyskie.info/printnews.php?id=15321