swietokrzyskie.info

Wtorek, 23 czerwca 2026, Do końca roku 191 dni Imieniny: Albina, Wandy, Zenona

Wiadomosci

Porozumienie w sprawie budowy przeprawy mostowej na Wiśle

Dodane: Kasia Data: 2013-10-31 16:25:04 (czytane: 13188)  Wersja do druku

Mając na uwadze potrzebę kompleksowego rozwiązania problemów komunikacyjnych związanych z przekroczeniem rzeki Wisły, województwo świętokrzyskie i małopolskie podjęły decyzję o wspólnym zadaniu inwestycyjnym pn. 'Rozbudowa drogi wojewódzkiej nr 973 na odc. Busko Zdrój – Nowy Korczyn - Borusowa wraz z budową przeprawy mostowej na rz. Nidzie oraz rz. Wiśle'.

31 października (czwartek) o godz. 13.00 w Nowym Korczynie Marszałek Województwa Świętokrzyskiego Adam Jarubas i Marszałek Województwa Małopolskiego Marek Sowa podpisali porozumienie w sprawie budowy przeprawy mostowej. Gościem uroczystości był Tadeusz Kowalczyk, przewodniczący Sejmiku Województwa Świętokrzyskiego.

podpisanie_umowy_most001.JPG

podpisanie_umowy_most002.JPG

podpisanie_umowy_most003.JPG

podpisanie_umowy_most004.JPG



W związku z faktem, że porozumienie przewiduje, iż inwestorem zadania będzie Województwo Świętokrzyskie, niezbędnym było powierzenie przez Województwo Małopolskie Województwu Świętokrzyskiemu zadania własnego polegającego na budowie przeprawy mostowej łączącej drogę wojewódzką nr 973 z drogą krajową nr 79 w części zlokalizowanej na obszarze Województwa Małopolskiego.

Inwestycja obejmuje opracowanie wielowariantowej koncepcji rozbudowy drogi wojewódzkiej nr 973 na odc. Busko Zdrój – Nowy Korczyn – Borusowa razem z budową przeprawy mostowej na rz. Nidzie oraz rz. Wiśle, wraz z pozyskaniem decyzji o środowiskowych uwarunkowaniach realizacji przedsięwzięcia jak również opracowanie Programu Funkcjonalno - Użytkowego oraz opracowaniem Studium Wykonalności.

 źródło: sejmik.kielce.pl

 

  • Wiadomości z regionu
  • Aktualności
  • Sport
  • Kultura, rozrywka
  • Polityka

Uwaga: Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy.

  Komentarze (16)
     

-KULT (2013-11-04 20:27:42)

Maszerujmy ramię w ramię
Ku słońcu świata nowego
Budujemy nowy most
Imienia przewodniczącego
Maszerujmy ramię w ramię
Ku słońcu świata nowego
Zbudujemy nowy most
Imienia przewodniczącego
KULT

-do promu (2013-11-04 10:28:05)

Od kiedy to nieszczęśniku Nowy Korczyn zarządza promem

-PROM (2013-11-03 20:45:07)

Ludzie ja tez w ten most nie wierze...zbyt wiele razy go obiecywali. Bardziej realne byłoby zniesienie opłat, bo niemal każdy prom na Dunajcu w wojewodztwie małopolskim jest bezpłatny, a na tym nieszczęsnym w Nowym Korczynie trzeba płacić za osobówkę aż 6zł.

-- (2013-11-03 15:43:59)

Tylko bardzo proszę nie zróbcie nas w konia tak jak w przypadku rezygnacji z posłowania.

-- (2013-11-03 15:36:50)

Tylko bardzo proszę nie zróbcie nas w konia tak jak w przypadku rezygnacji z posłowania.

- (2013-11-03 10:47:10)

A kogo imię będzie nosił owy most jak powstanie? Którego marszałka a może któregoś z wójtów? ;)

-Nik Czemny (2013-11-03 10:27:42)

Ale bełkot, żadnych konkretów, terminów rozpoczęcia budowy, zakonczenia budowy itd.Takich spotkań już było przez ostatnie lata kilka i wszystko nadal to tylko puste slowa.

-- (2013-11-03 09:15:07)

Faktem jest,że promem w Nowym Korczynie pływali Marszałkowie:Piłsudzki,Jarubas i Sowa o innych nie wiem.Kto mnie może oświecić czy korzystał z promu jeszcze jakiś inny Marszałek?.Oczywiście przepraszam nie chcę tu nikogo urazić ale zasługi ich są zdecydowanie nie równe.

- (2013-11-02 21:50:56)

Nie wymagaj zbyt wile. ;) trzeba najpierw coś umieć, by samemu zrobić, a myślisz ze obecny umie?

- (2013-11-02 21:43:23)

Znowu władza się lansuje, przede wszystkim korczyńska:) Zaraz będą zdjęcia w gazetach, zamówiona TV. Ludzie nie dajcie sie znowu omamić!!!!Niech Wójt NK zrobi w gminie to co obiecał przed wyborami, bo jak na razie to zrealizował prace i projekty zaczęte przez poprzednika.Zrób człowieku coś sam, a nie lansuj się w mediach.

-- (2013-11-02 21:06:16)

Czy to nie kolejna przedwyborcza zagrywka? Osobiście juz w te obiecania nie uwierzę!. Tyle razy ten most już obiecywano i nic.Prawdą jest,ze nigdy w województwie tak mocno powiat Buski nie stał: Marszałek znad Wisły,Wojewoda z Buska i Radnych wojewódzkich mamy dobrych na schwałi każdy z nich mądrzejszy od........ale czy dadzą radę.Most i nieszczęsna Synagoga to wyrzuty sumienia na przepięknej historii Miasta Korczyna i jakiś śmiech szyderczy historii, pusty i głupi aż płakać się chce bo żal tego miasta juz nie miasta.

- (2013-11-01 17:50:41)

ale nie jest istotne co się zrobiło i co się zrobi ale co się powie, ludzie chcą słów i na słowa głosują

-v (2013-11-01 16:46:05)

Prawda mocium panie - niedługo wybory. Jakoś pamietam te podpisy i fotografowanie na promie w Nowym Korczynie.Ze dwa razy te uroczystości były i nic z tego nie wynikło - nie ma nawet dokumentacji,to jeszcze zejdzie z 10 lat.

- (2013-11-01 15:50:54)

już tyle razy obiecywał i nic, nawet impreza była na zielonkach gdzie przy wódzie podpisali porozumienia i od 2009 było cicho, ale NIEDŁUGO WYBORY I TRZA SIE REKLAMOWAĆ ZNÓW

-xyz (2013-11-01 10:34:25)

do niczego takie porozumienie nie zobowiązuje. To jedynie akt woli. Kto nie chciałby być młody, zdrowy i przystojny?

Nasz patronat

Data: 2026-06-27, godz:

Międzynarodowy Festiwal Muzyczny im. Krystyny Jamroz w Busku-Zdroju

Buskie Samorządowe Centrum Kultury zaprasza na XXXII Międzynarodowy Festiwal Muzyczny im. Krystyny Jamroz, który odbędzie się w dniach od 27 czerwca do 5 lipca w Busku-Zdroju. Wydarzenie od lat przyciąga miłośników muzyki klasycznej i stanowi jedno z najważniejszych wydarzeń kulturalnych w regionie. Sprawdźcie program tegorocznego festiwalu.




Wróć do góry