Porozumienie w sprawie budowy przeprawy mostowej na Wiśle
2013-10-31 16:25:04

Mając na uwadze potrzebę kompleksowego rozwiązania problemów komunikacyjnych związanych z przekroczeniem rzeki Wisły, województwo świętokrzyskie i małopolskie podjęły decyzję o wspólnym zadaniu inwestycyjnym pn. 'Rozbudowa drogi wojewódzkiej nr 973 na odc. Busko Zdrój – Nowy Korczyn - Borusowa wraz z budową przeprawy mostowej na rz. Nidzie oraz rz. Wiśle'.


31 października (czwartek) o godz. 13.00 w Nowym Korczynie Marszałek Województwa Świętokrzyskiego Adam Jarubas i Marszałek Województwa Małopolskiego Marek Sowa podpisali porozumienie w sprawie budowy przeprawy mostowej. Gościem uroczystości był Tadeusz Kowalczyk, przewodniczący Sejmiku Województwa Świętokrzyskiego.

podpisanie_umowy_most001.JPG

podpisanie_umowy_most002.JPG

podpisanie_umowy_most003.JPG

podpisanie_umowy_most004.JPG



W związku z faktem, że porozumienie przewiduje, iż inwestorem zadania będzie Województwo Świętokrzyskie, niezbędnym było powierzenie przez Województwo Małopolskie Województwu Świętokrzyskiemu zadania własnego polegającego na budowie przeprawy mostowej łączącej drogę wojewódzką nr 973 z drogą krajową nr 79 w części zlokalizowanej na obszarze Województwa Małopolskiego.

Inwestycja obejmuje opracowanie wielowariantowej koncepcji rozbudowy drogi wojewódzkiej nr 973 na odc. Busko Zdrój – Nowy Korczyn – Borusowa razem z budową przeprawy mostowej na rz. Nidzie oraz rz. Wiśle, wraz z pozyskaniem decyzji o środowiskowych uwarunkowaniach realizacji przedsięwzięcia jak również opracowanie Programu Funkcjonalno - Użytkowego oraz opracowaniem Studium Wykonalności.

 źródło: sejmik.kielce.pl

 







https://swietokrzyskie.info/printnews.php?id=15316