swietokrzyskie.info

Wtorek, 23 czerwca 2026, Do końca roku 191 dni Imieniny: Albina, Wandy, Zenona

Wiadomosci

IV Otwarte Mistrzostwa Podkarpacia WUSHU

Dodane: Agnieszka Data: 2013-10-28 13:30:14 (czytane: 16694)  Wersja do druku

W sobotę 26 października 2013r. w hali sportowej Zespołu Szkół Elektronicznych przy ul. Hetmańskiej w Rzeszowie odbyły się zawody Kung-Fu. Głównym organizatorem zawodów był shifu Tomasz Płaza prowadzący szkołę CHOWGAR. Patronat honorowy nad imprezą przejął prezydent Rzeszowa oraz Polski Związek WUSHU.

Turniej zgromadził łącznie ok. 150 zawodników, głównie z południa Polski (Krakowa, Wieliczki, Tarnowa, Olkusza, Rzeszowa, byli też zawodnicy z Niemiec), nie zabrakło też zawodników z Buska-Zdroju.

10-osobowa bardzo odmłodzona ekipa reprezentująca Buski Klub Kung-Fu YANTAI w składzie:

  1. Wojciech Olesiński (9 lat) – zdobył złoty medal w kategorii form ręcznych północnych (kategoria 9-10 lat)

  2. Krzysztof Obara (12 lat) – zdobył złoty medal w walkach Qingda (kategoria 11-12 lat, 56 kg)

  3. Wiktor Łukasik (9 lat) – zdobył złoty medal w kategorii form ręcznych północnych (kategoria 7-9 lat)

  4. Piotr Bezak (12 lat) – zdobył złoty medal w formach z włócznią (kategoria 12-14 lat) oraz brązowy medal w formach szablą (kategoria 12-14 lat)

  5. Franciszek Stefański (10 lat) – zdobył srebrny medal w formach z włócznią (kategoria 12-14 lat), startując ze starszymi zawodnikami, nie mając konkurentów w swojej kategorii wiekowej

  6. Konrad Gołuzd (9 lat) – zdobył srebrny medal w kategorii form ręcznych północnych (kategoria 9-10 lat)

  7. Mikołaj Matynia (9 lat) – zdobył srebrny medal w kategorii form z mieczem (kategoria 9-10 lat)

  8. Bartosz Dybała (13 lat) – zdobył srebrny medal w kategorii walk Qingda (kategoria 14-15 lat), startując w wadze 55 kg, nie w swojej kategorii wiekowej. To bardzo duży sukces Bartka.

  9. Aleksander Skowron (9 lat) – zdobył brązowy medal w kategorii form ręcznych północnych (kategoria 9-10 lat)

  10. Agata Bezak (18 lat) – zdobyła brązowy medal w kategorii form ręcznych północnych (kategoria 18-40 lat)


Łącznie zawodnicy Buskiego Klubu Kung-Fu YANTAI zdobyli: 4 złote, 4 srebrne i 3 brązowe medale.

wushu001.JPG 

wushu002.JPG 

wushu003.JPG 

Na szczególne wyróżnienie zasługuje również bardzo udany start Kacpra Lenartowicza. Co prawda nie udało mu się zdobyć medalu, ale swoim występem otrzymał gromkie brawa od publiczności i został dojrzany przez liderów wszystkich szkół startujących.

Gratuluję wszystkim moim zawodnikom bardzo udanego startu. Jeszcze wszystko przed wami… Dużo cierpliwości, wytrwałości, ciężkiego treningu i będzie jeszcze lepiej – tak skomentował występ swoich uczniów shifu, a zarazem prezes Buskiego Klubu Kung-Fu Andrzej Cupryjak - Socha.

Szczególnie chciałbym podziękować rodzicom oraz panu Jarosławowi Grabdzie oraz dyrektorowi Buskiego Samorządowego Gimnazjum panu Andrzejowi Skuberze, bez których ten nasz start w ogóle nie byłby możliwy.
Bardzo dziękujemy…
Andrzej Cupryjak - Socha.




  • Wiadomości z regionu
  • Aktualności
  • Sport
  • Kultura, rozrywka
  • Polityka

Uwaga: Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy.

  Komentarze (3)
     

-to ja (2013-10-30 19:11:06)

Nie miałcz dachowcu jeden. Nieporozumienie to jakieś i tyle.

- (2013-10-29 23:08:09)

gratulacje andrzej i dzieciaki. pewnie dofinansowanie takie samo jak mks i dlatego sukcesy!!
żartuje oczywiście

-ja (2013-10-28 23:22:02)

Weż daj se spokój bo to jakieś tańce na lodzie.

Nasz patronat

Data: 2026-06-27, godz:

Międzynarodowy Festiwal Muzyczny im. Krystyny Jamroz w Busku-Zdroju

Buskie Samorządowe Centrum Kultury zaprasza na XXXII Międzynarodowy Festiwal Muzyczny im. Krystyny Jamroz, który odbędzie się w dniach od 27 czerwca do 5 lipca w Busku-Zdroju. Wydarzenie od lat przyciąga miłośników muzyki klasycznej i stanowi jedno z najważniejszych wydarzeń kulturalnych w regionie. Sprawdźcie program tegorocznego festiwalu.



Wróć do góry